תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ספטמבר 2013
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

יאללה לך הביתה מוטי (קירשנבאום)

יאללה לך הביתה מוטי (קירשנבאום)

למרות שאין עליו אחריות, הוא בטוח שהממשלה נבחרה כדי לבצע את המדיניות של הבוסים- שהוא אחד מהם. מנהיג שלא מבין את ההיררכיה- חוטף בראש! הלכתי לארכיון..
***************************
יש לו דעות מגובשות, והוא נחשב לאחד ממנהיגי העדר. הרזומה שלו גדוש הישגים, ביניהם פרס ישראל. את מיקומו הגבוה בצמרת הברנז'ה, הוא קנה בזכות עבודה קשה, כישרון טבעי, בוטות אופיינית, והכי חשוב- השתייכות למחנה הנכון.

בראיון ארוך למעריב (4.9.13) הוא אמר הרבה דברים- אתייחס לשני נושאים מרכזיים: הגרעין האיראני, והסכסוך עם הפלסטינים. מוטי קירשנבאום בטוח שהסכנה הגדולה הנשקפת לישראל, איננה קשורה לגרעין האיראני, אלא מהפיצול בתוכנו.

ובאשר לסיכוי להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים, קירשנבאום התייאש. "הסכסוך אינו פתיר", הוא קובע, ועוד לפני שאתם שוקעים בדיכאון, יש לו הצעה: "צריך פשוט (אני מת על המילה "פשוט" בנסיבות האלה) לשאוף למשוך זמן, להימנע מפיצוץ גדול, ולהגיע להסכם ביניים- או להקצין את הסכסוך עוד יותר"… הוא לא מרגיש נוח להצביע על הפלסטינים כאשמים, שהרי היה אחד מסוכני המכירות שלהם, אז הוא מחלק את האחריות למבוי הסתום על שני הצדדים.

על הגרעין האיראני הוא אמר: "גם אם האיראנים יפתחו פצצה גרעינית, הם לא ישגרו את הראשונה לכיוון ב"ש. אלו הפחדות שווא"… "הבעיות הקיומיות נובעות מתוכנו, כי אנחנו חברה מפוצלת ומפולגת שהקרעים בתוכה רק הולכים ומתרחבים". אם תפשפשו תגלו שבתוך הדיאגנוזה הזאת יש המלצה שמכוילת למנהיגים: הניחו לגרעין האיראני- ותתמקדו בבעיות האמיתיות: הפיצול בתוכנו.

כשקראתי, מאליה זינקה שאלה: ומה אם הוא טועה בנושא כל כך קריטי? איזה אחריות יש עליו? מוטי קירשנבאום מנהיג את הקבוצה של האנשים שלא אחראים לכלום, ולמרות זאת הם משגרים פקודות מוקלדות למנהיגים. מנהיג שלא מבין את ההיררכיה- חוטף בראש. נזכרתי בעימות שהיה לקירשנבאום, עם השר סילבן שלום.

למי ששכח- בנובמבר 2009, הגיע השר שלום לאולפן "לונדון וקירשנבאום". לראיון הזה, היה אפיון של חקירה נגדית במשפט פלילי. הנושא: מו"מ עם אסאד. קירשנבאום החליט שהסכם עם סוריה מחייב ירידה מרמת הגולן, כי (ציטוט) "זאת הדרישה של אסאד". התשובה של סילבן שרפה לפרקליט של הרודן הסורי את הפיוזים, והוא נבח: "אני כאן כדי לחשוף את השקרים שלך". בדמיוני ראיתי את אחד מיועצי התקשורת של אסאד מראה לו את הראיון, ואסאד מלמל לעצמו- אוי, כמה שהם אידיוטים, השמאלנים האלה…

לא הייתי מתייחס לקירשנבאום, אלמלא היה אחד ממנהיגי העדר. קירשנבאום, כמו רבים מחבריו נעדר צניעות עיתונאית. הוא זקוק לה- בעיקר בגלל הרזומה עתיר השגיאות בקריאת המפה המדינית.
הלכתי לארכיון…

כתיבת תגובה

*