תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ספטמבר 2012
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

דן אלון, פעם שנייה

דן אלון, פעם שנייה

אתה משגר את מסריך מעולם דמיוני שייצרו יצרני אשליות שמאלנים. למענך דן, טרחתי והלכתי לארכיון. הסרטונים שתראה אולי ידכאו אותך. אבל הדיכאון הזה יגיע עם תאריך תפוגה. דקה אחרי ההתפכחות תחוש כמי שיצא מאפילה לאור קטן…
****************************
דן אלון. בגלל שאני מכיר אותך- פליאה משתלטת עליי לנוכח הקושי שלך לחשוב באופן רציונאלי. ואנא, אל תראה בפליאה שלי התנשאות. אני בטוח שכאשר אתה מביט סביבך, ורואה אינטלקטואלים עתירי הישגים שחושבים באופן בלתי רציונאלי- זה מגבש אצלך את מה שמחייב דילול.

כמו רבים מבכירי העדר- גם אתה ויתרת על הספק. הזמזום שלו כנראה מעצבן. הסכסוך המורכב והקשה עם הפלסטינים דוחף אותך להאשים את נתניהו, בעובדה שאין שלום. יכול להיות שנתניהו אשם- אבל יכול להיות שלא. כדי לשכנע בצדקת הטענה, אתה חייב להביא הוכחה. למשל, הצעה פלסטינית לשלום שנראית סבירה. אל תטרח- אין כזאת.

במאמרך "בנימין (זאב) נתניהו" אתה כותב ששמעון פרס חתם עם מחמוד עבאס על מסמך הבנות שהוליד את מערכת ההסכמים המכונים "הסכמי אוסלו". מחמוד עבאס? זה לא ההוא שתומכי ההינתקות הסבירו לנו שהחתימה שלו לא שווה את הנייר? ואם לפני ההינתקות הוא פארש, אחרי ניצחון החמאס על אחת כמה וכמה.

בפסקה אחרת אתה כותב: "נתניהו הצליח להגיע עם הפלסטינים להבנה, והוא ייכנס לספרי ההיסטוריה כמי שהביא את הפלסטינים לזרוק לפח האשפה של ההיסטוריה את הטעות הגדולה ביותר של השמאל הישראלי- את הסכמי אוסלו".

יש לי חדשות (ישנות) בשבילך: זה אבו-מאזן שהגדיר את הסכמי אוסלו, "כטעות הגדולה ביותר שעשו הישראלים". החרה החזיק אחריו, תאוופיק טיראווי שאמר בערבית: "בזכות הסכם אוסלו הגענו מטוניס קרוב לכובש". הרבה לפניהם, ערפאת הגדיר את הסכם אוסלו, כדומה ל"הסכם חודייבה" (להקליד בגוגל) שמוחמד עשה עם בני שבט קורייש. ברגע המתאים- ההסכם הזה הופר, ובני שבט קורייש נטבחו.

כמו ערפאת, גם אבו-מאזן הנוכל מאמין ובטוח שהסבלנות הערבית פלוס "תוכנית השלבים" יניבו את התוצאה הבלתי נמנעת: פלסטין הגדולה. בינתיים, הוא סומך על אנשים תמימים כמוך שיעזרו בהפצת אשליות. הפיסיקאי נחום שחף מגדיר תמימים כמוך במילים "אידיוטים שימושיים" (להקליד בגוגל). החברות בינינו אוסרת עליי להכליל אותך באותה קטגוריה…

אני לא צריך את פרופסור בני מוריס כדי לדעת שהפלסטינים לא רוצים אותנו כאן. מי שבאמת רוצה שלום- מתנהג אחרת. לפחות היו מבצעים את ההתחייבות עליה חתמו: לפרק את ארגוני הטרור. מהר. דחוף. אין זמן. חבל על כל יום. המתנחלים מהווים בעיה?- השיהוי של הפלסטינים מחריף אותה. לא צריך להיות גאון דמוגרפי כדי להבין שככל שהם משתהים מפעל ההתנחלויות מתרחב.

האם אתה מכיר מנהיג פלסטיני אחד, רק אחד- שאמר שתמורת הסכם שלום עם היהודים, הם יוותרו על מה שהם מכנים "זכות-השיבה"? לא רק שאין כזה, סאיב עריקאת "המתון" פרסם מאמר ב"גרדיאן" (10.12.10) שבו כתב (ציטוט): "לא יהיה שלום בינינו לבין ישראל בלי קבלת התנאי של החזרת- (אתה יושב?)- שבעה מיליון פליטים פלסטינים למולדתם". התקשורת לא ממש התייחסה לזה בגלל שלא נמצא קשר בין המאמר שכתב לשרה נתניהו.

כל המסרים שאני מדבר עליהם, הגיעו לצרכני התקשורת כהבלחה, לכן נשתכחו. הם נכנסו לתודעה כאורחים הנוטים לפוש, ונבעטו החוצה ע"י שקרים ואשליות שנורו בצרורות, ע"י רופסים שיש להם נגישות לתקשורת.

אני בטוח שאינך זוכר שחוליית פת"ח ניסתה להתנקש בראש הממשלה לשעבר אולמרט, שהיה בדרכו לרמאלל'ה כדי לקיים עוד פגישת סרק עם אבו-מאזן. כשנסראלל'ה מגדיר את עפולה, חיפה ות"א כהתנחלויות- הוא מתכוון גם להוד השרון. לא תאמין, אבל גם תלמידים ערבים שלומדים בישראל, בטוחים שהארץ כולה שלהם ומקומנו באוגנדה.

לא נעים לי דן. אתה אדם מקסים, וזה לא בסדר לנקב חור בבלון האשליות שלך. אבל נראה לי שהתפכחות עשויה להיטיב איתך. למענך אחי, טרחתי והלכתי לארכיון. הסרטונים שתראה אולי ידכאו אותך. אבל הדיכאון הזה יגיע עם תאריך תפוגה. דקה אחרי ההתפכחות תחוש כמי שיצא מאפילה לאור קטן… שנה טובה.

כתיבת תגובה

*