תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוקטובר 2012
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

הנאשם שהורשע, חשוד…

הנאשם שהורשע, חשוד…

החברות האישית עם העבריינים רמון ואולמרט, האופי המחורבן שבגינו הושלך לכלא, ההזדקקות הנואשת לרהביליטציה, ובעיקר- הפחד מהם. כל אלה מחשידים את אריה דרעי. מנקודת מבט של הימין, עד לכינונה של הקואליציה הבאה, הוא חשוד… הלכתי לארכיון…
**********************
ייאוש ושנאה- שתי תחושות מעיקות, כבדות, ומבעבעות. שונאי נתניהו רואים סקרים, והייאוש משתלט עליהם. כמה שלא השקיעו, האיש מוביל. הייאוש של השונאים כל כך עמוק, עד כי בלעו גלולה נגד גועל, והובילו קמפיין שתכליתו הכשרת עבריינים שאמורים להשיג (לפחות) רוב חוסם שימנע מנתניהו את השלטון.

על פי התסריט של חיים רמון ונוני מוזס, אולמרט אמור להכריז על כניסתו לזירה (סיכוי נמוך!), ציפי לבני אמורה להתיז ספריי שירותים, ואריה דרעי אמור לגנוב את המנדטים של ש"ס, בעזרתם גוש השמאל יצלח את קו ה-60 מנדטים. התפקיד של מוזס בסיפור (אם המזימה תצליח)- רהביליטציה לעבריין דרעי. הגענו לזמנים טובים- אריה דרעי הוא התקווה השחורה של האדומים, שנואשו מהתקווה הלבנה.

למרות שאיים על שלמות ש"ס באקדח קפצונים, השלב הראשון בתוכנית- החזרתו של דרעי לצמרת ש"ס- הוכתר בהצלחה. כדי שגם השלב השני יצליח, צריך ליצור אווירה מתאימה לדילול השפעתו של אלי ישי, וחיזוק מנהיגותו של המורשע דרעי. מנקודת מבט של הימין, עד לכינונה של הקואליציה הבאה, אריה דרעי חשוד…

החברות האישית עם העבריינים רמון ואולמרט, האופי המחורבן שבגינו הושלך לכלא, ההזדקקות הנואשת לרהביליטציה, ובעיקר- הפחד מהם. כל אלה מחשידים אותו, שיעדיף להיות בצד של "החזקים". באחד הראיונות אמר שפרשת בראון נרקמה ע"י מוקדי הכוח של השמאל- במשטרה, פרקליטות, בביהמ"ש ובתקשורת, ותכליתה: הורדת נתניהו מהשלטון. "אני מוכן להישבע על זה", אמר.

מאז, הוא ראה איך השמאל אונס את שרון לעקור 8000 יהודים מבייתם- בניגוד לכללי המשחק הדמוקרטי. זה מעצים את הפחד. המסקנה האישית של דרעי ברורה: מי שנושא על גבו דבשת פלילית- עדיף לו להיות בצד של מעצבי דעת הקהל. ואלה רוצים לראות אותו מעביר את המנדטים של ש"ס לגוש "השמאל-ערבים". גם אם הסיכוי שזה יקרה נמוך- הוא קיים.

יהיה לו קל למכור את הבגידה לרב עובדיה. הוא יזכיר לו, שבזכות השותפות עם השמאל, ש"ס זכתה בתקציבים גדולים, ויתור על גיוס בחורי ישיבה, והעיקר- תקשורת אוהדת! העוינות של התקשורת כלפי החרדים העצימה, רק בזמנים של שותפות עם הימין.

מובילי הקמפיין להחזרתו של דרעי להנהגת ש"ס, הזכירו לנו השכם והערב שמלכתחילה המינוי של אלי ישי למנהיג ש"ס, היה פיקדון זמני. הרב הבטיח לדרעי את המנהיגות , ועכשיו כשנגמרה תקופת הקלון, הגיע זמנה של ההבטחה להתקיים. לדרישה הזאת צירפו איום מרומז, מגובה בסקרים מניפולטיביים, שאם דרישתו לא תיענה- הוא יקים מפלגה מתחרה… שקר!

דרעי קיבל הבטחה שישוב להנהגה רק אם יזוכה. הרשעתו וכליאתו- שיחררה את המבטיחים מקיומה. על האיום להקים מפלגה מקבילה, אמר דרעי בעבר שלעולם לא ימרה את פי הרב. בהזדמנות אחרת התחייב: לא יהיו שתי ש"ס. הוא נדרש לסוגיה, כאשר נכדו של הרב כדורי איים בהקמת מפלגה. תשובתו של דרעי כוחה יפה גם למזימתו שלו להקים מפלגה שתפגע ברב.

וכדי שלא תגידו שאני חושד בכשרים, הלכתי לארכיון.

תגובה אחת לפוסט "הנאשם שהורשע, חשוד…"

כתיבת תגובה

*