תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מאי 2010
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

משה פייגלין, לך בכוחך זה

משה פייגלין, לך בכוחך זה

iמישנה: בקדימה, פייגלין ירגיש הרבה יותר נוח מאשר בליכוד, בעיקר משום שבזכותו שני בכירי המפלגה אולמרט ורוני בראון נכנסו לכנסת ב- 2003. רוני בראון, שמצפונו מייסר אותו בגין החוב לפייגלין, ישמח בוודאי לעזור למיטיבו…

"דבר אחד בטוח, הביתה אני לא הולך", אמר פייגלין לירון דקל (רשת ב' / 9.5.10).

המראיין סבר שאחרי הכישלון בליכוד, פייגלין היה עושה נכון אילו הצטרף ל"איחוד הלאומי". לא במקרה הוא הזכיר את האיחוד הלאומי. אידיאולוגית, המרחק בין קבוצת פייגלין לכצל'ה, נראה הכי מצומצם. פייגלין לא השיב בחיוב. מבחינתו, כך אמר, כל האופציות פתוחות.

 על פי השיטה הקיימת בישראל, השלטון נקבע לפי גודל הגוש: ימין מול שמאל. אם פייגלין לא מבין את זה, הוא טיפש. ואם הוא מבין את זה, חובתו לחזק את הימין. פייגלין בתוך הליכוד =  גוש ימין עם פחות מנדטים.

 התקשורת בצד שמאל, ולכן היא מטעה את הציבור, ומוכרת את קדימה כמפלגת מרכז. אבל כאשר עושים את חשבון הגושים, פתאום מתברר שקדימה היא תמיד – אבל תמיד!- שמאל. הצלחה שלו בליכוד, הייתה משחקת לידי יריבי הימין, שהיו מנצלים אותה כדי להרתיע מצביעים באמצעות הגדרת הליכוד כמפלגת ימין הזוי, קיצוני, משיחי- הכול נכון!

 כעת עומדות בפני פייגלין כמה אופציות. אם ירוץ לכנסת בראש ברשימה עצמאית, ספק אם ייכנס והקולות שיצליח לקושש, יבואו ע"ח האיחוד הלאומי. אם ייכשל, הפתקים שלו יושלכו לפח, והאיחוד הלאומי עלול להפסיד מנדט-שניים.  

 אם יצטרף לאיחוד הלאומי, ספק אם יגדיל את מספר הח"כים. ואם כן, זה יהיה על חשבון "הבית היהודי". מבחינת הימין, זה כמו להעביר מנדט מכיס לכיס מאותם המכנסיים. לא הרווחנו כלום. מה עושים?

 דבר ראשון, אסור ללכת הביתה! 8000 מתפקדים הסרים למרותו של איש אחד, בשיטה הקיימת בישראל- זה נכס אדיר, בתנאי שיודעים מה עושים עם זה. ומה שפייגלין צריך לעשות זה להצטרף לקדימה. החשבון עם קדימה פתוח- 14 מנדטים גנבו צדיקי לבני ממצביעי הליכוד. אם אי אפשר להשיב את הגזילה, הרי שאפשר לעשות להם מטמורפוזה אידיאולוגית בתוך בייתם.

 כדי שזה יקרה, פייגלין צריך לדחוס לבטן הסוס הטרויאני את אלפי מאמיניו, ולהיכנס פנימה דרך השער של תקנון קדימה. זה השער צדיקים יבואו בו. איש לא יוכל לבוא אליו בטענות. קדמו לו בצעד זהה, יוסי ביילין ושמעון פרס. הראשון ערק למר"צ אחרי שמתפקדי העבודה אכזבו אותו, והשני ערק לקדימה אחרי ש"הפלנגות מצפון אפריקה" העדיפו את השפם. גם עומרי שרון פקד לליכוד אלפי ערבים (ג'רושים) וקיבוצניקים שחיזקו את אבא שלו מול נתניהו. ביום הבחירות הכלליות, הקיבוצניקים הצביעו לשמאל, והערבים למפלגות ערביות…

 בקדימה, פייגלין ירגיש הרבה יותר נוח מאשר בליכוד, בעיקר משום שבזכותו שני בכירי המפלגה אולמרט ורוני בראון נכנסו לכנסת ב- 2003. רוני בראון, שמצפונו מייסר אותו בגין החוב לפייגלין, ישמח בוודאי לעזור, ובכך לסגור את החוב.

 אז יאלל'ה משה, קדימה לקדימה. לא מאוחר לתקן נזקים…

תגובה אחת לפוסט "משה פייגלין, לך בכוחך זה"

 • אני:

  אני תמהה על רודף אמת ויושר שכמוך עד שראית את ביבי דמוקרט במעמד על, ואת פייגלין "סוס טרויאני". פייגלין נאמן למצע הליכוד פי אלף מונים מנתניהו השקרן. (מצע שמצע הא?). שקרן? גם בעניין הבטחות שונות לאובמה. גם.

  אני תמהה מה ראית להבדיל בין נתניהו לשרון הדרסן, וכי ביבי לא עושה בדיוק אותו דבר והרבה יותר גרוע, (הוא רק נראה אלגנטי יותר משרון), התנהלותו נגד פייגלין אף היא אנטי דמוקרטיה במיטבה, אך אתה לא מצליח לראות זאת. והתנהלותו מול המתנחלים אינה חורגת במאומה משרון. שרון הוא מורה דרך מעולה של נתניהו.

  אני לא תמהה על הסכמתך למדינה ערבית בתוך הקרביים שלנו, זכותך. ביבי עושה זאת כי עליו לשמור על כס ראש הממשלה, משם הוא לא יכול לראות מה שאתה יכול, חופשי, לראות מכאן, כדי לשמור על מדינת ישראל. צר לי שאינך מצליח להבין את אסון 2 המדינות הא"י המערבית. וצר לי יותר שאין לי זמן כרגע לשרטט לך כמה וכמה תסריטים לאסון הזה. (שביבי כשלא היה ראש ממשלה הבין זאת היטב).
  בכל הכבוד
  על אף חילוקי הדעות

כתיבת תגובה

*