תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2014
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

דברים בשם אומרם / נרי אבנרי

דברים בשם אומרם / נרי אבנרי

דב ויסגלס בטוח ששכחנו. כמה שורות שכתב בידיעות-אחרונות, הזניקו את האלוף במיל. יעקב עמידרור למקלדת, ואותי אל הארכיון. קבלו תזכורת…
***********************

הוא נמנה על בכירי הדוברים של העדר הטועה. האיש שהיה שותף אקטיבי לפשע ההינתקות, ממשיך למכור לנו את השקרים שלו. באמתחתו, שני מסרים. הראשון- אין קשר בין "צוק-איתן" (עופרת-יצוקה, ועמוד ענן) להינתקות, ב)- רוצים פתרונות?- כל הדרכים מובילות לאבו-מאזן… עו"ד דב ויסגלס.

תחת הכותרת "הנוסחה של חומת מגן" (ידיעות-אחרונות / 29.7.14), כתב ויסגלס: "הירידה הממשית והמהותית בהיקפי הטרור- עד כדי היעלמותו, כמעט- אירעה כשהחלה הרשות הפלסטינית להילחם בטרור, לאחר שפגה השפעתו של ערפאת". יש לו גם מסקנה מגובשת: "ישראל חייבת לשנות את יחסה לאבו-מאזן ולרשות הפלסטינית, לחדש את המו"מ המדיני ולכלול בשיחות- בערוץ חשאי ככל הניתן- את נושא השלטון בעזה".

השורות האלה הזניקו את האלוף במיל. יעקב עמידרור אל המקלדת. תחת הכותרת "התיאוריה של מר ויסגלס" כתב עמידרור: "מר ויסגלס ניצל את הבמה המרכזית כדי לפתח תיאוריה לכאורה מושכת לב, שעיקרה נוגע לצורך לחדש את המו"מ עם אבו-מאזן כדרך לשיפור המצב בעזה לתקופה ארוכה" (ישראל-היום / 10.8.14).

בהמשך מפרט עמידרור את הליקויים והנתונים המניפולטיביים העולים מהשורות שהקליד מר ויסגלס. בסוף הרשימה הוא כותב: "התאכזבתי פעמיים ממאמרו של מר ויסגלס. א)- הסבר למעשה חסר האחריות של הנסיגה החד-צדדית מעזה לא קיבלתי, ב)- במקום ההסבר קיבלתי תיאוריה חסרת ביסוס במציאות". סוף ציטוט.

אותי החישה אל המקלדת (והארכיון) דווקא הפסקה הזאת: "זכרתי ויכוח בינינו באותה שנה", כתב עמידרור, "שבה סנט בי ויסגלס כשתיארתי את הרע הצפוי לאחר הנסיגה, וכן את זלזולו בתחילת הירי לעבר שדרות".

הלכתי לארכיון, ושלפתי את הקלטת שהכילה את אותו הוויכוח בין השניים. המסר המרכזי שעלה מנאום ויסגלס היה פשוט וקשוח: ההינתקות תבהיר לנו את המציאות המדינית, ו-אין לעבור לשלב המו"מ עם הפלסטינים, בטרם העלמת הטרור. עמידרור העריך בנחרצות שהטרור יגבר, ועזה תהפוך חמאסטן. תגובת ויסגלס: אתה מהלך אימים על הציבור.
היום כולנו יודעים מי צדק…

לפניכם שמונה סרטונים.

כולם שודרו באותו אירוע (16 דצמבר 2004). המקום: כנס הרצליה. העיתוי: תם עידן ערפאת, ותקופת נשיאותו של אבו-מאזן יצאה לדרך. על הבמה- עו"ד ויסגלס (להלן היועץ המשפטי האישי של הרודן העוקר), ואלוף במיל עמידרור (להלן נציג המתנגדים). צפייה בסרטונים תוכיח לכם מי צדק ומי לא. שופופו…

 

כתיבת תגובה

*