תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
דצמבר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

לאורו הולכים

לאורו הולכים

מישנה: בכל הכנסים של קדימה, על הבמה- מאחורי בכירי המפלגה התנוסס פוסטר ענק של מייסד המפלגה, עם הכיתוב: "לאורו נלך". המנהיג המושחת הלך, וחברי המפלגה המהופנטים, הלכו אחריו, במסלול השחיתות… מי ביקש נקיית כפיים ולא קיבל?…
הלכתי לארכיון…
*****************
קבלו ציטוט: "ציפי לבני מנהלת את קדימה כמו ארגון פשיעה" (מבט / 8.12.11). את הטיל הזה ירה האיש שרושם את הצ'קים, גזבר קדימה איציק חדד (מבט / 8.12.11). יום למחרת, בתוכנית "יומן", שמעו צופי הערוץ הראשון עוד קצת מהשיטות של המפלגה בראשות לבני: קדימה שילמה לחוקרים פרטיים סכומי עתק כדי להביא מידע מפליל על ראש הממשלה נתניהו. מסתבר שאלה שהבטיחו "פוליטיקה אחרת", מקבלים השראה מסרטים על המאפיה.

מאז נבחרה ליו"ר קדימה, ניסתה ציפורה לתפוס את הרגע שיביא אותה ללשכת ראש הממשלה. ניסתה וכשלה. באותה דקה בה פרסם מבקר המדינה את הדוח שגרר אחריו חקירת משטרה, מעצר של המנכ"ל ואחרי זה הגזבר- גורלה הפוליטי נחרץ!!! ציפורה שומעת בדמיונה פעמי סיום. הרגע האכזרי בו תרד מהבמה הפוליטית מצחקק בעורפה. ככה זה- בסוף מסלול הבינוניות, ממתין בנון-שלאנטיות כישלון מפואר. דנה ספקטור שמעה ממנה, שהיא חולמת על היום שתהיה מחוץ לפוליטיקה (ידיעות-אחרונות / 25.11.11). מותר להבין אותה…

בזיכרון הקולקטיבי, ציפורה תיזכר כפיקציה שהאמינה למה שכתבו עליה בעיתון. חשבה שהבינוניות הטבעית שגזר עליה גורלה היא טעות של אלוהים. עובדה- בתקשורת אמרו וכתבו עליה שהיא נפלאה. זו אותה תקשורת שהאלילה צדיקים דוגמת עבריין המין חיים רמון, אהוד ברק של פרשת העמותות, אריאל שרון מהאי-היווני וסיריל-קרן, ואולמרט- ההוא מראשונטורס, הולילנד ועוד. עכשיו היא.

לא יעזור כלום!- עד יומה האחרון, ציפורה תישא על גבה דבשת שמכילה את הרקורד הפוליטי שלה: תמיכה פעילה בעקירת 8000 יהודים, בגידה במורשת אבא ואימא, בגידה בציבור שהכניס אותה לכנסת, הצבעות משותפות בכנסת עם זהבה גלאון ואחמד טיבי, גניבת המנדט (עם המיליונים הצמודים) ממפלגת האם, והנהגת מפלגה שהטריפה את חוקרי המשטרה, הפרקליטות, והכתבים הפליליים.

להגנתה תטען:

אתם האזרחים אשמים. לפני ששלשלתם את הפתק של קדימה לקלפי- ידעתם עם מי יש לכם עסק. המנהיג שהקים את המפלגה, אריאל שרון, שלושים שנה לא עוצר באדום. ידעתם שהוא רודן מושחת שחשוד בפלילים. ידעתם ששני בניו- כדי לא להפליל אותו- שמרו על זכות השתיקה. ידעתם ש-(פרקליט המדינה ערן שנדר:) "מיליוני דולרים נכנסו לחשבון הבנק של המשפחה מ"גורם עלום". ידעתם שהתחייב פומבית לכבד את הכרעת מתפקדי הליכוד- וראיתם איך השליך את הבטחתו לפח הזבל. את כל זה שמעתם וראיתם. ראיתם עוד משהו: בכל הכנסים של קדימה, על הבמה- מאחורי בכירי המפלגה התנוסס פוסטר ענק שלו עם הכיתוב: "לאורו נלך". המנהיג המושחת הלך, ואנחנו צעדנו מהופנטים אחריו, במסלול השחיתות. אז מה אתם מתפלאים? שכחתם עוד משהו: "בזכות קדימה, הליכוד יותר נקי. קדימה ניקתה את הפוליטיקה". זאת לא חוכמת הבדיעבד, אמרתי את זה שבועיים לפני הבחירות ב- 2006 (10.3.06). הלכתי לארכיון- וואל'ה צודקת.

כשגנבי המנדטים הקימו את קדימה, גילה גמליאל אמרה ששרון לקח איתו את כל הבררה. היו שכעסו. היום יותר אנשים מבינים, שקדימה שברה את כל שיאי השחיתות. השאלה הגדולה: האם ההימור הבלתי מוסרי של התקשורת בקדימה- יתניע חשבון נפש נוקב של בכירי העדר. הניסיון הוכיח שלא..

כתיבת תגובה

*