- ארכיונרי - http://neri-avneri.co.il -

השמאל לא מכבד הכרעת רוב / כתב: נרי אבנרי

השבוע מלאו 12 שנה לעקירה שעשה רודן מושחת שרצה לחלץ עצמו מכלא. זה לא היה קורה אילו כלבי השמירה היו נאמנים לשליחותם. ההינתקות הוכיחה שהשמאל הפוליטי, בעזרת השמאל התקשורתי- לא באמת דמוקרטי. הלכתי לארכיון…

 ************************

תכניסו 100 שמאלנים לבדיקת פוליגרף ותשאלו אותם- מי יותר דמוקרטי, הימין או השמאל. כל המאה יגידו שמאל, והפוליגרף יאשר שהם דוברי אמת. השקרנים השמאלנים מאמינים לשקרים של עצמם… האמת הפוכה.

 

כל תלמיד נחשף בשיעורי אזרחות לשתי סיסמאות היסוד בדמוקרטיה. הראשונה (לפני בחירות)- "רוצה להשפיע- תצביע"! והשנייה (אחרי הבחירות): "הבוחר אמר את דברו". אני זוכר תשדיר בחירות שהמדינה העלתה כדי לעודד הצבעה. המסר בתשדיר היה ברור: רק לאזרחים שהצביעו- יש "זכות" למחות. הפירוש של הסיסמא השנייה הוא- הדמוקרטיה מבקשת מהמיעוט לעלות לטריבונה, ולצפות במימוש האידיאולוגיה של הרוב, עד למבחן הקלפי הבא- וחוזר חלילה.

 

במבט לאחור ניתן לקבוע שהיו אירועים היסטוריים מהם עולה שדווקא השמאל, שמתהדר בנוצות דמוקרטיות- לא כיבד הכרעת רוב. זה לא היה קורה אילו כלבי השמירה היו עושים את מלאכתם. וכדי שלא תאשימו אותי בהטלת רפש בכשרים, נברתי בארכיון.

 

ההינתקות!

 

השבוע מלאו 12 שנה לעקירת האלפים שמותגה בהגדרה השקרית- הינתקות. למי ששכח, בבחירות 2003, מנהיג העבודה עמרם מצנע התחייב לפנות את גוש קטיף באופן חד-צדדי. רוה"מ שרון הגדיר את תוכנית מצנע כ"תבוסתנות", וגרף כפול מנדטים. אחרי הבחירות, שרון הזמין את מצנע למו"מ הצטרפות לקואליציה. השיחות התפוצצו, בגלל הסירוב של "אבי המתנחלים" להתחייב על פינוי שני ישובים בלבד: נצרים וכפר דרום.

 

פתאום, כרעם ביום בהיר- נתבשר החמאס, ששרון עשה פרסה אידיאולוגית, והתחייב לפנות את גוש-קטיף כולו (וצפון השומרון). שלח ודרוקר חקרו את השינוי שעשה שרון והגיעו למסקנה (כאילו שזה היה קשה), שהפחד מכתב אישום, דחף את שרון להכריז על תוכנית ההינתקות. בהתחלה- אף אחד לא האמין לו שהוא באמת מתכוון. גם יוסי שריד…

 

בכל הזדמנות, סנט יוסי שריד בשרון בגין שחיתותו, האשים אותו שחבר לעבריינים, והזמין אותו להגיש נגדו תביעת דיבה. בניגוד לדעתה של פרקליטת המדינה עדנה ארבל- היועץ המשפטי מזוז החליט לסגור את התיק. שריד האשים אותו שהוא תפר את סגירת התיק. עם הזמן השמאל השתכנע ששרון רציני, והתפוח הרקוב, הפך באחת לאתרוג יקר.

 

יוסי שריד ניצב בדילמה קלה. מצד אחד- כללי המשחק הדמוקרטי מחייבים אותו לסרב לקבל את ההינתקות שרוב העם הצביע נגדה, ועוד ממצורע מוסרי, או- להתעלם מכללי הדמוקרטיה, ולקבל את ההינתקות. התשובה שהנפיק הייתה: אני מוכן לקבל את ההינתקות, אפילו מזאב רוזנשטיין… הלכתי לארכיון…

 

לפניכם שבעה סרטונים!-

 

1)- בסרטון הראשון- שלח ודרוקר בטוחים שההינתקות בגלל פחד מכתב אישום.

2)- בסרטון השני- יוסי שריד לא מאמין ששרון יבצע את ההינתקות.

3)- בסרטון השלישי- שריד מאשים את מזוז בתפירת סגירת תיק שרון.

4)- בסרטון הרביעי- שריד מפיץ את דעתו על העבריין שרון.

5)- בסרטון החמישי- שריד מלגלג: רק לפני שלושה חודשים נצרים הייתה כמו ת"א.

6)- בסרטון השישי- שריד מתלהב: מוכן לקבל את ההינתקות אפילו מזאב רוזנשטיין.

7)- בסרטון השביעי- חיברתי שני קטעים. בקטע הראשון, שריד מצהיר על מחויבות השמאל לכללי המשחק הדמוקרטי, ובקטע השני שריד מודה שהוא מוכן לקבל את בשורת ההינתקות- אפילו ממצורע מוסרי..