תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2017
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

נתניהו/אולמרט- מצא את ההבדלים / נרי אבנרי

נתניהו/אולמרט- מצא את ההבדלים / נרי אבנרי

הסיפור שלנו הוא התקשורת. זאת שהדמוקרטיה הפקידה בידיה את אספקת המידע ועיצוב דעת הקהל. מדובר בכוח עצום- ואין כמו התקשורת שמוכיחה שאכן, הכוח משחית. הלכתי לארכיון…

*********************

הם לא מרפים. 22 שנה הם רודפים אותו. מדובר בשנאה מבעבעת, שאני מודה- לא הצלחתי למצוא לה צידוקים רציונליים. מתוך השנאה הזאת- בקע הזדון שלא מחשבן לקווים אדומים. הם בטוחים שהסיכוי שיהיה מי שיחשוף את זדונם, הוא אפס.

זה התחיל לפני כמה חודשים. אחד הנברנים מצא בארכיון סרטון שבו נתניהו- אז יו"ר אופוזיציה- אמר בראיון לקושמרו: "לאולמרט אין מנדט לקבל החלטות גורליות. מדובר בראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, וקיים חשש אמיתי, לא בלתי מבוסס שהוא יכריע על בסיס האינטרס האישי של הישרדותו". סוף ציטוט.

הסרטון הזה רץ ברשת, כשהמסר העולה מתוכו מאוד פשוט להבנה- מר נתניהו, גם אתה שקוע בחקירות עד צוואר, ועל פי הערכים שלך עליך ללכת, שהרי אתה מכיר את הפתגם המוסרי "נאה דורש נאה מקיים".

לפני שבועיים, פרסם אזרח בשם משה כרמל מאמר תגובה לסרטון, שהתפרסם באתר "העין השביעית". המאמר היה כתב סנגוריה על נתניהו, שהכיל טעות אחת חסרת משמעות. כרמל כתב שהריאיון עם נתניהו היה אחרי שאולמרט התפטר. התעורר ויכוח שבסיומו, התקשר אלי שוקי טאוסינג (העורך של "העין השביעית") שבו ביקש ממני לנבור בארכיון הפרטי שלי. כעבור שעה החזרתי לו טלפון עם התשובה- 22 מאי 2008. דהיינו, לפני שאולמרט התפטר.

בתוכנית "שישי ב-10 עם איילה חסון (4.8.17) אמר אחד מפרשני הפאנל- ניצן הורביץ: "זאת הזדמנות להזכיר את מה שאמר נתניהו בתקופת אולמרט",,,, וכו'…

אילו הייתי שם- הייתי שואל אותו: מדוע התקשורת לא מגיבה לפרשיות נתניהו בדיוק כמו שהגיבה לפרשיות אולמרט? דהיינו, אדישות, לעומת אמוק.

יש עוד הבדלים בין מקרה אולמרט למקרה נתניהו- שהתקשורת מתעלמת מהם. הבדלים הרבה יותר מהותיים. נתניהו אמר מה שאמר מתוך חשש מוצדק שהחשוד אולמרט- כדי לזכות באיתרוג- יעשה מעשה שרון. דהיינו, יחתום הסכם היסטורי הכולל ירידה מהגולן. תשובתו לקושמרו הושפעה מהחשש הזה.

 

באותה מהדורת חדשות היו שלושה נושאים מרכזיים: חידוש המו"מ עם סוריה, פרשת טלנסקי, והריאיון שהעניק נתניהו לקושמרו. כשרואים את כל התמונה, מבינים שמקרה נתניהו ממש לא דומה. בשונה מאולמרט (ושרון) נתניהו לא זומם מהלך היסטורי שעלול להתברר כאסון קולוסאלי (ע"ע הינתקות).

 

יש עוד הבדל בין "החשוד" נתניהו, לחשוד אולמרט. מצבם בציבור. אני יודע שהתקשורת מתייחסת בבוז לציבור, ובמקום לשרת אותו- היא מתאמצת לגייס אותו, ובכל זאת- אולמרט באותם ימים היה 3 אחוז בסקרים, כשיו"ר האופוזיציה נתניהו היה ראשון- יותר מהשניים שדלקו אחריו, ביחד. כמו היום.

 

הסיפור שלנו הוא התקשורת. זאת שהדמוקרטיה הפקידה בידיה את אספקת המידע ועיצוב דעת הקהל. מדובר בכוח עצום- ואין כמו התקשורת שמוכיחה שאכן, הכוח משחית. ועכשיו להוכחות….

 

הסרטונים שלפניכם חושפים את הבדלים בין נתניהו לאולמרט- אותם הבדלים שהתקשורת הסתירה מיכם.  

 

לפניכם 10 סרטונים!

כולם מוכיחים את הקשר בין אולמרט בטרם כתב אישום, לבין הניסיון שלו להתניע מו"מ עם סוריה- מה שמוכיח את צדקת נתניהו שאמר: אין לו מנדט לרדת מהגולן…

כתיבת תגובה

*