תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
נובמבר 2013
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

הסתה לרצח = רייטינג

הסתה לרצח = רייטינג

איתן הבר גילה לאחר רצח רבין שהיו מקרים בהם "מסיתים" הזמינו את התקשורת כדי שתעזור בהפצת דברי הסתה, וזו נעתרה בחדווה. היועץ המשפטי דאז מיכאל בן-יאיר ראה זאת בחומרה, מה שמוכיח שאין לו מושג מה זה שיקולי רייטינג… הלכתי לארכיון…
************************
אחרי רצח רבין, היו דיבורים בזכות הגבלת חופש הביטוי. היועץ המשפטי לממשלה דאז, מיכאל בן-יאיר אמר את מה שכולנו יודעים: אין דבר כזה חופש ביטוי מוחלט. רוצה לומר, יש קו אדום שאסור לחצות. ומיהו בר-הסמכה שסימן את הקו? אין כזה…

הקו האדום מצוי בדמיונו של כ"א, ובכלל זה שופטים. תמיד תהיה מחלוקת. עובדה שלפני הרצח, לא שמענו על כתב אישום נגד מסית כזה או אחר, מה שמוכיח, שאלה המופקדים על החוק, לא זיהו חצייה של קו אדום, למרות שהתקשורת סיקרה בהתלהבות את ההפגנות, עם המפגינים נושאי השלטים.

ואם הזכרנו את בן-יאיר, אז דווקא הוא, היועץ המשפטי השמאלני, הצביע על התקשורת כמי ש"עוזרת" למסיתים להפיץ את דברי ההסתה. הקביעה של בן-יאיר מוכיחה שהוא לא מבין כלום ברייטינג.

כשיש התנגשות בין האינטרס הציבורי אליבא דה-בן יאיר לאינטרס של התקשורת (רייטינג)- במקרה כזה, האינטרס הציבורי לא נחשב. ח"כ מיקי רוזנטל, שהיה בכיר בידיעות-אחרונות, תיאר זאת בשפה עממית: "האינטרס הציבורי מעניין את התחת של נוני מוזס" (להקליד בגוגל). ברור, שבעניין הזה, מוזס לא לבד…

איתן הבר גילה לאחר הרצח שהיו מקרים בהם הזמינו "מסיתים" את התקשורת כדי שתעזור בהפצת דברי הסתה. ברוב המקרים, התקשורת מגיעה משיקולי רייטינג. אבל לא רק. מדובר באינטרס משותף. איתמר בן-גביר, יצא שמעו למרחוק, כמי שנוהג להזמין את התקשורת, בטרם יממש את האינטרס המשותף- וזו נעתרת בחדווה.

שכ"א ינסה לדמיין מנהיג ימני שמול ציבור מפגינים משולהב יצעק את המילים: רבין בוגד(!!). האם התקשורת הייתה מחמיצה את הפצת מסר הזה? תהיו בטוחים שלא.

לפניכם חמישה סרטונים!

א)- בסרטון הראשון- שודר יום לאחר הרצח)- היועץ המשפטי מיכאל בן-יאיר מזהיר את התקשורת לבל תפיץ דברי מסיתים.
ב)- בסרטון השני- שודר יום לאחר הרצח)- איתן הבר מוחה נגד התקשורת שנעתרת להזמנת מסיתים ומשדרת. איתמר בן-גביר הוא רק דוגמא.
ג)- בסרטון השלישי- שודר יום לאחר הרצח)- הסופר מאיר שליו, מסית ומשקר נגד נתניהו הנגבי ונתניהו.

ד)-בסרטון הרביעי-  נתניהו בהפגנה: רבין אינו בוגד. הוא טועה. כולנו בני עם אחד…
ה)- בסרטון חמישי- שודר יום לאחר הרצח)- שמעון שבס מזכיר לנו את המפגינים ליד בייתו של רבין. חיברתי לקטע את המפגין הראשי, סוכן השב"כ אבישי רביב.
שופופו…

כתיבת תגובה

*