תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מאי 2013
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

יש לנו נשיא נוכל

יש לנו נשיא נוכל

איך הפשפש עלה למעלה, שאל חיים חפר והתכוון לשמעון פרס. בזכות חתרנותו, השיב יצחק רבין. בסיכום ביניים ניתן לקבוע שפרס רימה את כולנו. מכל הבטחות השלום שלו לא נותר דבר זולת השתלטותו על מוסד הנשיאות… הלכתי לארכיון..
*****************************
זה לא יפה. אבל מה צריך פובליציסט לכתוב על פרס, אם הוא חושב שהוא נוכל? אתם תגידו שהוא חייב להוכיח את הקביעה הזאת, ואני אגיד שאתם צודקים. אני מתכוון להוכיח, רק לפני זה הבהרה: אני לא מתכוון ל- "נוכל" במובן הפלילי, אלא מבחינה ציבורית היסטורית, שזה בעיניי יותר גרוע, למרות שיהיו מי שיחלקו עליי.

אף אחד לא יודע מתי הנשיא פרס ימות. אבל לכולם ברור שיום כזה יגיע. כשזה יקרה, צרכני התקשורת בישראל יולעטו במידע סלקטיבי אודות המנוח. המידע הזה אמור להתגבש בתודעת ההמונים למסקנה חדה ובהירה: הלך לעולמו ענק הענקים. אני רואה בדמיוני את הפסטיבל הזה וזה מקומם אותי, בעיקר בגלל המוטיב המרכזי שמלווה את פרס כל חייו- הקומבינה.

לא ענק ולא נעליים, בסה"כ נרקומן שהתמכר לשררה. ההתמכרות הזאת דחקה בו לחצות קווים אדומים כעניין שבשגרה. מהסיבה הזו רבין תיעב אותו, וכינה אותו "חתרן בלתי נלאה". כמה שנים קודם חיים חפר כתב עליו את הפזמון "איך הפשפש עלה למעלה". התשובה לשאלה נמצאת בתוך ההגדרה של יצחק רבין.

עד להסכם אוסלו, פרס היה אצלי ברשימת הפוליטיקאים הבלתי מועדפים. אחרי (תוצאות) אוסלו, כשהתעקש לשווק את ערפאת כ"איש שלום" שזכה בפרס נובל בצדק- למרות התוצאות!- הוא עבר לרשימה הדלילה של "מעוררי התיעוב".

פרס יודע שהיהודים כמהים לשלום. הוא ניצל את הכמיהה הזאת באופן ציני. שמענו אותו מבטיח בוודאות מוחלטת- אני חוזר: ודאות מוחלטת!- שמסלול אוסלו מוביל לשלום בין העמים. בפועל ראינו שלאורך מסלול השלום שלו עמלו ללא לאות אנשי זק"א וליקטו חלקי גופות של מה שהוגדרו בפיו כ"קורבנות השלום". אילו היה משרת ציבור הגון, היינו שומעים ממנו מונולוג סליחה וחרטה שסופו התפטרות.

כשהציבור שלח את סוכני אוסלו לאופוזיציה, הוא הפך עולמות כדי להיכנס לממשלה. ההתנהלות השקופה שלו, קוממה עליו רבים שראו בזחילתו לממשלת אחדות, התבזות. אחרי התפטרות מצנע, הוא ביקש וקיבל את ההגה לתקופת ביניים- אחרי שהתחייב לא להתמודד על תפקיד מנהיג העבודה.

בייגה שוחט ידע שהוא משקר והזהיר מפניו. בייגה כמובן צדק. פרס, למרות שהבטיח, העמיד את עצמו לבחירה בפריימריס, ו-הפסיד לעמיר פרץ. אחיו הגזען גיגי פרס הסביר את ההפסד של "שימון" במילים: "הפלנגות מדרום ספרד השתלטו על המפלגה". פרס לא כיבד את הכרעת הבוחר, וערק לקדימה. משם זינק לבית הנשיא לא לפני שניהל קמפיין מביש…

נכון, הנשיא פרס זוכה לכבוד בעולם, אבל אין כאן הוכחה שזה מגיע לו. מנהיגי העולם המערבי נופלים ברשתו של מנהיג קשיש שלא מפסיק לשעשע את אויבי ישראל לחזיונות שלום פרי דמיונו… הלכתי לארכיון…

לפניכם שישה סרטונים!-

א)- בסרטון הראשון פרס מסביר את ההתמכרות לפוליטיקה: הפרישה מהפוליטיקה זה כמו לפרוש מהחיים עצמם…
ב)- בסרטון השני, אהוד ברק מספר בדיחה (ב-96): בקרוב פרס פורש …
ג)- בסרטון השלישי- עוזי ברעם מספר את אותה הבדיחה (ב- 96): פרס לא יתמודד..
ד)- בסרטון הרביעי פרס משקר: די, מלאתי את כל התפקידים…
ה)- בסרטון החמישי- חיברתי שני קטעים. בראשון בייגה חושד בפרס שהוא מתכוון להתמודד. פרס בתגובה: זכותו לדמיין.
ו)- בסרטון השישי- פרס מול תלמידי תיכון: אנחנו עשינו הסכמי שלום, אתם תעשו יחסי שלום…

3 תגובות לפוסט "יש לנו נשיא נוכל"

 • נסים גבאי:

  נרי, אתה יודע מה הבעיה האמיתית? שדברים כאלה שאתה מביא בשם אומרם (מי אומרם? מי לא?…) לעולם לא יגיעו לכותרות מחייבות דיון ציבורי, כי האמת כל כך כואבת ל… תקשורת המודבקת לשונית לאחוריהם של המושחתים הללו… וזה רק מחזק את דבריך – ופרס הוא דוגמית מעוותת לאבסורד חיינו.

 • עזרא עוז:

  אחרי מותו תקום מורשת פרס ואלה שהימליכו יהללו וישבחו .אך כמה יהיו אלה אשר יפשפשו במעשיו האם היה לו ידע נוסף במספר נושאים כגון : קצב או רבין ז"ל או בפרשיות אחרות ?

 • יהודי:

  פרס הוא איש ביבים מוסרי הדורס במירוץ לצמרת כל דבר חי בלי להניד עפעף. היצור הזה רודף כבוד ומבקשהו ולמרבה הכלימה שועי עולם פתיים ורשעים מבית מספקים לו את הסחורה. מלבד רהבתנותו הוא מנותק מהמציאות, בעל כשלים לוגיים מובנים בחשיבתו, יתכן שאף איננו מודע למקצתם.הוא אדם רע, אוהב בצע, רודף שמלות, פנטזיונר ובעל תאווה לשררה כוח והשפעה.
  הייתי מוסיף שהוא איננו מודה בטעויות, איננו מתנצל עליהן ומוכיח את היותו לוקה באי שפיות לאור מבחנו של איינשטיין- חוזר על אותו ניסוי ומצפה בכל פעם לתוצאה שונה- אני מוותר על מקצת הטענות בשל הניתוק החמור מהמציאות, ממנו סובל היצור, כאמור.
  אם אינכם מאמינים תשאלו את יצחק, סליחה הוא איננו. אז את סוניה, סליחה גם היא איננה…
  שכחתי לציין, הוא בסוף יקבור את כולנו…..
  לרבים יש חלומות נסתרים לגביו . מקצת חלומותי הם להאכילו בבוטנים לאחר שיהיה מוצג לראווה בככר מלכי ישראל בכלוב ראוי עם סורגים נאים. השני- לזכות לראותו מאבד שליטה על הסוגרים בפומבי ו/או לוקה בתסמונת טורט.
  שנהיה בריאים.

כתיבת תגובה

*