תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אפריל 2013
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

קין ו(א)הבל

קין ו(א)הבל

אזהרה! אלה מבין הקוראים שיש להם אלרגיה ל"שפה גסה", להם אני מציע לא לקרוא. פרשת עמנואל רוזן, היא פרשה גסה. רוזן המפורסם הסתבך רק בגלל שלקח איתו לעבודה את הזין שלו. כשיש הבדלי אופי בין "האדון" לזין, הפיצוץ הוא רק שאלה של זמן. הלכתי לארכיון…
***************************
גדי סוקניק: "כולם בתקשורת ידעו על הטרדות עמנואל רוזן- ושתקו"! קבלו עוד ציטוט, הפעם מעמנואל רוזן: "אנחנו מותחים ביקורת על כל העולם ואחותו. אנחנו שוחטים בבוקר את ראש הממשלה ובערב את ראש המוסד, אבל כשזה מגיע ליכולת להגיד משהו ביקורתי על עיתון שהעורך חבר שלנו, או על ערוץ שאנחנו עובדים בו, יש בעיה. אני חושב שהשאלה הזאת נשאלת כי לצערי הרב (לקרוא פעמיים!) הרבה מאיתנו נגועים בחוסר אתיקה. רבים מהעיתונאים יודעים כמה הם קוברים סיפורים שקשורים בחברים שלהם או מקדמים סיפורים שקשורים בחברים שלהם"- סוף ציטוט (וואלה ברנז'ה / 16.10.09).

ביחידות הקרביות, החבר'ה מכנים זה את זה "אחי"… מדי פעם אנחנו נתקלים במכוניות עם הסטיקר "קרבי, זה הכי אחי". אין לו לגבר, אבר יותר קרבי, מהזין שלו. כל ישותו- כיבוש! אפילו שהוא חובש כיפה, בזמן הסתערות- אין לו אלוהים. בשונה מכול האברים, וזה יעיד כל גבר- לזין אופי משלו. זאת הסיבה, שהגבר מכנה את הזין שלו בשמות חיבה. זה יכול להיות "שמוליק", ובמקרים חריגים זה יכול להגיע גם ל"טייסון".

מאחר ויצאו מאותו חור ובאותו זמן, הגבר והזין תאומים סיאמיים. וכמו בהרבה מקרים, קורה שהיחסים בין "האחים", טעוני מתח. זה נובע בעיקר כשיש הבדלי אופי בולטים. ברוב המקרים, הזין יודע שהוא משרת. אבל יש מקרים הפוכים בהם הזין בטוח שהוא הבוס, והגבר תפקידו להניע אותו אל יעדי כיבוש חדשים. זין כפייתי- הוא פצצת זמן. לצורך הדיון, זין שנודד מחור לחור, נכנה "קין", ואת אדונו, (א)הבל. קין ו(א)הבל.

ולמרות המתח ביניהם, תמיד יבלו ביחד. בילוי המפרגן לשניהם יחשב לבילוי מוצלח. ביחד יחזרו הביתה, ביחד יחליפו חוויות, ביחד יתקלחו. לעיתים יקפיד אהבל על ניקיונו של קין, ויעתיר עליו מנה עודפת של סבון, עד שיחטוף "התקף אפילפסיה".

אם השמועות נכונות, עמנואל רוזן נושא בתוך תחתוניו, "טראבל-מייקר". מאליה מזנקת שאלה: איך יכול להיות שעיתונאי כל כך ידוע וחשוף, ציית לדרישותיו המופרזות של "קין". לשאלה הזאת יש כמה תשובות- רק אחת נכונה: ביחסים ביניהם, עמנואל ה(א)הבל, שפוט של קין. זה חזק ממנו. רוזן לא הראשון (ולא האחרון) שנושא בתוך תחתוניו פצצת זמן. אנסי קצב, איציק מרדכי, מככבים ברשימה ארוכה… הלכתי לארכיון.

לפניכם שני סרטונים!-

שני הסרטונים, עמנואל רוזן מלהג על השמועות סביב פרשה, שבה השר גדעון סער מככב. בדיוק באותן שניות, השלדים בארונו רקדו את מחול החרבות.

כתיבת תגובה

*