תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יולי 2016
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

פרשת ילדי תימן!- הקלון מחפש את החוטאים / נרי אבנרי

פרשת ילדי תימן!- הקלון מחפש את החוטאים / נרי אבנרי

חטיפת ילדים מהוריהם, תוך ניצול מחפיר של מצוקתם ותמימותם היא מעשה כל כך זוועתי, שרק הסתרת האמת, זוועתית ממנה. ואם הזוועה הזאת התרחשה בידיעת הממסד הפוליטי, אז………. אין לי מילים… הלכתי לארכיון…

*********************

מקשי המקלדת כופים עלי להתחיל בדברי שבח לעיתונאית רינה מצליח, שלקחה על עצמה משימה היסטורית: להביא להסרת סימני השאלה סביב פרשת הזוועה, הכרויה "פרשת ילדי תימן". כמו שזה נראה, החשיפה בדרך אלינו.

 

קבלו ציטוט (הניסוח המסורבל באחריות המצוטט): "על פי הראיות הנסיבתיות, אני אומר משהו מרעיש, ואני מקווה שאני לא חוטא לאמת, הייתה גם חלוקה של ילדים על פי מפתח מפלגתי. ז"א שמפלגות כאלה ואחרות, כל אחת הייתה לה מכסה לקבל כך וכך ילדים… אלה הראיות שהולכות וצפות"… (ח"כ פרופסור יוסי יונה / המוסף / ערוץ 1 / 21.6.16). שמעתי ונחרדתי. "על פי מפתח מפלגתי"?

לפי מה שפורסם, "הרעים" ניצלו את תמימותם של ההורים, גנבו להם ילד/ה, סיפרו שהוא מת/ה, ושלחו אותם הביתה בלי "גופה". הפשע הזה לא היה מצליח אילו ההורים לא היו כל כך תמימים.

 

בעבר, שאלתי את אימי על התמימות החריגה של יהודי תימן, והתשובה שקיבלתי נצרבה בזיכרוני: בתימן, כל היהודים בלי יוצא מהכלל- היו דתיים. דהיינו, יראת שמיים הרתיעה חצייה של קווים אדומים, שהרי עינו הפקוחה של אלוהים- לעולם, לעולם לא סגורה.

 

וכדי לחזק את המסר, הוסיפה סיפור/ים על יהודי שחטא (או מוסלמי שפגע ביהודי), וכעבור זמן, אלוהים סגר איתו חשבון (היא בטוחה שסגירת תיק שרון ע"י מזוז- דחקה באלוהים להעניש אותו). בשורה התחתונה- ההורים התימנים לא האמינו שיהודי יעז לבצע פשע כל כך נורא כמו גניבת ילד/ה מהוריו הביולוגיים.

מקוממת אותנו המחשבה שמזה עשרות שנים, הקלון מחפש את החוטאים- עד כה ללא הצלחה. תחושת הצדק הטבעי דורשת חשיפת האמת, והענשת הפושעים. במקרה הזה מדובר בפשע נגד האנושות, עם כל המשתמע מכך. ומיהם החוטאים?…

 

השמועות אומרות שהממסד הפוליטי ידע והעלים עין. אם זאת האמת שתתגלה בסוף החקירה- הרי שמדובר באמת מטלטלת. לא אתפלא אם דקה אחרי פרסום התוצאה הסופית, יעוטו עליה מסבירני האויב כעל מוצאי שלל רב, ויפיצו אותה בעולם.

הפושעים שגנבו ילדים מהוריהם, כך יגידו, זה אותם פושעים שגזלו את אדמתנו. ולמרות החשש המעיק, חובה לשחרר את האמת שחשה מחנק במרתפי הגנזך…

לפניכם שישה סרטונים…

כתיבת תגובה

*