תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
דצמבר 2012
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

ניסים משעל- נשכן לקקן

ניסים משעל- נשכן לקקן

מישנה: ניסים משעל יודע גם ללקק. ההתנפלות על נפתלי בנט הזכירה לי ראיון ישן שקיים משעל עם אולמרט (הערוץ השני / 7.2.06). מי שראה קיבל טעימה מאיך עשו ראיונות בטלביזיה הסובייטית. שפת הגוף של שניהם, אמרה שירה… הלכתי לארכיון…
*********************************
זה לא נראה כמו ראיון. מי שראה את ההתנפלות של ניסים משעל על נפתלי בנט, הבין שהיה כאן מארב. מבקר הטלביזיה של מעריב, אלקנה שור ראה ורשם. ציטוט: "לקט ההתבטאויות של משעל נשמע כעימות קלאסי: נתניהו זרק אותך, אתה מורח, אל תפחיד אותנו.. אתה מוכר סיסמאות.. אתה לא מקשיב… אתה עובד על כולנו… נתניהו לא רואה אותך ממטר… יש לך עט ונייר? תרשום!: אתה לא תהיה בקואליציה… אתה איש הזוי… אתה מוכר אשליות לציבור… וכו', וכו' (מעריב / 23.12.12)…

לא יודע כמה אנשים זעו באי נוחות אל מול הראיון הזה. מבקר הטלביזיה של מעריב לא היה היחיד. גם אני. אילו משעל היה מתנפל על כל מרואיין, ניחא. אבל כדרכם של כלבי שמירה, גם הכלב ניסים משעל יודע למי צריך ללקק, ואת מי לנשוך.

ניסים משעל מיקם את עצמו בצד של כלבי השמירה שמשרתים פוליטיקאים מועדפים. בדיוק ההיפך מיעקב אחימאיר, שמכבד את מרואייניו ללא הבדל שיוך פוליטי- בלי לוותר על שאלות נוקבות. נקודת המוצא של משעל: אני משרת את מועדפי העדר. רוצה לומר- יש מי שמגיע לו ליקוק, ויש מי שמגיע לו נשיכות. ועכשיו לעובדות.

רבים זוכרים את העימות (בחירות 99) בהנחיית ניסים משעל, בין נתניהו לאיציק מרדכי. מה שהציבור זוכר מאותו עימות זה המשפט "ביבי, תסתכל לי בעיניים". אילו האינטרס הציבורי היה מדריך את כלבי השמירה ובכללם ניסים משעל, הציבור היה זוכר משפטי יותר חשוב שאמר מרדכי: "אני מתחייב לרוץ עד הסוף"! ההתחייבות הזאת ניתנה לציבור. לא רק שהתקשורת לא תקפה אותו בגין הפרת התחייבות, היא לחצה עליו. למה? התקשורת התגייסה להמלכת אהוד ברק.

כמה שנים אחרי, בפברואר 2006, התקשורת רצתה לראות בשלטון את אהוד אולמרט. חודש וחצי לפני הבחירות, ניסים משעל ראיין אותו. כשראיתי איך נשך את בנט, נזכרתי איך ליקק את אולמרט. יום למחרת הליקוק (8.2.06), בתוכנית "לונדון וקירשנבאום", התראיינה ד"ר אורית גלילי-צוקר (מומחית בתקשורת פוליטית) שאמרה: "אתמול הושיבו את המראיין מספר אחד (?), הנשכני ביותר בתקשורת הישראלית, מול אולמרט. הוא לא נשאל שאלות קשות. זוהי פאשלה של התקשורת".

לפניכם שלושה סרטונים!-

א)- בסרטון הראשון איציק מרדכי התחייב לרוץ עד הסוף. שימו לב לנחישות. בלחץ התקשורת הנחישות התפוגגה וההתחייבות הופרה.
ב)- בסרטון השני (פברואר 2006)- משעל מתלקק על אולמרט. שימו לב להבעת הפנים, לשפת הגוף, ולאינטונציה הרכה.
ג)- בסרטון השלישי, יום למחרת הראיון עם אולמרט, אורית גלילי-צוקר מתארת את הראיון המלוקק, תיאור הפוך מהביקורת שכתב אלקנה שור יומיים אחרי ההתנפלות על נפתלי בנט.
המסקנה מבצבצת מעצמה: ניסים משעל נשכן לקקן שמשרת את מועדפי העדר. אל תאמינו לו…

כתיבת תגובה

*