תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ספטמבר 2012
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

דן אלון, זה בשבילך

דן אלון, זה בשבילך

הסיפור האמיתי בדמוקרטיה החולה שלנו, הוא התקשורת. מנקודת מבטה- אתה ההוכחה שהמניפולציה עובדת. נברני ארכיון מספקים לך מה שהתקשורת רוצה. אני הבאתי לך את מה שהתקשורת מסתירה. ארבעה סרטונים של חשבון נפש. הלכתי לארכיון…
*******************************

בנימה אישית-

היית אצלי, ויחד ישבנו עד ארבע בבוקר. שמחתי לשמוע ממך שהרגשת כיף לשבת איתי, מפני שגם אני חשתי כמוך. אני זוכר שאמרת לי שהיחס העקרוני שלך לאמת, חיובי- ואתה לא נבהל מחשבון נפש שסופו בחינה מחדש של כמה מהרעיונות הישנים שלך. שורות אלה נכתבות (גם) בגלל שימי חשבון הנפש בפתח.

אתה יודע שאני מקפיד לקרוא אותך. אמרתי לך את זה. ברוב המקרים אני מסיים עם תחושה אמביוולנטית. מצד אחד אתה מיטיב להתנסח, מאידך אתה טועה. טעות של קורבן תקשורת מצוי. גם אם אתאמץ, לא אצליח להתלהב מטעות. אני כותב זאת בידיעה ברורה שישנם רבים שמרגישים כך בדיוק- אחרי שהם מסיימים לקרוא אותי. פועה לא היחידה…

לא כל אי אמת- זה שקר

אני כתבתי על ויסגלס שהוא שקרן. אתה כתבת על ראש הממשלה שהוא "שקרניהו". אני הגדרתי את ויסגלס כשקרן וסיפקתי הוכחה (יש עוד!), ואתה העדפת לכנות את נתניהו בכינוי גנאי. אין לי בעיה עם אמירות בוטות- אני עצמי נוקט לשון בוטה מדי פעם. אבל, ויש כאן אבל גדול- אמירה בוטה יאה להתנהלות שמתנגשת בעוצמה עם המוסר.

המציאות המשתנה מציבה בפני נבחרי ציבור מסלולים חדשים למטרה מוגדרת. לא כל "אי אמת" מצדיקה אמירה בוטה. השקרנים הגדולים הם אלה שהניבו דיווידנד נאה משקרונתם, כשבמקביל השאירו בצד הדרך קורבנות רבים. דוגמאות לא חסרות…

ברשימתך, "שקרניהו בפוליגרף" טרחת והבאת קטע בו נתניהו מבטיח לבוחרים בתשדיר בחירות שהוא יוריד מיסים. את התשדיר הזה סיפקה לך התקשורת העוינת שמעסיקה נברני ארכיון כדי לתפוס אותו באמירה שבעזרתה ניתן לפגוע באמינותו.

אותם נברנים, גם אם יחפשו- לא ימצאו התחיבות שלו להעביר את חוק החינוך מגיל שלוש. ולמרות זאת, ממשלתו היא שהעבירה את החוק החשוב הזה. התקשורת העוינת יודעת שיש קשר בין חוק חינוך מגיל שלוש- להעלאת המיסים, ולמרות זאת, היא מתעלמת מזה, ומדגישה את "הפרת ההבטחה".

אני מעלה את עניין החינוך לגיל הרך, לא רק בגלל שזה מאוד חשוב, אלא בעיקר- אני מדגיש בעיקר!- בגלל שבארכיונים של התקשורת יש התחיבות של אחרים לחינוך מגיל שלוש. לא רק אהוד ברק הבטיח- גם עמיר פרץ ויולי תמיר (שהיו יכולים לממש את הבטחתם בממשלת אולמרט- ולא מימשו). אני משאיר לך לנחש מדוע לא ראינו…

כמו למטבע- גם לשקר, לרמאות ולבגידה יש שני צדדים: בצד אחד יש את הקורבן, ובצד השני יש מי שמרוויח. אם השקרים והבגידות משרתים את האג'נדה של מעצבי דעת הקהל (להלן תקשורת)- הם לא נחשפים. אם השקר מאפשר להם לרסק את אמינותו של שנוא נפשם- הוא נחשף, משוכפל- ומשמש נושא לדיון (פולו-אפ). ואתה, קורבן תקשורת אומלל, לא מזהה את המניפולציה שעושים עליך.

הארכיון שלי מלא מהם. השקרנים הכי גדולים של הפוליטיקה הישראלית- אלה ששקרנותם הפילה קורבנות רבים- הם אריאל שרון ושמעון פרס. גם שקרנים וגם מושחתים. ולמרות ששקרנותם הסבה נזקים והפילה חללים- שני השקרנים האלה מאוד פופולאריים. האם זה בגלל שהציבור אוהב שקרנים?- לא! זה בגלל שהשקרנות שלהם תאמה את האג'נדה של התקשורת, שבתמורה שיווקה אותם לציבור כענקים, יחידי סגולה, ו"אחרוני הנפילים".

כמה אנשים לדעתך זוכרים שטומי לפיד (פלוס ארבעה-עשר חברי סיעת שינוי) היו נגד תוכנית ההינתקות? אף אחד. בארכיונים יש לפחות שלוש התחייבויות של לפיד (בזמנים שונים) להצביע נגד. התקשורת רצתה הינתקות, וטומי לפיד התקפל.

שרון המושחת עשה פרסה אידיאולוגית. רוני בראון שחתום על מסמך לא להרים את ידו בעד הורדת ישובים (בתמורה, הפייגלינים הצביעו בשבילו לכנסת)- הפר התחייבות חתומה. גם מאיר שטרית הזהיר מנסיגה חד-צדדית, והצביע בעד. כווולם רימו וידעו- התקשורת לא תחשוף ולא תרסק להם את האמינות. יש עוד…

בניגוד למה שרבים חושבים- הסיפור האמיתי בדמוקרטיה החולה שלנו- הוא התקשורת. ביבי היה והלך (…וחזר). אהוד ברק הומלך והושלך. שרון הגיע לשפיץ בזכות ערפאת- השאיר חורבן והתקוטט עם אלוהים. אולמרט החליף אותו- מחר יחליף את הירשזון. נשארנו עם התקשורת.

הלכתי לארכיון והבאתי ארבעה סרטונים. צפה בהם. אלה סרטונים שהתקשורת לא תראה לך. אחרי שתצפה בהם, תבין יותר טוב על מה אני מדבר.

הסרטון הראשון מתוך תשדירי התעמולה של אהוד ברק (ב-99). הוא מבטיח חינוך מגיל שלוש. לא קיים- והתקשורת לא טרחה למענך. לפחות הייתה מזכירה לציבור שביבי מימש את מה שאחרים הבטיחו (יש לי גם התחייבות זהה של עמיר פרץ ויולי תמיר ב- 2006).

אחריו, שלושה סרטונים עם פואד.

הראשון שודר בעימות עם עמרם מצנע וחיים רמון בתקופת ההתמודדות ביניהם על ראשות העבודה (12.11.02). פואד הזהיר מהתוכנית של מצנע במילים: "נסיגה חד צדדית? זה בדיוק מה שערפאת רוצה"… בסרטון השני פואד עשה פרסה ותמך בהינתקות. למתנגדים אמר: "ביטול התוכנית?- על זה החמאס חולם". בסרטון האחרון פואד מודה: "תמכתי בהינתקות- וטעיתי בגדול".

דן היקר.
תחשוב על זה ש- 8000 יהודים- אחים שלך- נעקרו מבייתם אחרי שניצחו בבחירות. תראה לי דמוקרטיה בעולם שבה האזרחים שניצחו, ראו במימוש האידיאולוגיה של אלה שהפסידו. תראה לי דמוקרטיה שבה האזרחים שניצחו בכו, והאזרחים שהפסידו, צהלו ברחובות. זה קרה רק בגלל שהתקשורת דחקה ברודן מושחת ובנבחרי ציבור שקרנים לבגוד במצביעיהם ולבצע את האג'נדה של העדר. והתקשורת שרודפת את נתניהו- אפילו לא שרטה את אמינותם. פני התקשורת כפני הכלב. פואד…

כתיבת תגובה

*