תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2017
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

שחיתות?- למי זה מפריע? / כתב: נרי אבנרי

שחיתות?- למי זה מפריע? / כתב: נרי אבנרי

זאת לא השחיתות שמפריעה להם- ואין כמו תזת "האתרוג" שמוכיחה זאת. לפניכם מאמר עתיר סרטונים שמספרים את סיפור הדרך שעשה ה"תפוח הרקוב" שרון, עד למקלט בקופסת האתרוגים של אמנון אברמוביץ… הלכתי לארכיון…

***********************

שחיתות? זה מה שמפריע להם??? הסתכלתי על הפרצופים, וראיתי שאלה אותם צבועים שלא הייתה להם שום בעיה עם השחיתות של ברק, שרון ואולמרט, להיפך. הם זכו לגיבוי, עידוד והגנת התקשורת. השנאה לנתניהו שיבשה אצלם הכול. בגללו, האוכל לא טעים להם. סילוקו חשוב מסיבות פסיכולוגיות. לא חשוב איך-  העיקר שילך. השחיתות היא תירוץ דלוח שמלעיג אותם.

 

מראש הממשלה הם דורשים התפטרות, או הצהרת התפטרות למקרה שיוגש נגדו כתב-אישום. במקביל הם לוחצים על היועץ המשפטי מנדלבליט, לפתור להם את הבעיה שהקלפי יצר. אחרי ארבע בגידות של הקלפי, הם כבר לא מאמינים בו.

 

צבועים. לא שכחנו את עצימת העיניים (והאוזניים) לנוכח הקמפיין המושחת של ברק ב-99, והשמירה על זכות השתיקה של הנחקרים ב"פרשת העמותות". אנחנו גם זוכרים את ההתעלמות של עיתונאי העדר מחשיפת פרשיות השחיתות של אולמרט שחשף העיתונאי יואב יצחק, לפני הבחירות ב-2006. והכי הכי- ההכרזה של אמנון אברמוביץ על שרון כ"אתרוג", במסגרת עסקה אינטואיטיבית שבה שרון התחייב לממש את פנטזיית העקירה של העדר השמאלני, בתמורה להגנה. אין כמו תזת "האתרוג" כדי להוכיח ששחיתות היא לא הבעיה שמעיקה ומטרידה אותם.

 

אנשים לא זוכרים, אבל נגד שרון היה כתב אישום חתום ע"י פרקליטת המדינה עדנה ארבל. חודשיים לפני שמזוז סגר את תיק השוחד נגדו, יצאה הדלפה מלשכתו עם ההודעה שהוא "שוקל" להגיש כתב אישום נגד שרון. בברנז'ה מכנים הדלפה כזאת, "בלון ניסוי". כלבי השמירה של הדמוקרטיה הסתערו עליו, והוא החליט לסגור את התיק.

 

לימים, כבוד השופט חשין (ז"ל) הסביר בראיון את ההחלטה התמוהה: "אני יכול רק לומר שכשאדם בשביל לשוטט באינטרנט מקבל 600 אלף דולר והבטחה לעוד שני מיליון, צריך להיות שוטה כדי לחשוב שהוא באמת קיבל את הכסף בשביל העבודה. באותו זמן כל העם רצה ששרון לא יעמוד לדין, בגלל שהייתה תוכנית ההתנתקות. ואם שרון היה עומד לדין לא הייתה התנתקות. (הארץ / 26.5.06).

 

באותו נושא, כתב העורך הכלכלי של "הארץ" גיא רולניק: "אריק ובניו הצליחו לאחז את עיני הציבור ולקנות את ליבה של התקשורת. כאשר אי אפשר היה לעצור את זרם גילויי השחיתות, נולדה תוכנית ההינתקות, ועימה התיאוריה "לעזאזל השחיתות"- העיקר שיהיה לנו מנהיג שיעשה את מה שחלק מהפרשנים משוכנעים שצריך לעשות" (6.4.07).

 

השופט חשין אמר "צריך להיות שוטה כדי לחשוב שגלעד שרון קיבל את הכסף בשביל העבודה". גיא רולניק כתב "לעזאזל השחיתות", ואמנון אברמוביץ אמר "אתרוג". אבל לא רק שירותי הגנה מרשויות החוק קיבל שרון. העסקה כללה גם שירותי יחצנות. התקשורת שיווקה את המנהיג שבגד בבוחריו כמנהיג גדול, למרות שרמס כל מחסום דמוקרטי שניצב בדרכו, והשאיר אחריו חורבן מדיני.

 

כמה חודשים אחרי עקירת הישובים, בראיון לרז שכניק אמרה עליו אילנה דיין: "אריק שרון הוא מנהיג בסדר גודל שלא היה פה שנים". בהמשך הריאיון קראנו (שימו לב): "יש סיבות לבוא אלינו התקשורת בטענות על חיבוק אוהב לשרון. לא נתנו לאף אחד לפגוע בו". (ידיעות-אחרונות / 19.12.05). ככה מתנהגת תקשורת שלוחמת בשחיתות?

 

מבחינתם, נתניהו זה סיפור אחר לגמרי. 22 שנה הם רודפים אותו- עד כה ללא תוצאות. חזקת החפות? לא במקרה הזה. הגרעין האיראני?-  קטן על יאיר לפיד. אם עושים השוואה ביחס לנתניהו, לעומת היחס לאחרים, המסקנה מבצבצת מעצמה- זאת לא השחיתות שמפריעה להם, זה נתניהו. הלכתי לארכיון…

הסרטונים שתראו, מספרים את סיפור "העסקה" שעשה שרון עם "העדר" שהוביל אמנון אברמוביץ. ראשית, שרון נגד תוכנית הפינוי החד-צדדי, מה שהביא לו כפול מנדטים מיריבו מצנע שהתחייב על פינוי חד-צדדי. אח"כ סיפור השחיתות. השמאל "חוגג" על סיפורי השחיתות, מה שמאלץ את שרון לעשות פרסה אידיאולוגית. בהתחלה לא מאמינים לו, ודורשים את העמדתו לדין. אחרי שהצליח לשכנע אותם שאכן הוא רציני- הם מגוננים עליו. איך אמר יוסי שריד? את בשורת ההינתקות אני מוכן לקבל אפילו מזאב רוזנשטיין… רגע, ומה עם השחיתות?… צבועים..

 

 

כתיבת תגובה

*