תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מרץ 2013
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

נתניהו נגד ההינתקות- פרויקט מיוחד (2)

נתניהו נגד ההינתקות- פרויקט מיוחד (2)

רבים מאלה שתמכו בהינתקות מבינים שבמבחן התוצאה- עקירת האלפים הייתה טעות. ולמרות שנתניהו התנגד להינתקות, ואפילו התפטר במחאה מהממשלה- רבים מתעקשים להגיד שדווקא תמך. למענם, ולמען הצדק ההיסטורי, טרחתי והלכתי לארכיון…
**********************************
רבים זוכרים את המחלוקת החריפה בין תומכי ומתנגדי ההינתקות. היום, רוב אלה שתמכו מבינים שההינתקות הייתה (בן כספית- ציטוט:) המפואר שבכישלונות! גרוע מזה: הם החכמים טעו- ומנהיגי "האספסוף" צדקו! מהסיבה הזאת, (כמעט ו-) לא תמצאו מי מבין התומכים כאלה שיזכירו לנו בגאווה את תמיכתם.

ולמרות האמור- מדי פעם, יש מי שמזכיר לנו את תמיכתו של נתניהו בהינתקות. הכוונה ברורה: להדביק בו את הכישלון ההיסטורי, כדי שלא "יתפאר" בהתנגדותו להינתקות ובאימות הערכותיו. וכדי לתת חיזוק למזימה המניפולטיבית הזאת- נברן ארכיון שלף את הקטע שבו ניתן להתרשם שאכן, נתניהו תמך בעקירת הישובים.

את אלה הבטוחים שנתניהו תמך בהינתקות אני מחלק לשתי קבוצות: הקבוצה הראשונה מכילה את שונאיו. לא חשוב מה תראו להם, הם יתעקשו להחזיק באותה דעה שמזינה את שנאתם. הקבוצה השנייה מכילה את התמימים שלא זוכרים את הסכם הפשרה שהביאה ציפי לבני שמסביר את הצבעת נתניהו, ושתכליתו: מניעת התפרקות הליכוד. חלקם "מציקים" לי בויכוחי סרק בפייסבוק. שורות אלה מכוילות לתמימים שלא זוכרים.

תזכורת!-

בתאריך 2.5.04, מתפקדי הליכוד הלכו לקלפי כדי להכריע בשאלה שאיימה לפלג את המפלגה. כתום ספירת הפתקים התברר שמתנגדי ההינתקות ניצחו בהפרש עצום. כל הפרשנים, כולל תומכי ההינתקות מהשמאל היו תמימי דעים: אחרי שהתחייב פומבית לכבד את תוצאות המשאל, שרון חייב לעצור!

מבין שלל התרחישים שהוצגו לציבור, היה תרחיש אחד שאיש לא הציג בגלל שהיה אסור: להמשיך בהכנות לעקירה כאילו לא היה משאל. ומה עשה הרודן המטונף?- התעקש דווקא על התרחיש האסור. זה כמובן טלטל את המפלגה.

כדי להחזיק ביחד את התומכים והמתנגדים, השרה ציפי לבני ניסחה הסכם פשרה לפיו ההינתקות תובא להצבעה במספר פעמים. ההצבעות הראשונות בעד- אין פירושן הסכמה להורדת הישובים. הסרטון בו רואים את נתניהו תומך בהינתקות צולם באותו זמן. אני יודע שזה מורכב, ואפילו מסובך. כדי להבהיר את התמונה הלכתי לארכיון…

לפניכם ארבעה סרטונים!-

א)- בסרטון הראשון- נתניהו מעל הדוכן מסביר שעל פי החלטת הממשלה, הצבעתו בעד ההינתקות- אין פירושה תמיכה.
ב)- בסרטון השני- השרה ציפי לבני מסבירה את היתרונות בנוסחת הפשרה שגיבשה, שרק בזכותן ניתן להשאיר ביחד את התומכים והמתנגדים.
ג)- בסרטון השלישי חיים רמון קובע בנחרצות: נתניהו נגד ההינתקות (יש עוד).
ד)- בסרטון הרביעי- עמיר פרץ טוען מוחה נגד המאמץ של נתניהו להזהיר מפני תוצאות ההינתקות.

הערה: יש בארכיונים סרטונים רבים בהם נתניהו מזהיר מתוצאות ההינתקות. חלק מהם העליתי במאמר הקודם (נתניהו נגד ההינתקות- פרויקט מיוחד). שופופו…

כתיבת תגובה

*