תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יוני 2013
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

זאת התקשורת, טמבל

זאת התקשורת, טמבל

מופז הזהיר מגירעון של ארבעים מיליארד- נתניהו ושטייניץ לגלגו,והתקשורת חגגה. היה כיף לשדר, חזור ושדר את הקטע. ומה דינה של סיטואציה הפוכה?… הלכתי לארכיון…
*********************
אף מבקר מסעדות לא יכתוב ביקורת על מנה שלא טעם. אף מבקר קולנוע, לא יכתוב ביקורת על סרט שלא ראה. אף צרכן תקשורת, לא יביע דעה על מידע שאין לו. כי ככה אנחנו. יש לנו מה להגיד, רק על מה שהניחו לפתחנו. ומי קובע מה נשמע, נקרא ונראה? העורכים. אלא שיש להם אינטרס בדעה שלנו. והאינטרס הזה מדריך אותם!

באוקטובר 2012, ח"כ שאול מופז, מעל הדוכן- דיווח לציבור על גירעון בסך ארבעים מיליארד שח. נתניהו ושטייניץ לגלגו. זה עבר חלק. באפריל 2013, שר האוצר לפיד נדרש להגיב לירושה כלכלית "קטסטרופאלית". נברני ארכיון הביאו את הקטע, ששודר בפריסה שלכמה ימים עם פרשנות עוינת.

זה היה בסדר בתנאי אחד- שהנברנים היו מציגים לציבור קטעי ארכיון שמלעיגים את כל "הטועים", ללא הבדל אידיאולוגי, פוליטי ו/או פרסונאלי. המציאות העגומה היא- שהנבירה שלהם סלקטיבית. הם מחפשים רק מה שמחזק את המסרים של העדר.

מצב דומה באחריות ממשלת אולמרט?- הס מלהזכיר. אבל האמת היא שנתניהו ב- 2009, קיבל כלכלה עם ארבעים מיליארד שח גירעון. ואלמלא תוספות השכר החריגות, והמחאה החברתית בקיץ 2011 (רפי גינת: המחאה החברתית הגדולה בזכות התקשורת!), לפיד היה מקבל כלכלה פחות מעיקה.

נתניהו לא הסיפור כאן… כשהמשטרה רודפת כנופיה אחת, ומעלימה עין מכנופיה מתחרה- הבעיה של הציבור היא המשטרה ולא הכנופיה. כשהתקשורת רודפת מנהיג אחד, ומגוננת על מנהיג שני- הבעיה של הציבור היא התקשורת.

שאלה:
ומה אם המצב היה הפוך? דהיינו נתניהו מזהיר, אחרים מלגלגים, וכעבור זמן מסתבר שנתניהו צדק? במקרה כזה נברני ארכיון לא היו טורחים, מפני שאסור להציג אותו לציבור כמי שצדק, ויקירי התקשורת טועים. איך אני יודע?- כי זה מה שקרה.

לפני ההינתקות היו שהזהירו: עקירה בלי הסכם תעלה ותחזק את החמאס. הרודן העוקר לגלג. כמה חודשים אחרי- התברר שהמזהירים צדקו. מדוע לדעתכם, נברני ארכיון לא טרחו למענכם, ושלפו את הסרטון שבו האתרוג הרקוב מלגלג? אני בטוח שאתם יודעים את התשובה. הלכתי לארכיון…

לפניכם שישה סרטונים!-

א)- בסרטון הראשון- זיאד אבו-זיאד מזהיר מעקירה בלי הסכם: זה יעלה את החמאס!
ב)- בסרטון השני- נתניהו מזהיר שההינתקות תעלה את החמאס.
ג)- בסרטון השלישי- חיים רמון מציע להאמין לנימוקי ההתפטרות של נתניהו.
ד)- בסרטון הרביעי- חיים רמון מלגלג: ביבי חושב שההינתקות תעלה את החמאס.
ה)- בסרטון החמישי- שרון מלגלג על ההערכה של נתניהו…
ו)- בסרטון השישי- רינה מצליח מסבירה הכול. התקשורת נותנת לשרון חסינות…

זאת לא תקשורת, זהו עדר אידיאולוגי שבמקום לספק לכם מידע, עסוק בלגייס אתכם. לרוע מזלם יש מציאות, והיא (ברוב המקרים) פוסקת בניגוד לדעתם. שופופו…

כתיבת תגובה

*