תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2013
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

האי-היווני: תיק פתוח

האי-היווני: תיק פתוח

גם אם תגידו שאני נודניק, לא אפסיק להתעסק עם הפשע הקרוי במחוזותינו "ההינתקות". מני מזוז סגר את תיק האי-היווני, בניגוד לדעתה של פרקליטת המדינה, תוך שהוא מאשים אותה ב"סימון מטרה". מבחינתה, התיק פתוח. אני מחכה לפרישתה… הלכתי לארכיון…
**********************
עקירת הישובים בגוש-קטיף וצפון השומרון הייתה מבחינה רציונאלית, מעשה טירוף. איזה מנהיג נותן לאויב סוכריה מדינית כל כך מתוקה בתמורה לכלום? במיוחד כשיש אלטרנטיבה: הינתקות תמורת הסכם. "המתונים" הפלסטינים התחננו להסכם. מן הסתם הבינו שעקירה בלי הסכם, תחזק את יריביהם הפוליטיים. וזה בדיוק מה שקרה.

הטירוף הזה פער פצע עמוק ומדמם בחברה הישראלית, כשבמקביל- הוא החליש את כל מי שהשמאלנים רצו בחיזוקו, וחיזק את מי שהם רצו בהיחלשותו. יש הרבה שותפים לפשע המטורף הזה. הבולטים ביותר הם שלושה: המושחת אריאל שרון, האתרוגן אמנון אברמוביץ, והיועץ המשפטי מני מזוז. בניגוד גמור לדעתה של פרקליטת המדינה, החליט מזוז לסגור את תיק השוחד בפרשת האי-היווני.

שרון ידע, שאם מזוז יחתום על טיוטת כתב-האישום שכתבה ארבל, הוא עולה על מסלול המוביל למעשיהו. רק הבטחה למימוש הפנטזיה האולטימטיבית של אמנון אברמוביץ תציל אותו. אברמוביץ ידע שיש כאן הזדמנות חד-פעמית, וחייבים לשמור על המושחת, אפילו ממערכת המשפט, "כי רק שרון יכול". הוא היחיד שהוכיח שאין לו בעיה לחצות קווים אדומים (לא עוצר באדום!).

מזוז ידע, שאם יחתום על כתב-אישום, לא תהיה הינתקות, מה שיכול להבעיר את חמתם של מיוחמי העקירה המרושתים בתקשורת. במקרה כזה, הוא עלול למצוא את עצמו משייט במערכת העיכול של בכירי העדר, בואכה מי אסלה. כי ככה הם מעצבי דעת הקהל: מי שלא הולך בתלם שתוו, זה רק שאלה של זמן עד שישופד.

מזוז סגר את התיק תוך שהוא מאשים את פרקליטת המדינה ב"סימון מטרה", שזה בלשון העם "תפירת תיק". ידעו נא אזרחי ישראל, שלדעתו של מזוז, בביהמ"ש העליון מכהנת שופטת ש"תפרה תיק". עדנה ארבל שמעה והחרישה. לא בגלל שהסכימה עם הקביעה, אלא משום שכהונתה כשופטת בעליון גוזרת עליה איפוק.

ארבל יודעת, ש- "גוגל לא שוכח ולא סולח". שזה מבחינתה: פרשת סגירת תיק האי-היווני עדיין פתוחה! הכתם המעיק הזה שהדביק בה מני מזוז, יוסר רק אם תשמיע את גרסתה. וזה יקרה, רק אחרי שתפרוש. בינתיים, הלכתי לארכיון, ודליתי כמה התבטאויות נגד החלטת מזוז לסגור את התיק! בחרתי קטעים מפי כאלה שלהערכתי דווקא תמכו בהינתקות…

לפניכם שישה סרטונים!-

א)- בסרטון הראשון- יוסי שריד מאשים את מני מזוז בתפירת סגירת תיק האי-היווני…
ב)- בסרטון השני- השופט יצחק זמיר אומר: יש לי בעיה עם ההחלטה של מזוז. היא מכילה סכנה גדולה להגברת השחיתות.
ג)- בסרטון השלישי- ראש לשכת עורכי הדין, שלמה כהן לא מבין את ההחלטה של מזוז.
ד)- בסרטון הרביעי- פרקליטת מחוז ת"א עו"ד מרים רוזנטל מאשימה את מזוז בפגיעה באמון הציבור במערכת אכיפת החוק.
ה)- בסרטון החמישי- העיתונאית שלי יחימוביץ מסכמת את סגירת תיק האי-היווני.
ו)- בסרטון השישי- הפרופסור למשפטים קרמניצר קובע שמזוז נכשל כישלון חרוץ.
ז)- בסרטון השביעי- יחימוביץ מגלה: אני שומעת קולות- הרפו משרון הוא עושה הינתקות.
ח)- הסרטון השמיני- ח"כ אופיר פינס קורא למזוז ללכת הביתה.
שופופו…

כתיבת תגובה

*