תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מאי 2012
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

כמה מילים על הבת של

כמה מילים על הבת של

מישנה: כמה שורות לא חשובות עם פואנטה חמקמקה, על שתי בנות לאבות מפורסמים. נועה מימן ויסמין פיינגולד. נועה הדעתנית זכתה באב חם ואוהב. אייבי נתן (ז"ל), אבא של יסמין, ידע לתת לכל העולם, רק לא לביתו (והוריו). לקרוא, ולהודות לאלוהים על כל דקה…. הלכתי לארכיון…
**************
בהבזק של רגע החלטתי לעשות הפוגה מהנושאים הכבדים, להניח לשקרנים מקדימה והתקשורת, ולכתוב כמה מילים על שתי בנות שנחשפו בראיונות ארוכים במוסף השבת של מעריב (4.5.12). שתיהן מפורסמות, שתיהן הישגיות, שתיהן יפות, ושתיהן סוחבות על גבן מטען כבד: אבא מפורסם. נועה מימן, ויסמין פיינגולד.

אבא של נועה, יוסי מימן, הוא הבעלים של ערוץ 10 המפרפר, ויסמין פיינגולד היא ביתו הדחויה של מי שהתקשורת הגדירה כ"ספן השלום" אייבי נתן. אבא יוסי, עטף את ביתו נועה בהרבה אהבה, ואבא אייבי הפקיר את ביתו לחיבוק של אלוהים.

בראיון למעריב, נועה מימן פרסה קצת מסיפור חייה. מציצנים שציפו לקרוא יותר פרטים על הטרדות המין שחוותה, התאכזבו. תכלית הראיון ידועה ומוכרת: קידום מכירות של תוכנית הטלביזיה "רוקדים עם כוכבים". האישונים שלי ראו בדפים, את מה שרגליה ראו ברחבת הריקודים: הזדמנות לריקוד, הכולל קפיצות ודילוגים. לא העמתי בקריאה יען כי בשלב הזה של חייה, אין לצפות למרגליות מפיה.

אני כותב עליה, מפני שהיא טקסט פוליטי שמאלני. אני זוכר את התגייסותה למען אותם מסתננים מאפריקה שהפכו את חייהם של תושבי דרום ת"א לגיהינום. אני לא מצליח להתפעל מאנשים טובי לב שלוקחים מסכן, ומעמיסים אותו על גבו השפוף של מסכן אחר. בהזדמנות אחרת, כתבה כמה שורות מרגיזות בדף הפייסבוק שלה, שרק בזכות אבא, זכו לכותרת בגלובס: "נועה מימן תומכת במשט לעזה: כואבת את כאב הקורבנות בפעולה המטומטמת" (1.6.10). מי שקרא את הכתבה, יכול היה להתרשם שהפער האידיאולוגי בין הבת של יוסי מימן למחליפתו של עזמי בשארה בכנסת, חנין זועבי, הוא יותר קטן מהפער המנטאלי בין הנחישות של הנשיא פרס, לחתרנית הבלתי נלאית, יסמין פיינגולד.

מצאתי בארכיון שני קטעים מעניינים. הקטע הראשון, שודר יום במאי 96- יום אחרי שהמועמד שלה לראשות הממשלה, שמעון פרס הפסיד. המורעלת הצעירה נועה מימן, מביעה את אכזבתה. הקול הצרוד מעיד על המאמץ שלה למען פרס.

בקטע השני, אייבי נתן, אבא של יסמין פיינגולד, בווידוי אישי חלקי, מסביר את הסיבה לעונש שקיבל מאלוהים- אירוע מוחי. הפקרתי את הוריי, אמר. משום מה שכח לבקש את סליחתה של ביתו, שסיפור חייה מוכיח שאלוהים החליט לאמצה אל ליבו. יסמין פיינגולד היא ספורטאית מחוננת עם סיפור מופלא, מעורר התפעלות והשראה. ואם האישונים שלי קיפצו ודילגו מעל השורות של נועה מימן, הרי שבזמן קריאת הסיפור של יסמין פיינ-גולד, הלחלוחית בעיניי הייתה שותפה למאמץ שלי לעשות סדר בקצב הנשימה שלי. שופופו…

2 תגובות לפוסט "כמה מילים על הבת של"

כתיבת תגובה

*