תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מרץ 2013
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

כמה צודק, ככה שקרן

כמה צודק, ככה שקרן

הנשיא אובמה כמו הסופר גרוסמן מאמין שהשלום אפשרי, ואולמרט כמו אולמרט: פעם יהדוף את השקר, ופעם ישתמש בו לצרכיו. הוא בטוח שאין שלום בגלל אבו-מאזן (צודק!). וכשהוא מביט בנתניהו- אז יש לנו פרטנר שניתן להגיע איתו להסכם (משקר!). הלכתי לארכיון…
********************************
לחיזוק מסר מקובל להיתלות באילנות גבוהים. הנשיא אובמה חושב שהסופר גרוסמן הוא אילן גבוה, מהסיבה הזו הוא בחר להעביר מסר מדיני מעל ראשי המדינה באמצעות ציטוט מפיו: "לשלום אין ברירה, יש לגשת באותה נחישות ויצירתיות כפי שניגשים למלחמת אין ברירה" (נובמבר 2006). באותו נאום ממנו שלף אובמה את הציטוט, האב השכול גרוסמן האשים את אולמרט, שאינו עושה מספיק למען השלום.
אובמה כמו גרוסמן מסתכלים על השלום מנקודת מבט מערבית, שהיא שילוב של רומנטיקה ואינטרסים. אלא שנקודת המבט של אויבינו, אחרת. מבחינתם, השלמה עם מדינה יהודית על אדמה שנגזלה מהם- כך הם טוענים!- פירושה השפלה לאומית נצחית. ועד שהאדמה לא תוחזר, מנהלים את הסכסוך עם הגזלנים על פי "תורת השלבים".
יום אחרי נאום אובמה בבנייני-האומה (21.3.13), שבו הביא את הציטוט מפי גרוסמן, מתפרסם בגלובס ראיון עם אולמרט שבו האשים את נתניהו בכל תחלואי המדינה. זה החזיר אותי למאמר ישן שכתבתי ("לאהוד אולמרט מדוד גרוסמן"), שבו העליתי סרטונים בהם גרוסמן מאשים את אולמרט שלא עשה מספיק למען השלום (4.11.06).
יומיים אחרי (6.11.06), בראיון שהעניק ליאיר לפיד, אולמרט השיב לגרוסמן שהוא מתכוון להפוך "כל אבן" כדי להגיע להסכם עם הפלסטינים. ואכן, הוא הפך "כל אבן", וגילה שבצד השני אין מי שיחתום. זאת הזדמנות להזכיר, שבאותו זמן שאבו-מאזן דחה את הצעת אולמרט, הוא ידע בוודאות, שמחליפו יהיה נתניהו, שהוא "פחות נדיב". מה שמוכיח, שכשלא רוצים שלום- המחיר לא משנה.
צדק אולמרט כשהדף בנימוס את הטענות הילדותיות של גרוסמן, ושיקר אולמרט שהאשים את נתניהו, באותה אשמה שגרוסמן האשים אותו. רק שקרן כמו אולמרט יכול לעשות שימוש כפול באותו מסר.
הטענות הקשות שהטיח גרוסמן באולמרט לא היו הוגנות, מהסיבה הזאת אובמה לא צריך לצטט אותו. כולנו היינו כאן וראינו: אולמרט באמת ניסה. הוא הלך הכי רחוק שאפשר, ולא הצליח להביא הסכם. הבעיה עם אולמרט שהוא רוצה ליהנות משני העולמות המניבים. זה של דובר האמת, וזה של השקרן. האמת הרבה יותר פשוטה: אין שלום בגלל שהפלסטינים לא רוצים (מישהו שכח שיש גם חמאס). כל השאר, פוליטיקה מלוכלכת. הלכתי לארכיון…
לפניכם שלושה סרטונים!-
א)- בסרטון הראשון- הבאתי את הקטע שאובמה בחר לצטט מנאום גרוסמן!
ב)- בסרטון השני- אולמרט הודף את טענות גרוסמן: אין אבן שאני לא הופך.
ג)- בסרטון השלישי- אולמרט מאשים את אבו-מאזן שלא חתם על הצעתו הנדיבה.

כתיבת תגובה

*