תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
פברואר 2017
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

אמנון אברמוביץ', זה בשבילך / נרי אבנרי

אמנון אברמוביץ', זה בשבילך / נרי אבנרי

שורות אלה תכליתן, ניסיון ילדותי לפייס בינך לבין המציאות. אני יודע שלקחתי על עצמי משימה יומרנית, אבל המחשבה שאצליח, למרות הסיכוי האפסי- דחקה בי לנסות. בלי עזרת הארכיון- לא היה לי סיכוי..

 *************************

כמו לכל ספקי המידע- גם לאמנון אברמוביץ יש אינטרס אישי/פוליטי, שהמחנה אליו הוא משתייך- יהיה מה שיותר גדול. כדי שזה יקרה- כך הוא משוכנע, צריך לתקוע בתודעת צרכני התקשורת את המסרים הנכונים. מהסיבה הזאת הוא רואה בפרשנות שלו סוג של שליחות והזדמנות, שתכליתה ברורה- גיוס המונים.

 

הבעיה של אברמוביץ וחבריו לשמאל, שחוץ מהתקשורת, גם המציאות מעצבת דעת קהל. והמציאות- איך נגיד את זה בעדינות- לא בצד שלו. התוצאה:- עימות אינסופי בשאלה- מי כאן הבוס… אברמוביץ וחבריו בטוחים שהם הבוסים של המציאות, והיא חושבת להיפך. בסוף המאבק, כך הוא בטוח- גם היא תבין מי כאן הבוס.

אמנון אברמוביץ-

שורות אלה תכליתן, ניסיון ילדותי לפייס בינך לבין המציאות. אני יודע שלקחתי על עצמי משימה יומרנית, אבל המחשבה שאצליח, למרות הסיכוי האפסי- דחקה בי לנסות. בלי עזרת הארכיון- לא היה לי סיכוי…

השתנו הזמנים. בשנים הראשונות של המדינה, המציאות קיבלה בהכנעה את הסמכות שלכם. אילו ויתרתם על הרשעות והיהירות, יכול להיות שעד היום המציאות הייתה משרתת שלכם. אלא שאתם הקשחתם את היחס (הכוח משחית)- מה שגרם למציאות למרוד.  כדי לשכנע אותך אמנון, להחליף דיסקט דליתי כמה סרטוני מראה. תקשיב לך ותגיע למסקנה שיש לך בעיה בהבנת המציאות…

 

לפניך ארבעה סרטונים.

 

א)- בסרטון הראשון אתה מספר לצופים שחקירת שר המשפטים יעקב נאמן מסתעפת… בפרק זמן קצר- התברר שאין כלום, כי לא היה כלום. התיק נסגר.

(ב)- בסרטון השני- שודר בליל הבחירות ב-96) אתה בטוח שהפרש הניצחון של פרס על נתניהו, יותר גדול מתוצאות המדגם. המציאות הכינה לך הפתעה.

ג)- הסרטון השלישי קשור לשני, (שודר באותו לילה)- אתה וירון דקל מרכיבים ממשלה בראשות פרס. המציאות הרכיבה ממשלה בראשות נתניהו.

ד)- הסרטון הרביעי- שודר בליל הניצחון של אהוד ברק (מאי 99). אתה החלטת שהכהונה הראשונה של נתניהו היא גם האחרונה, והוא ירשם בהיסטוריה כאפיזודה. גרסת המציאות: ארבע קדנציות- לא סופי.

בשורה התחתונה אמנון, קבלת דין המציאות תשביח אותך…

(במאמר הבא אביא את רגע השיא, ורגע השפל בקריירה של אמנון אברמוביץ)

……………………………………………………………………………………………………….

 

 

כתיבת תגובה

*