תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אפריל 2012
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

עכשיו זה התור של עירית לינור

עכשיו זה התור של עירית לינור

מישנה: היא רק אמרה כמה מילים בגנות האנרכיסט מדנמרק, ושוחרי חופש הביטוי התנפלו עליה. ביניהם ח"כ ניצן הורביץ. גם המשורר השמאלני אילן שיינפלד חטף מהם. למענך עירית לינור הלכתי לארכיון…
******************
אין דבר כזה חופש ביטוי מוחלט. מאחר וכך, כמה סותמי פיות הכריזו על עצמם כ"שוחרי חופש הביטוי", וקבעו את הקווים האדומים אותם אסור לעבור. ומי שיחצה אותם, אחת דינו- הוקעה רבתי. העיתונאית עירית לינור חצתה קו כזה.

בעיצומה של סערת הסמח"ט המכה שלום אייזנר, ובניגוד גמור לזרם, היא אמרה בתוכניתה בגל"צ: "כל אותם אנשים שרוצים לפתור בעיות שאין להם מושג בהן, לא הולכים לעשות את זה בסוריה ובאיראן, כי הם יודעים ששם יירו בהם… אז אכלו כמה כאפות, לא נורא" (גל"צ / 16.4.12).

רק סיימה לדבר ושוחרי חופש הביטוי הסתערו. בין המתנפלים היה נציג הקהילה הגאה בכנסת, ניצן הורביץ. הייתה לה הזדמנות לצרף את קולה לעדר שרצה בעריפת הראש עם הכיפה, והיא במקום זה פותחת פה על הצדיק מדנמרק. ההתנפלות עליה מצד שוחרי חופש הביטוי השמאלנים הזכירה לי התנפלות דומה על המשורר השמאלני, גאה בזכות עצמו, אילן שיינפלד.

בתקופת מלחמת לבנון השנייה, שיינפלד- שהאמין שנסיגת צהל מדרום לבנון תביא שקט- חש אכזבה, ונקלע למצוקה רגשית עמוקה. כדרכם של משוררים, גם המצוקה הזאת, כפתה על המשורר ההומו פורקן במקשי המקלדת. אז הוא כתב שיר ("תחזקנה"). ולמרות שהשפעת המסרים של שיינפלד מתמודדת בליגה של קליפת השום, מיד קפצו עליו שוחרי חופש הביטוי מהשמאל.

בין המתנפלים, קבוצת משפטנים שמאלנים שפרסמה עצומת הוקעה עוינת במיוחד. "הננו חשים בושה וכלימה", נכתב בעצומה, "נוכח העובדה, שאדם שזכה לצידנו בתואר יקיר הקהילה, ועוד כגיבור תרבות, הוציא תחת ידיו גבב גזעני ומתלהם הכולל שורות מחרידות שמקומן יכירן בשירת המלחמה של הגרועות באומות העולם" (הארץ / 7.8.06).
(להקליד בגוגל אילן שיינפלד, תחזקנה).

שיינפלד לא ידע את נפשו. "החברים שלי מהשמאל הקימו נגדי טריבונל שדה", קונן באוזני ניצן חן וענת שרן (ערוץ 1 / 7.8.06). למענך עירית לינור, הלכתי לארכיון והבאתי את הקטע. בשם אלוהי הרייטינג תעלי אותו לשידור. יכול להיות מעניין לשמוע אותו נוזף בגובה העיניים בח"כ ניצן הורביץ…

כתיבת תגובה

*