תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מאי 2013
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

האדומים רואים שחור

האדומים רואים שחור

ב-2003, על סף קריסה כלכלית, נתניהו הביא תוכנית כואבת. אלה ואלה התנבאו. נתניהו הבטיח ירידה באבטלה ועליה בצמיחה, ועמיר פרץ הבטיח את ההיפך. הלכתי לארכיון…
*****************************
מה דינה של האמת שמתחננת לנברני ארכיון שיגאלו אותה מתהום הנשייה, כי עז רצונה בחשיפה? זה תלוי. אם היא משרתת את האג'נדה הנכונה, היא תזכה לחשיפת שרשרת (פולו-אפ). ואם היא ביריבות לאג'נדה, אחת דינה- התעלמות. כי ככה יעשה לאמת שהתקשורת איננה חפצה ביקרה…

ב- 2003, שר האוצר השנוא על התקשורת, עשה ניתוח כואב בכלכלה. יו"ר ההסתדרות דאז עמיר פרץ, השבית את המשק, והביא את ישראל למקום הראשון (המפוקפק) בעולם בשביתות. הציבור סבל ולמשק נגרם נזק כבד. סה"כ נזקי השביתות בתקופת פרץ- 16 מיליארד שח (הנתונים ממחלקת המחקר של הכנסת).

נתניהו הבטיח שבתוך שנתיים, הצמיחה (שהייתה אפס) תעלה, והאבטלה תרד. היריבים גיחכו ועודדו את ההמונים לצאת לרחובות. ויקי כנפו הציתה הפגנה, מיכליות התקשורת התיזו דלק, והמחאה התפשטה כאש בשדה קוצים.

"ביבי גיבור על חלשים", זוכרים? מה שלא אמרו לציבור, שבדיוק כמו היום- יש גורמים עם הרבה כוח, שרוצים בכישלונו של שר האוצר, יען כי הכישלון שהוא רע לאזרחים, מכיל בתוכו את הסיכוי שלהם להחליף את השלטון.

כעבור שנתיים נתניהו התפטר (בגלל ההינתקות) והותיר אחריו כלכלה במצב מצוין, וקופה עתירת מזומנים. במבחן התוצאה- התחזיות הכלכליות שלו התאמתו, ואלה של משמיציו התבררו כלא נכונות. חוזי השחורות ידעו אז, את מה שהם יודעים היום: נברני ארכיון לא יציגו לציבור את התחזיות השחורות שהתבדו.

שר האוצר לפיד מבקש את מה שביקש בזמנו, שר האוצר נתניהו: סבלנות. לתקוף אותו אישית (להפגין מותר!), או לעשות שביתות זה להפריע. אם בעוד שנתיים יתברר שהקורבן היה לשווא, נהיה קרובים לסגור איתו חשבון. אם יתברר שנביאי הזעם טעו- אני מצפה מהתקשורת, שתחשוף את רואי השחורות בקלונם. כמו שאני עושה מדי פעם…

לפניכם שלושה סרטונים!-

א)- בסרטון הראשון אלי הורביץ (ז"ל), אומר את דעתו על נתניהו כמנהיג כלכלי.
ג)- בסרטון השני- רוני בראון מדווח על עלות השביתות שהנהיג עמיר פרץ.
ג)- בסרטון השלישי- שר האוצר נתניהו מבטיח צמיחה, יו"ר ההסתדרות בטוח שהתוכנית של נתניהו תעמיק את המיתון. הסוף ידוע: נתניהו צדק, ופרץ טעה.
שופופו…

תגובה אחת לפוסט "האדומים רואים שחור"

 • משה מוסקל:

  נתניהו טעה בגדול יען כי כמו היום כאילו הכלכלה פרחה אבל הציבור קיבל מכות בראש. הציבור העניש את נתניהו כשהוריד את הליכוד לשפל של 12 מנדטים. הבוחרים הלכו שבי אחרי פרץ.

  אלא שגם פרץ הגאון טעה כשלקח את המנדטים שעברו מהליכוד לטובת תיק הביטחון. על קומבינת אולמרט- פרץ ותיק הביטחון במלחמת לבנון השנייה כבר אמרו וינוגרד וחבריו את דברם.

  שניהם – גם נתניהו וגם פרץ טעו ואנחנו – הציבור שילם את המחיר גם בכלכלה וגם במלחמה.

  מה עצוב שנתניהו הוציא את פרץ מבור התחתיות של הנכשלים במלחמת לבנון השנייה והחזיר אותו ואת שותפתו לממשלת הכישלון – ציפי לבני, הישר אל שולחן הממשלה.

  ועוד יותר עצוב שלאנשי הפוליטיקה הישנה הזו אין כרגע חלופה ראויה.

כתיבת תגובה

*