תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוקטובר 2013
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

יוסי שריד, אולי די

יוסי שריד, אולי די

אתה לא כזה גאון כמו שאתה חושב. קצת צניעות הייתה משביחה אותך. למענך מר שריד טרחתי ונברתי בארכיון. צפייה בסרטונים תעזור לך להכיר את יוסי שאנחנו מכירים…
*************************
למרות שהוא טועה סדרתי, מפלס היהירות של יוסי שריד, לא ירד כמלוא הנימה. וכשהוא מודה בטעות, חדי עין ואוזן מזהים שהוא בטוח שמקור סיבת הטעות לא קשורה אליו. זאת המציאות שעושה לו דווקא.

כמו רבים, גם אני קראתי את מאמרו "העבר הוא העתיד החדש" (הארץ / 25.10.13), שבו הוא מביע את דעתו הממוחזרת נגד שיטת ההפחדה שבה נוקט נתניהו בנושא איום הגרעין האיראני, והרבה שנים קודם מהאיום הפלסטיני.

אבל לא רק נתניהו מפחיד את הציבור, מגלה שריד. יש מפחידים חדשים: השרים יאיר לפיד שנשא בפרלמנט ההונגרי נאום "נתניהוהי" אופייני, ושר החינוך שי פירון ש"זומם" להכניס לתוכנית הלימודים של ילדי הגן, את לימודי השואה. על "מפחידי" יש עתיד הוא כתב: "חצי מיליון בוחרים שנתנו את קולם ליש-עתיד, לא תיארו לעצמם שדווקא העבר הוא העתיד החדש". בקיצור, שריד מאס במנהיגים שמהלכים אימים על הציבור. הוא מפרש זאת כמניפולציה שתכליתה פוליטית. אין סיבה לפחד.

מקריאה שטחית ניתן לחשוב ששריד הוא איש אמיץ שמלגלג על מנהיגים שמוכרים צל הרים כהרים. שתי שאלות: מי באמת מזהה בדייקנות את המציאות? והשנייה: האם נשקפת סכנה אמיתית ליהודים מהגרעין האיראני? תשובות נכונות- רק העתיד יודע. אנחנו יודעים, שלמרות הכישרונות שלו, העבר של מר שריד עתיר טעויות- מקור כולן: הזיות שלום. אח"כ מגיעה התפכחות. הלכתי לארכיון…

לפניכם שישה סרטונים!

א)- בסרטון הראשון- יוסי שריד מנסה להדביק את האומה בחזון המזה"ת החדש.
ב)- בסרטון השני- יוסי שריד מנסה לחזק את האמון בערפאת, שילחם בטרור למעננו.
ג)- בסרטון השלישי- יוסי שריד מודה: טעיתי בערפאת.
ד)- בסרטון הרביעי- אפרופו הגרעין האיראני)- שריד מודה שטעה בהתנגדותו להפצצת הכור בעיראק.
ה)- בסרטון החמישי- (שודר בינואר 95- פופוליטיקה)- אמנון דנקנר אמר לשריד: הממשלה הזאת (ממשלת רבין) מקולקלת. השר שריד בתגובה: זוהי הממשלה החשובה ביותר בתולדות ישראל.
ו)- הסרטון השישי- שודר במאי 95)- שימו לב לזחיחות)- השר שריד חוזר על השטות הקודמת ומסביר מדוע ממשלת רבין החשובה בתולדות המדינה: היא תביא שלום.
…מה קרה??
שופופו…

כתיבת תגובה

*