תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יולי 2013
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

כמה מילים על מרטין אינדיק

כמה מילים על מרטין אינדיק

בשונה מרבים בשמאל הישראלי שתמכו בהינתקות מתוך שנאת מתנחלים, מרטין אינדיק תמך בה בגלל נאיביות אופיינית לאמריקאים. שבועיים לפני משאל המתפקדים בליכוד, הוא אמר: (שימו לב)- "ההינתקות תזרז את השלום"… הלכתי לארכיון…
******************************
כ"א מאיתנו לוקח איתו לכל מקום- גם לאולפן טלביזיה- את השקפותיו ותבונתו. הבעיה היא שנבונים רבים לא עושים "בדיקה מחדש" בהשקפותיהם- למקרה שהתחזית אותה השמיעו בפומבי התבררה כשגויה. זה נורא במיוחד, אם היו קורבנות לטעותם.

הנסיעה על מסלול אוסלו התחילה בקול תרועה- כולל פרסי נובל!- והסתיימה בהתרסקות. כמה שנים אחרי, הייתה עקירת אלפים, ששווקה לציבור כפרוזדור חשוך שבקצהו אור מדיני גדול. אחד ההוזים, היה השגריר לשעבר מרטין אינדיק.

במקביל לידיעה על חידוש השיחות עם הפלסטינים, נתבשרו צרכני התקשורת, ששר החוץ האמריקאי ג'ון קרי החליט למנות את אינדיק לתפקיד "הנציג האמריקאי בשיחות השלום". הלכתי לארכיון כדי למצוא משהו שיעזור לי למקם אותו. שמאל/ימין? …לא הופתעתי.

בשונה מרבים בשמאל הישראלי שתמכו בהינתקות מתוך שנאת מתנחלים, אינדיק תמך בה בגלל נאיביות אופיינית לאמריקאים. שבועיים לפני משאל המתפקדים בליכוד, גייס אינדיק את עצמו לעזור לשרון לנצח. בתוכנית "שש עם עודד בן-עמי" (15.4.04) הוא אמר: (שימו לב)- "ההינתקות תזרז את השלום… תעודד יצירת הנהגה פלסטינית חדשה (אפרופו "אין עם מי לדבר"), שבסוף תביא את התהליך לסיומו. בשורה התחתונה, כך אינדיק- יש מקום לאופטימיות". קרה הפוך.

הוא דיבר על הנהגה פלסטינית חדשה, שתביא את התהליך לסיומו (הסכם שלום). במבחן התוצאה- ההינתקות אכן הביאה מנהיגות חדשה: החמאס. אלא שהיא לא מפנטזת על סיום התהליך כמו שהתנבא אינדיק, אלא על סיום הפרק היהודי בפלסטין. תוצאות ההינתקות מוכיחות את כישלונה המחפיר. כמה חודשים אחרי עקירת הישובים, פקעה סבלנותו של אולמרט, וצה"ל נכנס לעזה ("עופרת-יצוקה"). אחריו נתניהו ("עמוד-ענן").

אינדיק הוא לא הסיפור כאן. יש לנו בעיה עם ממשל אמריקאי שלא מבין את "קוד ההיגיון" של המוסלמים. מבחינה מנטאלית, תרבותית ומוסרית- המערב והאסלאם הם שני קווים מקבילים שלא נפגשים. רצף הכישלונות של ממשל אובמה "במזה"ת החדש" מוכיח, שגם לאמריקאים יש הוזים דוגמת שמעון פרס שלנו. מרטין אינדיק הוא אחד מהם..

כתיבת תגובה

*