תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
פברואר 2013
א ב ג ד ה ו ש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

מסיתים מבית

מסיתים מבית

להם מותר. במלחמת שלום הגליל הם סיפרו לעולם ש"בגין ושרון רוצחים". 13 שנים אחרי, האשימו את מנהיגי הימין שהיו על המרפסת בכיכר ציון בהסתה שקדמה לרצח רבין. בין לבין, הם מלשינים לכל העולם על כל משאית בלוקים שחוצה את הקו הירוק. מסיתים מבית… הלכתי לארכיון…

שבוע אחרי שכמה שמאלנים צבועים "חגגו" שלושים שנה להירצחו של אמיל גרימצוייג, נחשפו צרכני התקשורת לפרוטוקולים מאותה מלחמה שהוציאה לכיכר (אלק) 400,000 ישראלים "רגישים" (פךךךךך…). אלה היו הימים הכי קשים של שר הביטחון דאז, אריק שרון. הם שנאו אותו בלי קשר לתוצאות מלחמת "שלום-הגליל". מבחינתם- הטבח הנורא בסברה ושתילה היה תירוץ מדליק בעזרתו ניתן לדרוש את ראשו.

אני אומר צבועים, בגלל שאותה סיטואציה בדיוק, תחת שלטון שמאל, לא הייתה מוציאה אף אחד מהם לרחובות. נוצרים לבנונים מצאו הזדמנות לחדור למחנות הפליטים סברה ושתילה, ולסגור חשבונות עם פלסטינים שמיררו את חייהם. מנקודת מבט מערבית, זה נראה זוועה. מנקודת מבט ערבית- מדובר בתמונות צפויות תוך ניצול הזדמנות לנקום.

מלשני וצבועי שלום-עכשיו הבאישו את ריחה של מדינתם בעולם. אין מדובר בסיטואציה חד-פעמית אלא בדפוס התנהלות קבוע. הם כמובן יגידו את ההיפך: דווקא האכפתיות למוסריותה של ישראל, היא שהוציאה אותם בהמוניהם לרחובות. רוצה לומר- מותם המיותר של אזרחים שלא חטאו, אמור לזעזע כל אדם מוסרי- והם כאלה. האומנם?

תזכורת!-

באפריל 96- חודש לפני הבחירות!- בעיצומו של מבצע "ענבי-זעם" פגזים ישראלים הרגו בשוגג למעלה ממאה פליטים תושבי "כפר כנא". המראות שעברו ברשתות הטלביזיה בעולם היו קשים לצפייה. לא ערבים הרגו ערבים!- פגזים ישראלים. ראש הממשלה היה שמעון פרס.

כל העולם התנפל על מדינת ישראל, ופרס, כדי להפסיק את הרטט בברכיו הורה על הפסקת הלחימה בטרם הושגו מטרותיה. לא ראינו אף אחד מאנשי המוסר של השמאל יוצא לרחובות. מותם המיותר של פליטים תחת שלטון נכון- אינו דומה בעיניהם למותם המיותר של פליטים תחת שלטון ימין.

יתירה מכך- הראשון שהתייצב לחיזוק ראש הממשלה בשעתו הקשה, היה יריבו הפוליטי, יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. כי ככה הם מנהיגי הימין. כשמדובר בביטחון, לעולם לא תראו אותם מתנפלים על שלטון שמאל באותו זמן שעושים זאת מנהיגי העולם. להיפך. הביטחון- גם כשיש מחלוקת- איננו נושא פוליטי.

צופי אולפן שישי (22.2.13) ראו בטלביזיה את דרור מורה, בימאי הסרט "שומרי הסף" חוזר ומאשים את נתניהו בהסתה שקדמה לרצח רבין. כי ככה הם השמאלנים. בכל הזדמנות, יאשימו את יריביהם בהסתה שלא הייתה, ומתעלמים לחלוטין מההסתה שלהם. להם מותר. הלכתי לארכיון…

לפניכם שלושה סרטונים!-

א)- בסרטון הראשון- מסיתי השמאל עטים על ההזדמנות לספר לכל העולם ש-"בגין שרון רוצחים"…
ב)- בסרטון השני- תמונות קשות של קורבנות הטעות בכפר כנא. כשזה קורה תחת שלטון שמאל, אף שמאלני רגיש לא מזדעזע.
ג)- בסרטון השלישי- יו"ר האופוזיציה דאז ביבי נתניהו, מחזק את יריבו, ראש הממשלה פרס מול התקפה על ישראל…
ד)- בסרטון הרביעי- נתניהו בתקופת פיגועי אוסלו מגיב לקהל: רבין לא בוגד. הוא טועה.
שופופו….

כתיבת תגובה

*