תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מאי 2013
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

רביב דרוקר, זה בשבילך…

רביב דרוקר, זה בשבילך…

ג'יבריל רג'וב נשבע מול המצלמות שאילו הייתה לפלסטינים פצצה גרעינית, הם היו מטילים אותה על ישראל. זה נתפס כאייטם כל כך שולי, שדקה אחת הספיקה. מי שראה ראה, ומי שלא- הסתפק במאסה על הנהנתנות של נתניהו. זה יותר חשוב… הלכתי לארכיון…
****************************
במהלך חודש יוני 2013, נחשפו אזרחי ישראל לשלוש פרשיות שזכו להבלטה רבה בתקשורת (פרשת מוחמד א-דורה, הנהנתנות של נתניהו, והרפורמה בנמלים). זאת שהייתה הכי חשובה- הוצנעה. ואני מתכוון לראיון שנתן ג'יבריל רג'וב לטלביזיה הלבנונית. לעולם לא יבינו צרכני התקשורת את שיקולי העורכים.

כל האייטם שהביא צבי יחזקאלי בתוכנית "לונדון בלי קירשנבאום" (16.5.13) היה פחות מדקתיים וחצי. וזה מה שאמר רג'וב למראיינת: "ישראל היא האויב הראשי של כל הערבים והמוסלמים. אנחנו הפלסטינים אויבי ישראל… זו ארצנו… עדיין אין לנו נשק גרעיני, אבל נשבע לך שאילו היה לנו נשק כזה, היינו משתמשים בו נגדם". זה אותו ג'יבריל רג'וב שאמר: "ישראל היא סרטן. כל גרגיר מפלסטין ההיסטורית מהים עד הירדן ישוב אלינו" (חדשות ערוץ 10 / 12.2.07).

ג'יבריל רג'וב מאמין ב"תורת השלבים". היעד ברור: מחיקת ישראל! הם מגדירים זאת אחרת: "השבת האדמה הגזולה לבעליה החוקיים". מאחר ולא ניתן לעשות זאת בכוח צבאי בטווח הקרוב, עושים זאת בשלבים. מספר השנים לא רלוונטי. בינתיים, מדברים "שלום" עם השמאלנים היהודים, כשבמקביל משקיעים בטיפוח ושימור השנאה לציונים.

העובדה שעורכי מהדורת החדשות המרכזית (ב- 20:00) בשלושת הערוצים לא טרחו והביאו את הקטע שבו רג'וב אומר ש"אילו הייתה לנו פצצה גרעינית היינו משתמשים בה נגד ישראל"- איננה מקרית. האייטם הזה מציג בדרך עקיפה את סוכני השלום מהשמאל באור מגוחך, שזה בשורה התחתונה- פחות פתקים בקלפי.

רביב דרוקר.
ב- 4.3.13, שודרה בערוץ 10 תוכנית "המקור" שבו הצגת את ג'יבריל רג'וב. האיש משקר לך בפנים ("לא קיללתי את נתניהו") גם אחרי שהראית לו את הקטע. באותה צעידה משותפת שאלת אותו- מדוע ישראל לא מופיעה במפות שלכם, ומדוע אתם מסרבים להכיר בישראל כמדינת העם היהודי. התשובות שקיבלת היו צריכות להוריד לך (ולחברים שלך)- את האסימון.

מסתבר שעד שנתניהו לא "יעוף" לכם מהעיניים, אתם לא מסוגלים לחשוב באופן רציונאלי. אתה עצמך אמרת עליו: "נתניהו הוא חזון הבלהות של העיתונאים". ג'יבריל רג'וב מתכוון לאדמה עליה ניצב הבית שלך. מנקודת מבטו המתנחלים הינם "אגוז קשה", ובכירי השמאל "יזיזים". למענך טרחתי והלכתי לארכיון.

כתיבת תגובה

*