תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
יולי 2012
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

בן כספית אוהד שרוף

בן כספית אוהד שרוף

בנוסף לעובדה שהיה מושחת, אולמרט היה ראש ממשלה גרוע, שהגיע לתפקיד בזכות מקבץ ניסים שמתרחש אחת למיליון שנים. בן כספית מאשים בהפלת אולמרט את "התקשורת חסרת המעצורים והפרקליטות". שקר!… הלכתי לארכיון…
********************
כל מי שמכיר את העיתונאי בן כספית יודע שהוא אוהד שרוף של קבוצת הכדורגל הפועל ת"א. כמו כל "אוהד שרוף" גם כספית מושקע רגשית עד צוואר בקבוצה. ככזה, גם אם ירצה- הוא לא יכול להיות אובייקטיבי. שופט כדורגל כמו בן כספית, לעולם לא יקבל לשפוט משחק שבו הקבוצה האהודה עליו משתתפת.

פוליטיקה זה סיפור אחר. כאן בן כספית הוא "השופט", למרות שהוא "שונא שרוף" של נתניהו, מה שהופך אותו ל"אוהד שרוף" של כל פוליטיקאי שהמקרה הציב מולו. שני אירועים תקשורתיים גדולים בתוך שבוע- החישו את כספית אל המקלדת, כדי לבצע בתודעת קוראיו מעשה מגונה.

הראשון מתייחס להרשעת אולמרט, והשני להצתה העצמית של האזרח המיואש, משה סילמן. מאחר והפסטיבל סביב משה סילמן בעיצומו- אתייחס לחלקו של כספית במאמץ של העדר לדחוק בפרקליטות לסגור את תיק הולילנד, ולהרתיע את משה לדור מהגשת ערעור ודרישת קלון לגזר-הדין.

"אהוד אולמרט הודח מתפקיד ראש הממשלה", כתב כספית, "בקומבינה מושחתת, שכללה גורמי ימין קיצוני יותר או פחות, חלקם מקורבים לסביבת ראש הממשלה, מבקר מדינה מגלומן, שיכור כוח ונטול עקבות, תקשורת חסרת מעצורים ופרקליטות, כן פרקליטות, שעטה על המציאות שהונחו בפניה בלי לבדוק" (מעריב / 13.7.12).

בן כספית שכח את העובדה שאהוד אולמרט הוא ראש הממשלה הראשון בהיסטוריה של ישראל שהורשע בפלילים. בן כספית שכח את המאמץ הבלתי אתי בעליל, שעשתה התקשורת כדי להמליך עלינו את אולמרט בבחירות 2006. הוא עצמו אמר- לפני הבחירות- ש-80 אחוז מהעיתונאים ומעצבי דעת הקהל יצביעו לאולמרט.

בנוסף לעובדה שהיה מושחת, אולמרט היה ראש ממשלה גרוע, שהגיע לתפקיד בזכות מקבץ ניסים שמתרחש אחת למיליון שנים. בן כספית מאשים בהפלת אולמרט את "התקשורת חסרת המעצורים והפרקליטות". שקר!

כל זמן שנתניהו בסביבה- ואת זה יודע בן כספית, אולמרט קיבל שירותי ליווי ואבטחה מכלבי השמירה. עקיבא אלדר ניסח זאת כך: "אם ביבי לא היה קיים- אולמרט היה צריך להמציא אותו" (הארץ / 2.5.07). יוסי שריד כתב באותו נושא: "לא כישוריו האקרובאטיים מצילים את אולמרט מהנפילה, בנימין נתניהו הוא המציל… מי שלא ירצה באולמרט יקבל את נתניהו… אלמלא היה קיים נתניהו כדחליל לציפורים מבועתות, היה אולמרט ממציא אותו (הארץ / 18.1.08). רביב דרוקר היה תכליתי: "התקשורת שומרת על אולמרט. ביבי הוא הסיוט של העיתונאים" (תיק תקשורת / 19.2.06).

הלכתי לארכיון ושלפתי שלושה סרטונים. בראשון ניסים משעל מראיין את המועמד לראשות הממשלה אולמרט, ואומר לו: "התקשורת מפרגנת לך" (הסיבה ברורה- נתניהו). בשני, ארי שביט מוחה על הויתור של התקשורת בשני נושאים: דיון מעמיק בנושא ההתכנסות של אולמרט, והעימות הטלביזיוני בין המועמדים לראשות הממשלה (תזכורת-נתניהו רצה עימות, אולמרט התחמק). בסרטון השלישי, בן כספית משיב לו: עימות זה שטויות, ושמונים אחוז מהעיתונאים יצביעו לאולמרט…

סוף דבר!- הקדנציה של אולמרט התבררה ככישלון מוסרי ומנהיגותי קולוסאלי. אם אחרי כל זה כספית ממשיך בהפצת שנאת נתניהו והגנה עיוורת ואוטומאטית על אולמרט- המסקנה מבצבצת מעצמה: בן כספית שרף את עצמו כעיתונאי אמין… שופופו…

כתיבת תגובה

*