תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
דצמבר 2013
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

המשטרה מבקשת, התקשורת משיבה בשלילה

המשטרה מבקשת, התקשורת משיבה בשלילה

קראנו ושמענו שהתקשורת סירבה לעזור למשטרה באספקת צילומים מההפגנה האלימה של ערביי ישראל… ומה אם המשטרה הייתה מבקשת עזרה בחקירת נתניהו? במקרה כזה הייתה היענות… הלכתי לארכיון…
************************
לתקשורת, כמו למשטרה- תפקיד חשוב בדמוקרטיה. הבעיה מתחילה כשהאינטרסים של העושים במלאכה, דוחקים הצידה את האינטרס הציבורי, שהוא האינטרס הראשי.

השבוע הולעטו צרכני התקשורת במידע אודות הבזבזנות של בני הזוג נתניהו באחזקת מעונם הפרטי ע"ח משלם המיסים. לא צריך להיות אוהד ראש הממשלה כדי לזהות את להיטות היתר בדיווחים נגדו- והכול במנות גדושות.

באותו שבוע, ראינו וקראנו על מחאת ערביי ישראל בגין מה שמכונה "תוכנית פראוור". המחאה התפתחה להפגנה אלימה במהלכה הושלכו אבנים על שוטרים והונפו דגלי פלסטין. שוטרים רבים נפצעו ונדרשו לטיפול רפואי, ועשרות מפגינים נעצרו.

המשטרה פנתה לתקשורת בבקשת סיוע לספק לה צילומים מהאירוע, מה שיעזור באיסוף ראיות נגד הפורעים האלימים. התקשורת סירבה בטענה שמדובר בדרישה בלתי דמוקרטית, שעלולה לפגוע בחופש העיתונות. האומנם?

לא במקרה התחלתי בלהיטות התקשורת לדווח ולפרשן את הבזבזנות של בני הזוג נתניהו. מדובר בריטואל. העוינות ומאסת הסיקור תכליתם- פגיעה בראש הממשלה. אילו ההתנהלות של נתניהו הייתה מתפרשת כחציית קו אדום פלילי, התקשורת הייתה נענית בשמחה לבקשת סיוע מהמשטרה. איך אני יודע? כי זה כבר קרה.

תזכורת!-

בינואר 97, איילה חסון חשפה עסקה שזכתה לכינוי "פרשת בראון-חברון". למי ששכח: תכלית ה"עסקה", כך נטען- מינוי רוני בראון ליועץ משפטי, בתמורה לתמיכת ש"ס בפינוי חברון. הסיפור זכה לסיקור נרחב ועוין כשהמטרה- סילוק נתניהו מלשכת ראש הממשלה. הפרשה נחקרה, החוקרים השמאלנים (עדנה ארבל, סאנדו מאזור, טליה ששון ושי ניצן), זכו לתמיכה, עידוד ו…תהילת עולם. סוף הסיפור- תיק סגור! מאז, התקשורת לא מרפה מנתניהו… למען אלה ששכחו- שהם הרוב- הלכתי לארכיון…

לפניכם שלושה סרטונים!

א)- בסרטון הראשון- נתניהו קורא למשטרה לחקור את פרשת בראון במהירות וביעילות. בדיוק ההיפך מנחקרים אחרים (ברק, שרון ואולמרט).
ב)- בסרטון השני- כתום הדיווח של א.כ.א מתברר שסנדו מזור פנה למנהל החדשות רפיק חלבי בבקשה לעזור בחקירת פרשת בראון-חברון, וזכה לתשובה חיובית.
ג)- בסרטון השלישי רואים "ישיבת עבודה" משותפת של שני הצוותים: חוקרי המשטרה, ואנשי התקשורת…
(הערה: הדגש של השורות האלה על התקשורת! גם אני סולד מהבזבזנות של נתניהו)
שופופו…

כתיבת תגובה

*