תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
מרץ 2012
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

לא.ב. יהושע יש פתרון…

לא.ב. יהושע יש פתרון…

מישנה: כל העולם מתעסק באיום האיראני. לסופר א.ב. יהושע יש פתרון: שלום עם הפלסטינים. תודו שלא חשבתם על זה… גם אבו-מאזן לא חשב… הלכתי לארכיון…
***********************
הדיבורים על הגרעין האיראני מכניסים רבים ללחץ כבד. הבלגה עלולה להתברר כטעות היסטורית. תקיפה, עלולה להחזיר למחיר הדלק את אותן עשר אגורות לליטר, שנתניהו הפחית. מה עושים? איך ניתן לצלוח בשלום את הטירוף של אחמדינג'אד? הדתיים יסמכו על אלוהים, ואלוהים יסמוך על שליחו, א.ב. יהושע.

תחת הכותרת "לבלום את איראן דרך פלסטין" (ידיעות-אחרונות / 6.3.12), מציע לנו הסופר המהולל (ציטוט) "לעשות צעד אמיתי לקראת שלום עם הפלסטינים". צעד כזה, כך יהושע: "יהפוך גם את הפלסטינים לשותפים תקיפים בתביעה כלפי איראן להפסיק את האיומים. כי מלחמה ישראלית-איראנית תנטרל סיכוי לעצמאות פלסטינית במולדתם". וואוו. איך לא חשבנו על זה קודם?

לפני שלושת אלפים שנה אלוהים העביר אלינו את מסריו באמצעות נביאים. היום הוא נזקק לשירות הטוב של הסופרים. יש שלושה- א.ב. יהושע הוא אחד מהם. לא שאלתי אותו אבל אני בטוח שהשכינה תפסה אותו כשהוא משתכשך באמבטיה. ועוד לפני שהנבואה תתפוגג, הוא זינק מהמים, ואץ עירום אל המקלדת.

גם העיתוי לא מקרי: ערב פורים. מימוש המלצתו תיכתב בספרי ההיסטוריה, כ"מגילה", כשהשורה התחתונה בה תהיה: וליהודים (לא לכולם) הייתה אורה ושמחה וששון ויקר. אחרי שסיימתי לקרוא, עשיתי תענית אוזני-המן, ונשאתי תפילה שנוסחת הקסם תגיע בכוחות עצמה לאוזן הכרויה של המופקדים על הכפתורים האדומים.

רגע…

א.ב. יהושע ממוקם אצלי בצד של הטועים. ההתלהבות הספונטאנית שלי ממנו עלולה להתברר כמביכה. אני יודע שלטועים אין בעיה עם רצפטים הורגים, אבל לי יש. סימני שאלה שולחים רבים לגוגל. אני הלכתי לארכיון.

נבירה קצרה, ומאשר יגורתי בא לי. הרקורד הפובליציסטי של הסופר, לא משהו. שוב מתברר שאת הרצפטים שלו הוא מפליץ מדמיונו הפורה. מישהו היה צריך להגיד לו, שמה שמתאים לכתיבת ספרים, לא מתאים למדור דעות בעיתון.

שלפתי שני קטעים, שניהם ממלחמת לבנון השנייה. בקטע הראשון, יהושע מגלה לפלסטינים שהחיזבאללה אויב שלהם, והקטע השני מוכיח, שאבו-מאזן לא ידע מזה. להיפך- הוא מפרגן, מעודד ומברך. המסקנה מזדקפת מעצמה: א.ב. יהושע, הוא יריב נוקשה למציאות מתריסה…

כתיבת תגובה

*