- ארכיונרי - http://neri-avneri.co.il -

חומר הכיבוי הטוב ביותר- התעלמות

מישנה: מה שכתב יואב יצחק על פרשת יחזקאל בייניש, היה צריך להצית דליקה בכל ערוצי התקשורת בישראל. בפרפראזה לקלישאה "אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר", ניתן לומר ש- "שתיקת הכלבים היא חומר הכיבוי הטוב ביותר".
הלכתי לארכיון…
******************
מישהו היה צריך להגיד לנשיאת ביהמ"ש העליון שמול קו אדום- רתיעה איננה טעות. התנפלות של שופט/ת מכהן/ת על נבחרי ציבור היא חציה של קו אדום. ואם זה אסור לשופט עם "גב חלק", קל וחומר זה אסור לדורית בייניש שנושאת על גבה דבשת עמוסת חמאה. הדבשת הזאת הזניקה את העיתונאי התחקירן יואב יצחק אל המקלדת.

קראתי ונדהמתי. תחת הכותרת- "בייניש- עבריינית סדרתית" (מחלקה ראשונה / 3.12.11) גולל יצחק פרשת שחיתות שמעורבים בה עו"ד יחזקאל בייניש (בעלה של), ושורה ארוכה של בכירי משפט. ברשימתו קראנו את המילים "גנב מאות אלפי שקלים". על נשיאת ביהמ"ש העליון הוא כתב "מושחתת, עבריינית סדרתית", ועל בכירי המשפט הוא כתב, שכ"א בתורו, תרם תרומה לא צנועה לכיבוי הפרשה.

עוד יותר מדהימה העובדה, שיום אחרי פרסום רשימתו של יצחק- אף ערוץ תקשורת לא עשה פולו-אפ. מנקודת מבט של בכירי העדר, "פרשת יחזקאל בייניש" היא נר דולק שזמנו קצוב, בדיוק ההיפך מידיעת רכילות על שרה נתניהו, שהיא דליקה שמחייבת כבאי תקשורת עם זרנוקי דלק.

אחת משתיים: אם מה שכתב יואב יצחק נכון, יום למחרת- כל התקשורת בישראל, הייתה חייבת לצרכניה כותרות ענק בתוספת פרשנות של בכירים. אם הסיפור לא נכון- עו"ד יחזקאל בייניש היה חייב להגיש תביעת דיבה נגד העיתונאי שפרסם את מה שפרסם, ובמקביל, להעביר לכלי תקשורת עותק מתביעת הדיבה. מסתבר שמבחינת כלבי השמירה יש עוד אפשרות: שתיקה… שתיקת הכלבים…

בפרפראזה לקלישאה "אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר", ניתן לומר ש- "שתיקת הכלבים (יש שיגידו שתיקת הכבשים) היא חומר הכיבוי הטוב ביותר". בכירי העדר, בשותפות אינטואיטיבית עם בכירי המשפט, מזהים בנקל את האינטרס הפוליטי המשותף. השתיקה וההתעלמות מכילים אמת אחת בלתי ניתנת לסילוק- גם התקשורת וגם צמרת המשפט, שחקנים אגרסיביים בזירה הפוליטית… הלכתי לארכיון ומצאתי משהו… שופופו…

(בקרוב, קטעי וידאו המצדיקים אי אמון בביהמ"ש העליון).