תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ספטמבר 2012
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

סרק, סרק…

סרק, סרק…

אין לי יומרה להביע דעת מומחה, אבל העובדה שהאיראנים לא עצרו את פרויקט הגרעין, מוכיחה את המסקנה: האיראנים ידעו לזהות את עוצמת הרופסים השולטים בערוצי באוזניים איראניות אין הבדל בין האיומים לנביחת כלבים בצידי שיירה עוברת.
***************************
כולם מכירים את הסיפור עם הרועה והזאבים. המסקנה ברורה: כשצועקים הרבה פעמים "זאב, זאב", ואין זאב- בסוף כשבאמת מגיעים זאבים- לא מאמינים. זה בדיוק מה שמרגישים מנהיגי איראן.

אמנון אברמוביץ גילה לנו, שכבר ב- 92, יצחק רבין אמר שניתן להפסיק את פרויקט הגרעין האיראני באמצעות שלום עם הפלסטינים. הוא התכוון לאותם פלסטינים שרואים ברמת אביב מושא געגועים אינסופי.

ביולי 96, ראש הממשלה החדש בנימין נתניהו הזהיר בסנאט האמריקאי מהגרעין האיראני, וזכה למחיאות כפיים. מאז- כל מנהיגי ישראל, ופה ושם מנהיגי העולם- דרשו מהאיראנים להפסיק את פרויקט הגרעין. כדי לתת תוקף לדרישה, צורפו איומים, אזהרות וסנקציות. מה שמנהיגי איראן הבינו, זה לא מה שהתכוונו מנהיגי העולם החופשי.

אין לי יומרה להביע דעת מומחה, אבל העובדה שהאיראנים לא עצרו, מוכיחה את המסקנה: האיראנים ידעו לזהות את עוצמת הרופסים השולטים בערוצי התקשורת. האיומים- כך האיראנים בטוחים- מושמעים לצרכי פנים, הא ותו לא! באוזניים איראניות אין הבדל בין האיומים, לנביחת כלבים בצידי שיירה עוברת.

בעולם שבו האינטרסים מדריכים את מנהיגי המדינות הדמוקרטיות- אף מנהיג לא רוצה שהאופוזיציה תאשים אותו בעליית מחירי הדלק, רק בגלל שהוא הרפתקן שרוצה לסבך את המדינה במלחמה מיותרת. זאת הסיבה שהפרויקט האיראני לא עצר.

הלכתי לארכיון ושלפתי מסר תקיף בנושא הגרעין האיראני מהנשיא הצרפתי הקודם נקולאי סרקוזי. המסר ברור, חד, קשוח. מאז חלפו חמש שנים. מה קרה מאז? נאדה… חומר למחשבה…

תגובה אחת לפוסט "סרק, סרק…"

כתיבת תגובה

*