תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אוגוסט 2012
א ב ג ד ה ו ש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

דניאל בן-סימון: פרס הוא נזק למדינה ולדמוקרטיה

דניאל בן-סימון: פרס הוא נזק למדינה ולדמוקרטיה

אני פותח טלביזיה ורואה את ח"כ דניאל בן-סימון מגן בלהט אופייני על זכותו של הנשיא פרס להגן עלינו משני המנהיגים ההזויים… בן-סימון?? זה לא הוא שאמר על פרס (הרבה לפני אקוניס) שהוא "נזק למדינה ולדמוקרטיה"? הלכתי לארכיון…
*******************
אתחיל מהסוף: מי שרוצה לעסוק בפוליטיקה- שלא יתמודד על הנשיאות. ב)- הנשיא פרס יודע שהוא חייב את אהבת הציבור- לתקשורת. אילו רצתה- הוא מזמן היה יורד מבויש ומושפל מהבמה הפוליטית. חלקו בתוספת של 1400 משפחות, למשפחת השכול- משמעותית. על זה צריך להוסיף את חלקו בתוצאות הקשות בהינתקות.

הנשיא פרס יודע את מה שקודמו ידע- התקשורת שולטת. רק בגלל הפחד מהעדר, הנשיא קצב לא העז להתנגד להינתקות, אפילו שהתנגדות לעקירת האלפים הייתה דמוקרטית, יען כי הבוחר בעניין הזה אמר את דברו נגד! פעמיים! הנשיא פרס התבטא נגד תקיפת מתקני הגרעין האיראני- רק בגלל שידע שיקבל חיבוק, תמיכה ועידוד מהתקשורת.

הוא רק פתח את הפה וחולל מהומה. מתנגדי השלטון קידמו בברכה, ותומכי השלטון ראו בזה כניסה לטריטוריה פוליטית אסורה. המתנגדים טענו שהנשיא, גורם נזק לדמוקרטיה ולמדינה, והתומכים טוענים שבנסיבות האלה התערבותו חיונית.

אני פותח טלביזיה ביום שישי אחה"צ ("שישי בחמש" / 17.8.12), ורואה ויכוח בין שני ח"כים: אופיר אקוניס ודניאל בן-סימון? אקוניס הזכיר לציבור טעויות מעברו של הוזה "המזה"ת החדש", וחשב שהנשיא חצה קו אדום. לעומתו- ח"כ בן-סימון הגן בלהט אופייני על זכותו וחובתו של הנשיא להגן עלינו משני המנהיגים ההזויים.

בן-סימון?? זה לא ההוא שאמר על פרס (הרבה לפני אקוניס) שהוא "נזק למדינה ולדמוקרטיה"? הלכתי לארכיון…

כתיבת תגובה

*