תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יולי 2013
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

שאול מופז, זה בשבילך

שאול מופז, זה בשבילך

אתה החמצה פוליטית שאול. שטייניץ אמר עליך בעבר שאין לך שכל, ואתה בתגובה החלטת להוכיח לו שהוא צודק. כדי לרענן את זיכרונך שאול, הלכתי לארכיון…
**************************
שמענו שפתחת דף בפייסבוק, דרכו אתה מעביר את המסרים שלך לציבור- בלי פילטרים. מהיצרן לצרכן. כל מי שחשקה נפשו במסרים אורגינאליים, שתיים-שלוש הקשות, והוא בפנים. עוד הקשה, והמבט הכבוי שלך ניבט מהמסך. לחיצה על העכבר, והינה אתה מול המצלמה חושף את הפינות האפילות אותן מסתירה הממשלה. הכול למען הציבור…

מאחר וקדימה בהנהגתך השיגה רק שני מנדטים- וגם זה בקושי- ברור שאתה נדרש למאמץ חריג כדי להחזיר את האמון בך. מקור חוסר האמון של הציבור בנבחריו, הוא הזיכרון הקצר. אתה חייב מר מופז להזכיר לציבור את חלקך באירועים היסטוריים מבריקים- כך הגדרת את ההינתקות- ועוד כמה אמירות מפיך שאתה גאה בהן.

שמעתי אותך בעבר מתנבא לגבי תוצאות ההינתקות (תשפר כאן הכול!). המציאות הוכיחה שצדקת. קרה בדיוק כמו שהערכת: גורמים מתונים (החמאס) התחזקו, והשקט חזר לדרום. זה לא משנה אם השקט הורגש במקלטים- העיקר שקט. כניסת צהל לעזה (עופרת-יצוקה) נבעה מסקרנות. אולמרט ועמיר פרץ רצו לדעת מה הסיבה לשקט.

שמענו אותך מדבר על מנהיגות וערכים. "בית לא עוזבים", אמרת, כשראית התדרדרות מוסרית שבה כנופיית גנבי מנדטים בראשות הרודן המטונף שרון, עוזבים את הבית. ראינו אצלך את הנחישות החסרה בפוליטיקה הישראלית כשאמרת: "אני בליכוד בכל מקרה ובכל תנאי". אנשים לא זוכרים את הסיבה לנטישתך: "המציאות השתנתה"! רק רופסים לא מגיבים למציאות משתנה.

מתפקדי הליכוד ייעדו אותך למלוכה, אלא שאתה התעקשת לחפש אתונות. הבגידה שלך באוהביך הכתומים, לעולם לא תישכח. לא למדת כלום מהטעויות שעשו קודמיך- דוד לוי, ואיציק מרדכי. עם רזומה כמו שלך (מזרחי, רמטכ"ל ושר ביטחון), היית צריך רק לתחזק את האהבה שקיבלת מהמתפקדים.

הם התחננו אליך שתישאר על המדרגות הנעות, בלי לזוז- הן כבר יוליכו אותך להגה. אלא שאתה התעקשת לחפש אתונות בחוות השיקמים. העקשנות המפורסמת שלך (שום דבר לא השגתי בקלות) שוב הוכיחה את עצמה. היום השפעתך זניחה. מאחורי גבך מדברים סרה בתבונתך. כשאתה מדבר- המנומסים ממתינים שתסיים כבר. בזכות רגישותך הידועה, חשת, שהביקוש להגיגיך בשפל. דף הפייסבוק הוא רעיון נכון.

גם אם לא תעשה שגיאות שאול, תמצא את עצמך מחוץ לפוליטיקה בקדנציה הבאה. אתה החמצה פוליטית שאול. שטייניץ אמר עליך בעבר שאין לך שכל, ואתה בתגובה החלטת להוכיח לו שהוא צודק. כדי לרענן את זיכרונך שאול, הלכתי לארכיון.

לפניך שאול חמישה סרטונים (יש הרבה)!-

א)- בסרטון הראשון- לפני העקירה: אתה מפיץ הערכה שההינתקות תשפר הכול.
ב)- בסרטון השני- אחרי העקירה: אתה קובע שההינתקות הייתה מהלך מבריק.
ג)- בסרטון השלישי- אתה מחזק את ערך הנאמנות: בית לא עוזבים!
ד)- בסרטון הרביעי- אתה מזכיר לנו מהן התכונות הנדרשות ממנהיג…
ה)- בסרטון החמישי- אתה הודף מראיין חשדן במילים: אני נשאר בליכוד, בכל מצב בכל תנאי… ראיתי ומעצמה נפלטה הברת התלהבות- וואוו…
(לעולם אל תשכח שאול: הזיכרון של הנבגד, יותר ארוך מהזיכרון של הבוגד.)

2 תגובות לפוסט "שאול מופז, זה בשבילך"

כתיבת תגובה

*