תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
פברואר 2018
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

לצבועים יש מוסר רזרבי / נרי אבנרי

לצבועים יש מוסר רזרבי / נרי אבנרי

כשיש התנגשות בין אג'נדה, לבין עקרונות מוסריים, לאמנון אברמוביץ אין בעיה. כמו לרבים מחבריו לעדר- גם לו יש מערכת מוסרית רזרבית, שעוזרת לו להחליט הפוך… הלכתי לארכיון…

 ***************************************

בברנז'ה העיתונאית, אמנון אברמוביץ נחשב לאחד הבכירים. לא בגלל שבמבחן התוצאה הוא צודק (הוא לא), אלא בגלל יכולתו הנדירה להתנסח בצורה מרתקת. למרות שפה ושם הוא מרגיז אותי- אני נהנה להקשיב לו, בעיקר בגלל שבדמיוני אני "חוגג" את החבטות שהמציאות חובטת בו.

10 ביולי 2012, התקשורת הישראלית (לא כולה), הריעה לאהוד אולמרט, שיצא מביהמ"ש כולו זורח מאושר, בגלל פסיקה לא חלוטה בשלושה תיקים. באחד מהם (מרכז ההשקעות) הוא הורשע, בתיק טלנסקי הוא זוכה מחמת הספק, ובתיק ראשונטורס הוא זוכה זיכוי רגיל.

 

לתרועה הלא מוצדקת לזיכוי של אולמרט- הייתה סיבה, ולסיבה קוראים בנימין נתניהו. המנהיג המועדף ע"י התקשורת, למרות ההרשעה, נחשב ליחיד מאותה ליגה של המנהיג המועדף ע"י האזרחים. מבחינתם של רבים מהם, הזיכוי המפוקפק בתיק טלנסקי הוכיח, שפרקליט המדינה משה לדור, ברדיפתו את אולמרט, עשה "פוטש", שבגללו הם צריכים לסבול את הכרעת הבוחר.

 

מתוך הזעם הבלתי מוצדק- בקעו רעיונות והמלצות שתכליתן- סלילת דרכו של העבריין שהורשע, חזרה לאותה לשכה שנלקחה ממנו. היו שדרשו את פיטוריו של לדור (אמנון דנקנר הציע לו להתאבד), בצירוף התחייבות פומבית לא להגיש ערעור על הזיכוי מחמת הספק. בנוסף- נשמעה הדרישה לסגור את תיק השוחד נגד אולמרט ב"תיק הולילנד". במילים פשוטות- הם ראו בו מועמד מתאים, ראוי ומועדף- למרות שהייתה לו הרשעה פלילית אחת, כתב אישום על שוחד, וזיכוי מחמת הספק (שבערעור הפך להרשעה + כלא). כדי להבין את המוסר המעוות של אותם עיתונאים- תנסו לדמיין את נתניהו עם אותה "חבילה".

לפרשן הבכיר אמנון אברמוביץ היו תובנות נוספות, וחשבתי שיהיה נכון להעלות אותן על רקע התובנות שלו בפרשיות נתניהו…

 

ם- לפניכם ארבעה סרטונים!-

 

1)- בסרטון הראשון- אמנון אברמוביץ קורא למשה לדור להתפטר.

2)- בסרטון השני- אברמוביץ אומר שכשמעמידים ראש ממשלה לדין- צריך לחשוב פעמיים-שלוש. הסיבה- ראש ממשלה איננו ככל אדם. להעמדתו לדין יש השלכות עומק ורוחב (מנדלבליט היה חותם על כל מילה).

3)- בסרטון השלישי- אברמוביץ רוטן על הקלות הבלתי נסבלת שבה מעמידים מנהיגים לדין…

ם-4)- הסרטון הרביעי  שודר בליל הניצחון של ברק- אמנון אברמוביץ מתנבא לגבי מקומו של נתניהו בהיסטוריה… שופופו…

כתיבת תגובה

*