תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2012
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

אני נגעלתי, עכשיו תורכם

אני נגעלתי, עכשיו תורכם

רוני בראון היה בטוח ששרון, אחרי שקיבל סירוב מוחץ במשאל המתפקדים- יכבד את תוצאות המשאל. אז איך הסביר את עקירת הישובים? "זאת לא אותה תוכנית" הוא אמר, "זוהי תוכנית אחרת". ראיתי ונגעלתי- עכשיו תורכם. הלכתי לארכיון…
*****************
הסנגור יש לו מומחיות- הוא אמור לשכנע שקקי זה עוגה. אם הצליח- קרנו תעלה בברנז'ה הפלילית, ובמקביל מחירו. מבלי להתייחס לידענות- המומחיות הזאת מחייבת יכולת חריגה לשקר, ועוד יותר חשוב, לחייך בהנאה כשהוא נוגס בקקי. ככה יאמינו שזה באמת עוגה.

רוני בראון הוא סנגור קקי שסוחב איתו טראומה מהקדנציה הראשונה של נתניהו. עוד לא הספיק להתרווח על כורסת היועץ המשפטי- התקשורת עשתה בו סיכול ממוקד. מאז, הוא מודע לעוצמתה. בדיוק כמו אריאל שרון שלעולם לא יישכח איך בלחץ התקשורת נאלץ לקחת על גבו את תיק סברה-ושתילה, ולפנות את לשכת שר הביטחון.

ההינתקות = פיגוע בדמוקרטיה

על פי כללי המשחק הדמוקרטי- לשרון אסור היה לעקור את מתיישבי גוש-קטיף וצפון השומרון. אילו הבוחר היה רוצה לראות בעקירת הישובים האלה, עמרם מצנע היה נבחר. שרון נבחר. למצנע אמר אחרי הבחירות "דין נצרים כדין ת"א", ומפלגת העבודה נותרה מחוץ לקואליציה.

פתאום פרשיות משפחת שרון תפסו תאוצה. הדלפה על כתב-אישום הדירה שינה מעיניו של אבי שני האחים ששמרו על זכות השתיקה. בהמלצת פרקליטו האישי מנהל לשכתו, ובהוראת השלדים בארונו- שרון הימר על פיגוע בדמוקרטיה. העסקה ברורה: עקירה תמורת מקלט בקופסת האתרוגים של מנהיג העדר, אמנון אברמוביץ…

הליכוד נכנס לסחרחורת, והתקשורת נכנסה לסוטול- שתי פנטזיות במכה אחת: עקירת הישובים וריסוק הליכוד. כדי לייצב את הספינה המיטלטלת- ובעידוד הסקרים- שרון הסכים ללכת למשאל מתפקדים, לא לפני שהתחייב בפני חברי המרכז- מול המצלמות!!- לכבד את התוצאות ("ואני בראשם").

למה אני חושב שהאיש מטונף-

ביום המשאל (2.5.04), טלי חתואל (ז"ל), יצאה מגוש קטיף ביחד עם ארבע בנותיה לכיוון אשקלון, כדי לשכנע מצביעי ליכוד להצביע נגד ההינתקות. בדרך עצרה אותה חוליית מחבלים וממרחק אפס, רצחו ביריות אותה (הייתה בהיריון בחודש התשיעי) ואת ארבע בנותיה. שרון הפסיד במשאל, וזרק את התוצאות לפח.

טלי חתואל וארבע בנותיה נרצחו סתם. המטונף, לא התכוון ברצינות. השלכת תוצאות משאל המתפקדים לפח- אחרי חמש לוויות- בעיניי זה פשע מוסרי בלתי נסלח. איך כל זה עבר חלק? התקשורת עודדה תמכה ונתנה גיבוי, וסוללת סנגורי קקי התאמצו לשכנע. אחד מהם היה רוני בראון.
שבוע אחרי משאל המתפקדים, בראון (כמו רבים) האמין ששרון מתכוון לכבד את תוצאות המשאל. מעל הדוכן הסביר את הסיבה: "הליכוד נתן סירוב מוחץ לראש הממשלה, שהלך לבחירות על מצע הפוך". מכל התרחישים שהשמיעו פרשנים, ביניהם חברים של שרון (אורי דן ז"ל ואלי לנדאו), אף אחד לא העלה על דעתו ששרון ישליך את התוצאות לפח- וילך בכל הכוח על עקירת המנצחים. כל בכירי מפלגת העבודה אמרו שלשרון אין מנדט לבצע את תוכנית ההינתקות. האופציה היחידה: בחירות!

ומה היה לרוני בראון לומר על זה?: שרון כיבד את תוצאות המשאל. התוכנית המוצעת, היא תוכנית אחרת. ראיתי ונגעלתי- עכשיו תורכם… שופופו…

כתיבת תגובה

*