תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
ינואר 2012
א ב ג ד ה ו ש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

צבועים, לכו למראה

צבועים, לכו למראה

מישנה: הדיבור המיותר ששמענו נגד אתיופים, מתושבי קריית מלאכי, הוא דיבור של אנשים חלשים. רבים באליטה האשכנזית חושבים כמוהם, אלא שהצביעות מדריכה אותם להסתיר את דעתם האמיתית. הלכתי לארכיון…
***********************
הכלכלן שלמה מעוז אמר כמה מילים בגנות שלטון "אליטת האשכנזים". שעתיים אחרי פרסום דבריו, נתבשרו צרכני התקשורת, שהחברה בה עבד, פיטרה אותו. יומיים קודם, חשו בערוץ השני, שהדרת הנשים החרדיות מוצתה עד תום, והתפנו לדליקה הבאה: גזעני קריית-מלאכי. צוות צילום הגיע למקום, וחזר הביתה עם מלוא תאוותו. הצבועים, ובראשם הנשיא פרס, ראו שמעו, ו…הזדעזעו. הזעזוע הזה, כך הם בטוחים, מוכיח שהם יפים.

הדיבור המיותר ששמעו אתיופים מתושבי קריית מלאכי, הוא דיבור של אנשים חלשים. רבים באליטה האשכנזית חושבים כמוהם, אלא שהצביעות מדריכה אותם להסתיר את דעתם האמיתית. יקומו נא אנשי רמת אביב ויגלו לנו, מה מפלס ההתלהבות שלהם משכנים אתיופים או חרדים. בדיקה שטחית תגלה תחושות דומות. מי שרוצה לראות במיגור הגזענות, חייב לשים יהבו על חינוך וסבלנות. מה שראינו, זאת הסתה.

שורות אלה עניינן, מחאה כנגד הצבועים בתקשורת, שהגזענות משמשת אותם כתירוץ להפצת שנאה ומחלוקת בין מגזרים חלשים. הלכתי לארכיון והבאתי כמה קטעים מהם ניתן ללמוד משהו על גזענות אחרת, אליטיסטית, שהתקשורת מעדיפה להתעלם ממנה…

רבים זוכרים את ההתפרצות של הח"כ האתיופי הראשון, אדיסו מסאלה בפריימריס במפלגת העבודה (99). מה שאנשים לא זוכרים, זה שבפריימריס ב- 96, אחרי שאדיסו מסאלה ניצח במשבצת העולים, יו"ר המפלגה שמעון פרס לא ידע את נפשו מרב צער. הניצחון בקלפי של המועמד השחור, היה על חשבון נציג/ה מהמגזר הרוסי.

זאת הזדמנות להזכיר את תגובתו של גיגי פרס, לתבוסת אחיו שמעון פרס, לעמיר פרץ. לרזי ברקאי הוא אמר, שהניצחון הושג בזכות "הפלנגות מדרום ספרד" שנכנסו כ"גיס חמישי". התגובה הלשינה על החינוך שקיבלו בבית. זה אותו חינוך שקיבל אמנון דנקנר שהודה: "גדלתי בבית גזעני, כמו רוב הבתים האלה".

התקשורת תעשה נכון אם תתעסק בהדרת יריבי האליטה השמאלנית, שהיא ברובה אשכנזית, ממוקדי הכוח בחברה הישראלית. אלא שברור לי, שקריאה כזאת מהמקלדת של מי שא.ב. יהושע הגדיר פעם "אספסוף", תיפול על אוזן ערלה. אולי צפייה בקטעי הוידאו תשלח חלק מהם להציץ במראה. החצ'קונים הניבטים ממנה- זאת הצביעות שהם כה מקפידים לטפח ולשמר..

4 תגובות לפוסט "צבועים, לכו למראה"

כתיבת תגובה

*