תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ספטמבר 2012
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

אמת או עדר

אמת או עדר

שניהם התפכחו מאשליות השלום. שניהם טענו שמדובר במזימה ארוכת טווח למחוק את ישראל. יהושע סובול חש שלהיות עם האמת הרחק מהעדר, זה קשה. פרופסור בני מוריס, הוכיח שניתן להתפכח ולהישאר בחיים… הלכתי לארכיון..
*******************
מה היה קורה אילו חזון המזה"ת החדש של פרס היה מתממש, והסכם אוסלו היה מסתיים בשלום כולל עם הפלסטינים ואחרי זה עם כל מדינות ערב?? במקרה כזה אני אומר- צריך לפרגן. האמת חשובה. אין לי ספק שהשמאל היה מנצח בבחירות שלאחר מכן- גם בזכות הפתק שלי. מה לעשות וקרה ההיפך??

בדיוק כמו שהזהירו בימין- סוכני השלום מהשמאל התבררו כסוכני מכירות של אשליות. מאז, במקום להודות בטעות, הם מתעקשים למכור לנו "תהליך מדיני", שזה מסלול פרי דמיונם רצוף תמרורי סיכוי. המציאות מוכיחה שמדובר בטריק שנולד במוחם הרופס של אנשים נעדרי יושרה אינטלקטואלית- אין מסלול עם סיכוי!

העקשנות של בכירי השמאל לפטפט על תהליך מדיני יש לה סיבה- חוסר יכולת להודות בטעות. יותר נוח להסתופף בעדר הטועה, מאשר להיות לבד עם האמת. על מעבר לעדר הצודק (הימין)- אין מה לדבר. פרופסור בני מוריס הוכיח שהאמת הקשה, עדיפה על השקר החמים.

תחת הכותרת "קץ הסכסוך על פי בני מוריס" (הארץ / 7.9.12)- אני קורא את השורות הבאות: "ההיסטוריון בני מוריס שחשף את מעשה הזוועה של צה"ל וסירב לשרת בשטחים בזמן האינתיפאדה, מתייאש ומודיע שאין פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני. והכול בגלל שהפלסטינים הם פנאטים שרוצים לגרש אותנו מפה". מסקנתו חד-משמעית: "העם הפלסטיני חושב שאנחנו בני הכחדה". לא הופתעתי. זאת לא פעם ראשונה שהוא מדבר ככה. מה קרה שהאסימון נפל לו?

יהושע סובול היה מגדיר את מה שקרה לבני מוריס כ"התפכחות". גם הוא חווה התפכחות. אלא שבשונה מפרופסור מוריס, סובול התפכח ונבהל. להתגפף עם האמת, בעוד חבריו לעדר מתגפפים עם השקר- הרחק ממנו- נראה לו מפחיד.

תזכורת!-

בימי מלחמת לבנון השנייה, יהושע סובול העניק ראיון לעיתונאי יואב גרינברג. תחת הכותרת "התפכחות", קראנו את השורות הבאות: "התבדיתי. המציאות טפחה על פניי, ואני מקווה שהיא טפחה על פניהם של רבים מעמיתיי למחנה השמאל. אם היינו ממשיכים עוד קצת לנמנם, האסון היה גדול בהרבה" (ידיעות-אחרונות / 27.7.06).

בתשובה לשאלה שמתייחסת למחאה נגד המלחמה של חבריו לעדר, השיב: "השמאל, בדרך כלל טען על עצמו שהוא שפוי ורציונאלי, והמעשה שלהם מעיד על חוסר אומץ, וחוסר יושר אינטלקטואלי, להסתכל על המציאות". יום למחרת אמר סובול בראיון לדודו אלהרר בגלי צהל: "יש פה פרויקט ארוך טווח, לחסל את מדינת ישראל".

יהושע סובול אמר "יש כאן פרויקט ארוך טווח לחסל את מדינת ישראל", ופרופסור בני מוריס אמר "המתונים הפלסטינים אמצו את תורת-השלבים, רואים בנו בני הכחדה".

הלכתי לארכיון ושלפתי שלושה סרטונים מתוכנית ששודרה בימי מלחמת לבנון השנייה.
בסרטון הראשון פרופסור בני מוריס בטוח: הפלסטינים שואפים לחסל את ישראל. בסרטון השני- לפיד ודנקנר מנסים לשווא להוציא משוואקי חטיב גינוי לנסראלל'ה. בסרטון השלישי פרופסור מוריס משוכנע- יש לנו בעיה עם ערביי ישראל… שופופו…

כתיבת תגובה

*