- ארכיונרי - http://neri-avneri.co.il -

נתן זהבי- בעיה של מנהל אגף תברואה

מישנה: טניס הרפש בין נתן זהבי ליורם שפטל, יותר מאשר הוא מעיד עליהם- מעיד עלינו. נתן זהבי אינו בעיה של הרגולטור, אלא של מנהל אגף התברואה של עיריית ת"א..
***********************
בהמלצת הרייטינג- עורכי החדשות יעדיפו לשדר קללות ונאצות של נבחרי הציבור, מאשר דברי הגות. זה לא חדש. בערב שירי ז'ורז' בראסנס (97) שתורגמו מצרפתית לעברית (דן אלמגור), יוסי בנאי (ז"ל) שר בשבח המילים הגסות. "כדי להתבסס", שר בנאי, "אני מוכרח להתגסס". והפזמון: "בלי גסויות / קשה לחיות / מילה גסה / זאת פרנסה".

זאת הסיבה שתוכנית הרדיו "זהבי עצבני" זוכה לציבור מאזינים גדול, למרות, ויש שיגידו בזכות העובדה- שהפה שלו מייצר ומשחרר זוהמה בכמויות חריגות.

השבוע מר זהבי פתח ג'ורה נגד עמיתו יורם שפטל, בגלל שזה אמר כמה מילים בוטות בגנות לובה אליאב ז"ל. מאזינה אחת התקשרה ואמרה לו "של נעליך כשאתה מדבר על שפטל", וזהבי בלי קשר ובלי חשבון החזיר לה בהמלצה תמוהה: "לכי תמצצי לו"…

מנקודת מבט של מאזינים, השלכת רפש בין שני שדרנים, היא בבחינת "ישחקו הנערים לפנינו". מקריאת טוקבקיסטים ניתן לזהות בקלות שתי טריבונות מאופיינות: בצד שמאל מעריצי נתן זהבי, ובצד ימין מעריצי שפטל. בכל טריבונה ישבו שתי קבוצות: מעריצים ומתעבים את השדרן של הקבוצה היריבה.

נקלעתי לכאסח במקרה (אני לא ממאזיני התוכנית), ואחרי האזנה לקטע המדובר, מצאתי עצמי בטריבונה של מתעבי זהבי, בעיקר בגלל הצביעות. הוא הזכיר לי את הבדיחה על אחד שאמר לחברו: יא בן-זונה, סיכמנו שלא מקללים יותר…

קבלו כמה פניני רייטינג מהג'ורה של זהבי: "חלאות כמו שפטל ודומיו"… "שפטל טינופת, כלומניק"… משרתם של דמיאניוק ואיש המאפיה מאיר לנסקי… הפה של שפטל מטנף את הרדיו… הוא (שפטל) עושה שימוש לא ראוי בחופש הביטוי… איש מסריח- הוא ומעריציו… באותו מונולוג הוא שוטח תחינה בפני מנהל התחנה לזרוק את שפטל שמטנף את הרדיו רק משום שהשמיע דברי כפירה על לובה אליאב האיש ופועלו …

ההתנפלות של זהבי על שפטל כל כך מוזרה, עד כי על אנשים כמוהו נהוג לומר: הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו. במקרה של זהבי, הדבשת גם משמיעה קולות נפיחה. לזהבי קשה לשמוע מחלאות דברי נאצה? הצחקתם אותו. מהטריבונה של אוהדי שפטל- זהבי הוא מפגע אקולוגי. זה לא עניין לרגולטור, זה יותר באחריות מנהל אגף התברואה של העירייה.

שפטל חלאה? לזהבי, כמו לרבים בבוהמה המזדקנת והמרקיבה של ת"א, יש דעה טובה על מלך מלכי החלאות, דן בן-אמוץ. ואני לא מתכוון לדן בן-אמוץ לפני פרסום מעלליו ע"י אמנון דנקנר, אלא לאחר הפרסום.

ובאשר למגשים לובה אליאב. גם אני קראתי ושמעתי שהאיש צדיק. אבל מפיצי צדיקותו חשודים בעיני. הם אמרו גם על טדי קולק שהוא צדיק, עד שרונן ברגמן חשף בידיעות-אחרונות שהאיש (בתקופת הסזון) היה מלשן בשירות הבריטים… אנחנו מכירים את הקלות בה ההיסטוריה נכנעת למשכתבים הבולשביקים.

שורה תחתונה- טניס הרפש בין זהבי לשפטל, יותר מאשר מעיד על השניים, הוא מעיד עלינו. הלכתי לארכיון ושלפתי קטע בו זהבי משתתף במסיבת סיום החיים של האיש שאמנון דנקנר כתב עליו, שזיין גם את אימא שלו- דן בן אמוץ…