תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מרץ 2013
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

השקרנים הרגו את שרון (2)

השקרנים הרגו את שרון (2)

זה התחיל מעקירת הישובים בניגוד לרצון הבוחר. זה המשיך בגניבת מנדטים ממפלגת האם, והקמת "קדימה". פתאום הוא חטף אירוע-מוחי והם נכנסו לפאניקה. הם שיקרו לנו וסיפרו שהוא בריא… שבועיים אחרי- הוא קרס. השקרנים הרגו אותו- פרק ב'…הלכתי לארכיון..
****************************

תחושת התיעוב חשובה

ב"חבילת התחושות" שאלוהים העניק לנו, יש את אלה שמשביחות לנו את החיים, ויש את אלה שמעכירות אותם. התחושות שלנו מתגבשות מעצמן מול מה שאנחנו חווים. זה כיף להתרגש מסרט, מוזיקה, סקס, אומנות, טיול, ספר, פרח, אהבה, אוכל וכו', זה באסה לשנוא, לסלוד, לדאוג, לכעוס, לקנא, להיגעל, לפחד. התחושות "מלשינות" על טעמנו וערכנו. ולמרות האמור- התיעוב והסלידה הינן תחושות חשובות. הפחד לעורר את סלידת זולתנו, מרתיע אותנו מלחצות קווים אדומים מוסריים.

אני מתעב את שרון האיש, את ממשיכי דרכו ("לאורו נלך") שהגיעו למבוי סתום, ואת משווקי משנתו הפוליטית/מוסרית. ניסיתי לתהות על מקור התיעוב המפעם בי, וגיליתי שזה בגלל שגרם להתנגשות חזיתית עם הערכים והמוסר שלי.

אזרח המגדיר עצמו כדמוקרט, אסור לו, שלא לתעב מנהיג שהשליך תוצאות קלפי לפח. זה עבר "חלק" למרבה הבושה, רק בגלל שהשולטים על ערוצי התודעה, ראו בו כמי שמממש את חלומם המדיני. כמוהו אזרח שסולד משחיתות. ראש ממשלה שמתחבא מאחורי זכות-השתיקה של שני בניו הנחקרים במשטרה, הוא מנהיג מושחת. במיוחד אם אחד מהם, שעבר על החוק בשליחותו, הורשע והושלך לכלא.

תיעבתי את בוגדנותו באלה שהביאו אותו לשלטון. סלדתי מרמיסת כל מחסום דמוקרטי שניצב בדרכו. נגעלתי ממנו כשעקד את בנו עומרי. מטעמים מוסריים ודמוקרטיים, חשוב להפיץ תיעוב כלפי הרודן המושחת שלא עצר באדום. בפרפראזה לסיסמת בחירות ישנה של מפלגה דתית, ניתן לתמצית את השיטה של שרון ומפלגתו קדימה בסיסמא: "דרכיה דרכי רמייה, וכל נתיבותיה קומבינה".

הרמייה והקומבינה הם שהכריעו אותו. כבר בתחילת דרכה כמפלגה, חבריו לקומבינת קדימה, ניסו לרמות את הציבור (לאורו נלך). הם מכרו לנו את שרון כאיש בריא, למרות שאחרי האירוע מוחי הראשון היה חייב לעשות שינוי רדיקאלי באורח חייו. היה כאן הימור לטווח קצר (עד הבחירות). התוצאה: ההימור כשל והרודן המושחת קרס.

קריסתו הכניסה אותם לפאניקה. ראובן אדלר הגה רעיון מתועב ואופייני: להעמיד בראש קדימה את גווייתו של שרון. הרעיון נגנז בגלל ביקורת חריפה… שורות אלה הינן המשך למאמרי "השקרנים הרגו את שרון". הלכתי לארכיון…

לפניכם שישה סרטונים!

א)- בסרטון הראשון- העריק פרס מספר לנו ששרון חזר לאיתנו… "עובד כמו שור"…
ב)- בסרטון השני- שקרן אחר- אולמרט- מספר לנו ששרון בריא.
ג)- בסרטון השלישי- אסי שריב (יועצו של שרון) מודה שההודעות לציבור בעניינן בריאותו של שרון היה מתואמות עם אנשי הלשכה.
ד)- בסרטון הרביעי- חיים ריבלין מגלה שמועד הצינטור של שרון הושפע משיקולי בחירות.
ה)- בסרטון החמישי- אולמרט השקרן מודה שאנשי שרון הפיצו ספין.
ו)- בסרטון השישי- תגובות להצעתו של אדלר להעמיד את שרון הגמור בראש קדימה.
שופופו…
(הערה: לקוראיי היקרים שהמתינו בלי סבלנות למאמר הזה- לא שכחתי. אין צורך לשלוח אליי מייל. תזכורת…)

כתיבת תגובה

*