תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מרץ 2012
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

כנגד שני חתני פרס דיברה תקשורת

כנגד שני חתני פרס דיברה תקשורת

מישנה: העיתונאי יעקב אחימאיר מוכיח שניתן להיות דעתן, הגון, וחדור תחושת שליחות עיתונאית. אם זכייתו של נחום ברנע, בפרס ישראל, היא קלקול- הרי שזכייתו של אחימאיר היא התיקון. הלכתי לארכיון…
***********************
כמו כל אחד, גם בתודעתי יש רשימה דמיונית של "טובים" ורעים". העיתונאי יעקב אחימאיר, מככב אצלי ברשימת הטובים, מהסיבה הזאת שמחתי לשמוע שהוא זוכה השנה בפרס ישראל לעיתונות. ראיתי בזכייתו סוג של תיקון. נחום ברנע- גם הוא חתן פרס ישראל לעיתונות- הוא הקלקול, ואחימאיר הוא התיקון.

יש לי תחושה שאחימאיר למרות הפרגון שלי, יחוש אי נוחות שאני כורך את שמחתי בזכייתו, עם "הכפשת" עיתונאי אחר. כי ככה הוא- ג'נטלמן, מאופק ומקצוען. אני שמח בזכייתו משום שהוא ההוכחה, שניתן להיות עיתונאי דעתן, הגון, וחדור שליחות עיתונאית.

בתוכנית "היו ימים" (ערוץ הכנסת / 11.3.12) עם ד"ר תום שגב, הזכיר אחימאיר את שנאת בגין. "אחרי המהפך ב- 77", כך אמר, "ראיתי וחשתי במערכת החדשות את השנאה למנחם בגין". יומיים קודם, בראיון למעריב (9.3.12), אחימאיר דיבר על שנאת הברנז'ה את נתניהו. האזכור הזה הכיל את דעתו של אחימאיר- השנאה אסורה. היא משבשת ופוגעת באיכות "התוצרת" של העיתונאים.

הניסוח של אחימאיר את שנאת התקשורת למנהיגי הימין, היה מאופק. הלכתי לארכיון, כדי להביא את התיאור של אמנון דנקנר למהפך 77. "הברברים פרצו את החומות של בית-המקדש", אמר דנקנר לארי שביט. "הברברים" הכוונה, לאותם אזרחים שהצביעו קודם למפא"י, אח"כ למערך, וב- 77, בחוצפתם כי רבה- "ערקו" למנחם בגין. השנאה לנתניהו היא אנטי דמוקרטית, מפני שהיא מוכיחה קושי מנטאלי ופסיכולוגי לראות ראש ממשלה שהגיע בזכות הפתקים של מי שהשמאל רואה כ"אספסוף".

ליעקב אחימאיר מגיע ברכות. הפרס אותו יקבל בערב יום העצמאות, יכבד גם אותנו האזרחים, שאחימאיר חש כשליחם.
(בקרוב מאמר על החתן השני- נחום ברנע + סרטונים שהוא היה רוצה שלא תראו…)

תגובה אחת לפוסט "כנגד שני חתני פרס דיברה תקשורת"

כתיבת תגובה

*