תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
נובמבר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

רזי ברקאי, זה בשבילך

רזי ברקאי, זה בשבילך

מישנה: לפני הבחירות, אמרת לרוני בראון: "אני נבוך… אנחנו מגוננים עליכם". אתה נבוך רזי?- אתה צריך להתבייש. תמכתם בחשוד פלילי שהקים מפלגה עם מנדטים גנובים. כלבי שמירה בלי קווים אדומים- עדיף להם שיעשו חשבון נפש במקום לילל נגד סותמי פיות. הלכתי לארכיון…
******************
רזי ברקאי,
על אנשים מבוהלים מכלום, נהוג לומר שהם רואים צל הרים כהרים. לא הבנתי את סיבת הפחד שגרמה לך לארגן בסינמטק "כנס חירום" שאליו התקבצו ובאו עדר של מה שהיה צריך להיות "כלבי השמירה של הדמוקרטיה". אתם מ-פ-ח-ד-י-ם? ממי?- מהפוליטיקאים? מי כמוך עיתונאי ותיק יודע, שאלה לעולם ילקקו לכם, שהרי יש קשר בין הליקוק לבין הסיכוי שלהם להיבחר שוב (ושוב, ושוב).

אבל- אם הגעת כדי לעמוד מול המיקרופון ולהודות כבל עם ועדר, שאתם העיתונאים "קצת חארות"- אזי לכנס הייתה הצדקה, למרות שלהערכתי שומעיך לא הפנימו. להיפך- רוב העיתונאים שהגיעו לכנס עשו זאת בעיקר כדי לאפשר לאחרים להתפעל מהם.

על איזו סכנה אתם מדברים?!- המחוקקים מהווים סכנה?- אתם הסכנה!!! במקום לספק לאזרחים מידע מהטריבונה- אתם שחקן פעיל בזירה הפוליטית. על פיכם (או המקלדת) יישק דבר. נבחר ציבור שלא מבין את כללי המשחק שאתם קבעתם- אחת דינו: הוקעה!!

כמו ביהמ"ש העליון- גם לכם יש אג'נדה. נתניהו עושה לכם חרארה. אתם רוצים בסילוקו. במקביל לרצח-אופי, אתם מספקים שירותי ליווי (תרתי משמע) לכל מי שנתמזל מזלו להתמודד מולו. אין לכם בעיה עם מנהיגים "פגומים מוסרית".

הראשון ליהנות מזה היה אהוד ברק. שנתיים אחרי- שיפר היכה על חטא: "התקשורת צריכה לבקש סליחה מצרכניה". אחריו ה"תפוח הרקוב" (גם לדעתכם) אריאל שרון. אמנון אברמוביץ הגדיר אותו כ"אתרוג", והורה לשמור עליו (ציטוט:) "אפילו מרשויות החוק". כולכם התגייסתם. רינה מצליח הגדירה את היחס של התקשורת לשרון במילה "חסינות".

המדהים בסיפור שלא למדתם כלום מההעדפות הבלתי מוסריות שלכם. אפילו אהוד אולמרט המושחת- מול נתניהו- זכה לתמיכתכם. יואב יצחק הניח על שולחן הברנז'ה תחקירים על מעלליו ואתם התעלמתם. הנברן עקיבא אלדר- שצולל בארכיונים כל אימת שחובש כיפה מועמד לקידום- הודה: לא נברתי בעברו של אולמרט.

כל אלה ועוד- במיוחד "תסמונת האתרוג"!- הם חרפה לתקשורת. שורות אלה נכתבו בגלל מה שאמרת לרוני בראון לפני הבחירות ב- 2006: "אני נבוך… אנחנו מגוננים עליכם". אתה נבוך רזי?- מבוכה היא "בושה דלילה". אתה וחבריך זקוקים ל"בושה מרוכזת". כזאת שמכבידה על המצפון העיתונאי. הבושה תוביל לחשבון נפש שבסופו תפסיקו להתנהל בזירה כמפלגה שמאלנית, ותעלו לטריבונה- משם תסקרו את נבחרי העם. מאסנו בעריצות המיעוט הבכיין ששולט בביהמ"ש העליון ובתקשורת. מי כמוך יודע…

כתיבת תגובה

*