תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2013
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

מאבישי ברוורמן לשמעון פרס

מאבישי ברוורמן לשמעון פרס

ח"כ ברוורמן חושב שמנהיג שרוצה להביא הסכם מדיני למשאל-עם, הוא לא מנהיג.
פרס חושב שיש קשר הדוק בין משאל-עם, לאחדות העם!… הלכתי לארכיון…
**************************
אדוני הנשיא.
בשבוע שעבר (31.7.13) הכנסת קיימה דיון בנושא משאל-עם. להפתעתי, חברי המפלגה שאותה הנהגת שנים רבות, הביעו התנגדות. אני אומר "להפתעתי", מפני שזכרתי את ההתחייבות שלך להביא את ההסכם עם הפלסטינים (אם וכאשר) למשאל-עם. הנימוקים לקיים משאל-עם, אותם השמיע ראש הממשלה נתניהו, הם אותם נימוקים שאתה השמעת.

הם- נבחרי מפלגת העבודה- עלו לדוכן בזה אחר זה, והפיצו את דעתם הנחרצת נגד המשאל בצירוף נימוקים מתנגשים. מכולם בחרתי להביא לידיעתך את דעתו של ח"כ, הפרופסור אבישי ברוורמן. מאחר ואנחנו לא חושדים בו שהוא צבוע או זיקית ערכית, ברור לנו שדעתו עקרונית.

כשהוא צרח למיקרופון את התנגדותו הנחרצת- חשבתי עליך. הוא אמר: "מנהיגות זה להוביל, לא להתחבא מאחורי משאלים". מעצמה זינקה שאלה אדוני הנשיא: האם כשהתחייבת למשאל-עם, כוונתך האמיתית הייתה להתחבא מאחורי המשאל? אילו הוא היה ח"כ מטעם מפלגת העבודה ב- 96, והיית מתעקש ומתחייב על משאל-עם, הוא, פרופסור ברוורמן היה טוען כנגדך ש- ציטוט: "אתה לא שווה להיות ראש ממשלה". איך אני יודע? זה מה שאמר לגדעון סער.

בעימות המפורסם שלך עם נתניהו (בבחירות 96), אחרי שנשבעת לירושלים השלמה ("עד יומי האחרון"), הדגשת, ש- (ציטוט): "כדי לשמור על אחדות העם, נביא את ההכרעה למשאל עם. העם יקבע"! סוף ציטוט.

אחדות העם זה חשוב. נבחרי מפלגתך לשעבר כנראה לא מבינים את זה. מאחר ואחדות העם זה חשוב, חובתך כנשיא לזמן אליך את סיעת העבודה ולהסביר להם את מה שהסברת לציבור ב- 96… הלכתי לארכיון.

כתיבת תגובה

*