תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יוני 2024
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

כמה מילים על ההינתקות

מישנה: כדי להתמודד עם מה שאנחנו מכנים "זיכרונו הקצר של הציבור", ליקטתי עבורכם קטעי וידאו שיש להם נגיעה ישירה ו/או עקיפה להינתקות, ולסוכני המכירות שלה. שימו לב מה אמרו התומכים, ומה אמרו המתנגדים.

ההינתקות הייתה אירוע שחיתות מכונן בהיסטוריה של מדינת ישראל. האליטה רצתה לראות בעקירת הישובים, וגייסה את עצמה במתן רוח גבית לראש הממשלה אריאל שרון, כדי שיצליח לממש אותה, ובאותה הזדמנות לרסק את הליכוד.

בדרך למימושה, שרון המושחת- מתוך קופסת האתרוגים של אברמוביץ'-  רמס כל מחסום דמוקרטי שניצב בדרכו, תוך שהוא שומע תשואות רמות מכלבי השמירה של הדמוקרטיה. בהתנגשות בין התאווה לראות עקירות, לבין שמירה על כללי המשחק הדמוקרטי- תאוות העקירה גברה. 

תוצאות הבחירות הוכיחו שהציבור לא רצה בה. תומכיה מעולם לא העזו להטיח בפרצופם של מפגיני הנגד, את טיעון המחץ בדמוקרטיה לאמור: "הציבור אמר דברו". ההיפך. המתנגדים הם שאמרו זאת, וצדקו. 

כדי להקל על מינה צמח להציג סקרים מבטלי קלפי, התקשורת עשתה לציבור שטיפת מוח, כשבמקביל, המנצחים בקלפי הוגדרו כ"בלתי דמוקרטיים" והנבחרים ששמרו אמונים לשולחיהם כונו "מורדים". שרון, כדי לגייס רוב, "שיחד" חברי כנסת ושרים שהמירו את האידיאולוגיה המקורית, בזו של יריביהם.

 כל ההבטחות על התמורה שההינתקות תביא, התבררו כלא נכונות. קרה ההיפך. במבחן התוצאה- ההינתקות הינה כישלון קולוסאלי, או בלשונו של אחד מסוכני המכירות שלה העיתונאי בן כספית "המפואר שבכישלונות (מעריב / 18.9.09).

כדי להתמודד עם מה שאנחנו מכנים "זיכרונו הקצר של הציבור", ליקטתי עבורכם קטעי וידאו שיש להם נגיעה ישירה ו/או עקיפה להינתקות, ולסוכני המכירות שלה. שימו לב מה אמרו התומכים, ומה אמרו המתנגדים. פירות הבאושים שאנחנו אוכלים מההינתקות, יוגשו לציבור הישראלי עוד שנים רבות. חשוב שנזכור מה אמרו הפושעים והשרלטנים לפני, ומה אמרה המציאות, אחרי…

הערה: מספר קטעי הוידאו אינו קבוע. מדי פעם אוסיף עוד ועוד קטעים. לכן, אם אתם עוברים בסביבה, אתם מוזמנים להיכנס.  


רביב דרוקר: התקשורת עמדה לרשות שרון


הנגבי: ההינתקות טובה לישראל


ד"ר צדקא: התקשורת גויסה להינתקות


רפיק חלבי: ההינתקות מתנה לשמאל

2 תגובות לפוסט "כמה מילים על ההינתקות"

 • עמוס שנער:

  בס"ד
  שאלה.
  למה אתה אומר שהציבור אמר את דברו כנגד ההינתקות?
  בבחירות אחרי ההינתקות ניצח אולמרט עם "קדימה" שביצעה את ההינתקות?
  אשמח לתשובה. ושלא תהיה אי הבנה, אינני עוקץ, אני בעצמי התנגדתי ומתנגד להינתקות. אני פשוט כנראה משהו לא מבין.

 • Vikki:

  I love these atrlcies. How many words can a wordsmith smith?

כתיבת תגובה

*