תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יולי 2013
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

מי מפחד ממשאל-עם

מי מפחד ממשאל-עם

הסכם מדיני שמחייב ויתור על שטחים- הוא בלתי הפיך. לתת לנבחרי ציבור להחליט בנושא כזה, זאת טעות- במיוחד כשבכל סקרי האמינות, נבחרנו מתקוטטים עם העיתונאים על המקום האחרון… הלכתי לארכיון…
***************************
אין להם לשוחרי הדמוקרטיה מהשמאל, סיוט יותר גדול מאשר ללכת לבוחר. גם אם על פי כללי המשחק, הבוחר הוא בעל הבית. ההתחמקות בתואנות רהוטות, מסגירות את נקודת המוצא: הבוחר עלול בחפזונו כי רב, ליירט את המזימה. ההינתקות הייתה מזימה שהצליחה, רק בגלל שלא עשו משאל-עם.

ב- 77, היה מי שהגה רעיון להעניש את הבוחרים שחוללו את המהפך. "צריך להחליף את העם", אמר האידיאולוג יצחק בן-אהרון. אני לא יודע אם היה ניסיון כזה, אבל אם היה- המציאות הוכיחה שהניסיון כשל. מאז, כל נבחרנו חייבים לזכור שהאזרחים הם הריבון. הפנמת המסר תעזור להם למקם את האגו במקום הנכון.

התנגדות למשאל-עם בנושא קריטי, היא חוצפה אינסופית. הסכם מדיני שמחייב ויתור על שטחים- הוא בלתי הפיך. לתת לנבחרי הציבור להחליט בנושא בלתי הפיך זאת טיפשות היסטורית- במיוחד כשבכל סקרי האמינות, נבחרנו מתקוטטים עם העיתונאים על המקום האחרון. הגיע הזמן שמישהו יסביר לציפי לבני, שלי יחימוביץ ונחמן שי- שהם עובדים אצלנו, ולא להיפך.

כשהרודן השקרן אריאל שרון הפיץ שמועה שהוא לא פוסל משאל-עם בנושא ההינתקות, הוא צירף הסבר נכון: יש אזרחים שהם שמאל מדיני, וימין כלכלי, או להיפך. אלה לא רוצים התנחלויות, ורוצים כלכלה קפיטליסטית. מה יעשו? למי יצביעו בבחירות? מבחינתם, משאל-עם בנושא הסכם מדיני הוא פתרון נכון.

הצדק, המוסר והדמוקרטיה מחייבים לבקש את רשותם של האזרחים. אם יתברר שהייתה טעות, האזרחים, הם שיידרשו לתקנה. במקרה הנדון- התיקון עלול לגבות מחיר כבד. זה מתחיל ממנוסת מיליונים למקלטים, עד לחיי אדם.

שתי הערות:
א)- אל יובן מדבריי שאני מאמין שבסוף השיחות עם הפלסטינים יושג הסכם!
ב)- תמיכתי במשאל-עם עקרונית, ואין לה שום קשר למי שנמצא בשלטון. הרבה יותר קל לקבל הכרעת רוב במשאל-עם, מאשר הכרעת רוב בכנסת, שמכהנים בה כאלה, שאין להם בעיה לבגוד בבוחרים שלהם. מי ששכח- יכול לקבל תזכורת מדממת מעקורי גוש-קטיף וצפון השומרון.

לפניכם שני סרטונים!

א)- בסרטון הראשון- שרון השקרן מפיץ שמועה על הליכה למשאל-עם.
ב)- בסרטון השני- תשדיר מבחירות 96- ראש הממשלה פרס מתחייב למשאל-עם.
שופופו…

תגובה אחת לפוסט "מי מפחד ממשאל-עם"

  • ניר:

    אני זוכר שגם לראש הממשלה כיום היו פעם התבטאויות תמיכה בחוק משאל עם. אלא שהוא שכח אותם ברגע שהוא נהיה ראש ממשלה. האם שמרת בארכיון שלך התבטאות כזו? אם כן כדאי להציג גם אותה…

כתיבת תגובה

*