תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
אפריל 2012
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

מנשה רז, זה בשבילך

מנשה רז, זה בשבילך

מישנה: אתה אמרת על ממשלת קדימה: הגרועה בתולדות ישראל. בתכתובת בינינו שאלתי אותך: מה אתה עושה שם, מנשה? אתה הגבת בביטול, הכחשת, ודרשת הוכחה. הלכתי לארכיון…
*******************
זה התחיל מהאכזבה שלך לנוכח תבוסתה המוחצת של מי שתמכת בה, ציפורה לבני, בפריימריס לשאול מופז. האכזבה הניעה אותך אל המקלדת, ממנה שיגרת טענות לשיטת הפריימריס. בדף הפייסבוק שלי קראתי כמה מילים, ושיגרתי אליך פליאה על הצטרפותך למפלגה שאתה אמרת עליה- כך כתבתי (ציטוט), "שהייתה הגרועה בתולדות ממשלות ישראל". את פליאתי סיימתי בשאלה: מה אתה עושה שם, מנשה? באותה הזדמנות הזכרתי שיסוד הקמתה של קדימה- גניבת מנדטים.

זה לא לקח הרבה זמן עד שהגבת: "לא יודע מהיכן לקחת את האמירות שאתה מייחס לי. מוזר, אבל אני יודע שכשמצטטים אדם, חלה על המצטט חובת דייקנות. יכול להיות שמשהו משובש אצלי?… לא יפה, נרי"…

תשובתי: "אתה צודק. חלה עליי חובת ההוכחה. אז הינה- בתאריך 24.9.08 בתוכנית "מסיבת-עיתונאים" אמרת לצחי הנגבי (המרואיין): בתחושה שלי- קדימה הנפיקה לציבור את הגרועה בממשלות ישראל. אם תתעקש", כך כתבתי- "אכניס את זה ליו-טיוב".

אתה: "אני מתעקש. לא אמרתי דבר כזה. אגב, אני גם לא חושב ככה". תשובתי: "אני מציע לך לא לעשות מזה סיפור, מפני שבסוף אתה עלול להיקלע למבוכה". תגובתך: "אתה עושה מעשה שלא יעשה, ולא אגיב על דבריך. זה דו-שיח נמוך ולא ראוי. אני את חלקי אסיים בקביעה: אריק שרון ואהוד אולמרט היו מראשי הממשלה הטובים ביותר שהיו כאן".

ובאשר לשיטת הפריימריס. גם לזה הגבתי, ושאלתי: האם את מתגעגע לבחירות במרכזי המפלגות? באותה הזדמנות הזכרתי את "מרכז הליכוד" שהצביע על הרשימה לכנסת. לא במקרה הזכרתי את מרכז הליכוד, פני שב- 2003, בהפנינג המסוקר בגני-התערוכה, שבו החברים הצביעו לרשימת הליכוד לכנסת- דוכן הנקניקיות הזכור לשמצה, הוקם ע"י מי שאתה תמכת בה- ציפי לבני.

אחרי התכתובת בינינו, קיבלתי מיילים מגולשים שדרשו ממני להעלות לרשת את שני הקטעים המוכיחים שאמרתי מה שייחסתי לך על ממשלת קדימה, ואת הקטע בו ניתן להבין שדוכן הנקניקיות בגני-התערוכה הוקם ע"י ציפי לבני. היו שצירפו הערה לפיה התחמקות, תרסק את האמינות שלי. הלכתי לארכיון כדי להגן על שמי השנוי המחלוקת, ולסגור את המחויבות שלי כלפיך (כתבת: אני מתעקש-חובת ההוכחה חלה על המצטט!).

בארכיונים של החברים שלך בתקשורת, יש המון חומר המוכיח שקדימה, היא המפלגה של הרעים. לקראת ליל הסדר- אולי אחרי שתראה, יתקוף אותך דחף לבער את הרע(ים) מקרביך. חג פסח כשר ושמח.

כתיבת תגובה

*