תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מאי 2012
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

שקרן אכזרי

שקרן אכזרי

מישנה: גנבי המנדטים מקדימה מספרים לנו שאין תהליך מדיני בגלל נתניהו. יובל דיסקין נתן חיזוק, ועו"ד ויסגלס שמע, ואץ אל המקלדת. ועל אלה בדיוק נאמר: זכו רשעים פלסטינים שנעשתה מלאכתם בידי שמאלנים שקרנים… הלכתי לארכיון…
**********************
הנאשם בפלילים אהוד אולמרט, כמו הבושה להוריה ציפורה לבני, כמו שיאן הזיג-זג שאול מופז, כמו עבריין המין המורשע חיים רמון- כולם שקרנים חצופים שסיבכו את ישראל מדינית, הרחיקו את השלום, ועזרו לחמאס לעלות לשלטון- כשתמכו וגיבו את המנהיג הכי רשע בתולדות הציונות, אריאל שרון.

הם לא מודים בטעות האיומה, ובכל הזדמנות יספרו לנו שאין קשר בין התוצאה לעקירה. פתאום כמו משמיים, מגיח ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, ומאשים את ראש הממשלה נתניהו בקיפאון המדיני. עט על הכוכב החדש, מי שלחש על אוזנו של מרשו שרון, עו"ד דב ויסגלס.

תחת הכותרת, "יש עם מי לדבר" (ידיעות-אחרונות / 3.5.12), קראנו כמה שורות מהמקלדת של ויסגלס, בהן הוא מסביר לנו את הסיבה הראשית למה שהוא כינה "ההתפוצצות של דיסקין". לדעתו, כך כתב, "מעדיפים הממשלה והעומד בראשה את היציבות הקואליציונית על פני הצורך החיוני בקידום הסדר מדיני עם הרשות".

מיד אחרי זה הוא כותב: "על דברי ביקורת חמורים אלה, הן מפי דיסקין, והן מפי אחרים, מגיבים דוברים מטעם הממשלה בהסבר כי "אין פרטנר". מקצתם גורסים כי אבו-מאזן אינו רוצה בשלום, ומקצתם טוענים, כי הוא אינו מסוגל להביא שלום בשל חולשתו". וכדי לשכנע אותנו שאכן "יש פרטנר" הוא מזכיר לנו נשכחות.

לא אטריח אתכם בציטוט המלא, אדגיש רק שהוא מסתמך על הבטחות שהשמיע אבו-מאזן ב"נאום עקבה" (יוני 2003) להפסיק את הטרור, והשקט הביטחוני מוכיח שאכן הוא, ביחד עם סלאם פיאד עמדו בהתחייבותם. את מאמרו הוא מסיים במילים: "כמעט אין מעשה טרור שיצאו מהשטחים הנתונים לשליטתם. ואם הם לא פרטנר, אינני יודע מי כן פרטנר. דיסקין מכיר דברים כאלה היטב. לא פלא שהתפוצץ"… ההינתקות הייתה באוגוסט 2005, והוא מדבר על יוני 2003.

סליחה, זה לא אתם שהסברתם לנו שעקירת האלפים בלי הסכם, מתבצעת בגלל ש"אין עם מי לדבר", ו"אין לנו פרטנר"? זה לא הרודן המושחת שהסביר את הוויתור על חסכם עם אבו-מאזן בתיאור "מנהיג מרוט נוצות". עקירת האלפים בלי הסכם הייתה פשע אכזרי. להצדיק אכזריות באמצעות שקרים- גם זה אכזרי.

הלכתי לארכיון כדי לעזור לאותם צרכני תקשורת תמימים, שגנבי הדעת דוגמת דב ויסגלס ודיסקין, מתעמרים בתודעתם… שופופו…

2 תגובות לפוסט "שקרן אכזרי"

  • ערן גפני:

    לא פלא, הרי הוא, אחרי ככלות הכל עורך דין, ועורך דין דרכו לשקר בלי הנד עפעף. וייסגלס היה מהחוג הקרוב ביותר לשרון ומהדוחפים הראשיים למהלך הגירוש ולקריעת הליכוד.
    וייסגלס גם היה מעורב עד צוואר בקזינו ביריחו ומי יודע בעוד אילו עסקאות אפילות עם רבי המחבלים מהרשות הפלסטינית והשלטון המצרי הקודם, ורק בגלל שהיה כקליפה לאותו אתרוג מונשם ניצל עד כה מידי החוק.

  • Rosa:

    That saves me. Thanks for being so senislbe!

כתיבת תגובה

*