תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יולי 2013
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

יואל חסון- זוכרים?

יואל חסון- זוכרים?

אמרתי ליפת חברי לויכוחים שאני יכול להוכיח את טענותיי כלפי יואל חסון בסרטונים. הוא לא האמין. למרות שחסון לא רלוונטי, הלכתי לארכיון…
*********************************
יואל חסון והכנסת, כבר לא! אחרי שגנב את המנדט מבוחרי קדימה, והעביר (עם התקציב) אותו ל"תנועה" של ציפי לבני- הוא נותר בחוץ. שישה מנדטים הצליחה ציפורה להשחיל. יואל חסון ממוקם במקום השביעי- ממתין לנס שיפלוט אחד מהשישה, כדי להיכנס.

למרות שמהרבה בחינות הוא לא רלוונטי (בינתיים), החלטתי לכתוב כמה שורות אודותיו. גם כדי להוכיח לחברי לויכוחים, יפת, שאני יכול להוכיח בסרטונים את הטענות שלי כלפי חסון, ובאותה הזדמנות לתרץ את "השחלת" הסרטונים שמוכיחים את צביעותו. שיהיו ביו-טיוב, ויזכירו למי שיקליד את שמו, איזה צבוע הוא.

בקדנציה הראשונה שלו כח"כ, ובעיקר בקדנציה השנייה- יואל חסון מיקם את עצמו במשבצת של ה"פה ג'ורה". היעד הראשי להתקפותיו היה נתניהו, אבל לא רק. קבלו דוגמא אחת, לא מקרית. יואל חסון מעל דוכן הכנסת (ציטוט): "אהוד ברק לא מנהיג, אהוד ברק לא סחבק- אהוד ברק סחבה" (19.1.11).

ככה, בלי למצמץ- "אהוד ברק סחבה". וזאת למה? מפני שברק פיצל את המפלגה שאותה הנהיג, והעמיד את המנדטים הגנובים לרשות קואליציית נתניהו. וקדימה מה? איך היא הוקמה? ו"התנועה" מה? שרון הקים את קדימה על יסוד מנדטים שנגנבו מהליכוד, וציפורה הקימה את "התנועה" על יסוד מנדטים שנגנבו מקדימה. יואל חסון היה אחד "הגנבים".

יצא לי לראיין אותו פעם ברדיו. לפי השאלות, הוא ידע שאני עוין את קדימה בעיקר בגלל שהוקמה בזכות מנדטים גנובים. פה ושם החלפנו כמה שורות בפייסבוק (פנימי) ובטלפון. תמיד חזרתי על אותו המסר: "הזיכרון של הנבגד יותר ארוך מהזיכרון של הבוגד".

יואל חסון נושם פוליטיקה מגיל צעיר. אני מעריך שקריסת קדימה, והבטרייה החלשה של "התנועה", יאנסו אותו לעשות חשבון נפש נוקב. הסרטונים הבאים יעזרו לו. יש עוד, אבל נשאיר קצת ליום שובו לכנסת, אם וכאשר… הלכתי לארכיון…

לפניכם ארבעה סרטונים!-

א)- הסרטון הראשון שודר באפריל 2006- יואל חסון ח"כ חדש ונרגש, מצהיר על כוונתו לשמש דוגמא לצעירים. הוא לא התלוצץ.
ב)- בסרטון השני (מאותו ראיון) חסון מגלה את מטרתו הפוליטית- להשיב את אמון הצעירים במערכת הפוליטית. פךךךךךךךך…
ג)- בסרטון השלישי (שודר בדצמבר 2009)- ח"כ יואל חסון נבהל מהשמועות על פיצול קדימה (חוק מופז) מציג את דעתו הערכית: "לגנוב מנדט זה לא מוסרי ולא ערכי".
ד)- בסרטון הרביעי- חסון מחזק את המסר על סלידתו הערכית מגנבי מנדטים.
הסוף ידוע: יואל חסון גנב את המנדט מקדימה והביא אותו איתו ל"התנועה". אילו הסביר את גניבת המנדט במילים: הגונב מגנב פטור, היינו אומרים עליו- גנב!- אבל לא שקרן וצבוע… שופופו…

כתיבת תגובה

*