תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
נובמבר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

חדל פטפטת ברשת

חדל פטפטת ברשת

מישנה: נחום ברנע ומאיר דגן מפיצים פאניקה כדי למנוע את תקיפת הגרעין האיראני. מבלי להיכנס לויכוח אם צריך או לא צריך- חייבים לומר להם שהחלטות מתקבלות בפורומים אחרים. רוצים להשפיע, כנסו לפוליטיקה…
*****************
ישראל היא מדינה של ניגודים. מצד אחד, יש מי שמאיים למחוק אותה מהעולם, ומאידך, זאת מדינה שרוב האזרחים (כך הסקרים) אוהבים ונהנים לחיות בה. רואה שחורות יגידו, שיש כאן תסמונת הטיטאניק. פטליסטים יגידו- הכול בידי שמיים, רציונאליים יגידו- זה באחריות המנהיגים, ואידיוט/ים יגיד/ו, שהסכנה הנשקפת לישראל מהחרדים, יותר גדולה מהגרעין האיראני.

מאות מיליארדים השקיעו צאצאי המן הרשע על פרויקט הגרעין. ההשקעה האדירה מעידה על רמת הרצינות. אחת משתיים: או שיגיעו למטרה, או שלא. הגרעין האיראני מאיים על כל אחד ואחת מאזרחי ישראל ביחד ולחוד. האיום הזה מחייב סיכול מזימתם בטרם יגיעו למטרתם. מאחר והגרעין האיראני מאיים על עוד מדינות- יש הקוראים לסמוך על אחרים. הפצת הפאניקה תכליתה אחת: עצירת מנהיגי ישראל מפעולת מנע.

אין אחד שלא מעדיף שהקהילה הבינלאומית תעשה לנו (ולהם) את העבודה. השאלה היא, מה יקרה אם לא. הדילמה קשה- או שישראל תצטרך לפעול, או שנצטרך להשלים עם איראן גרעינית עם כל המשתמע מכך. מכל בחינה, מדובר במצב מסובך, שמכיל בתוכו הרבה סימני קריאה, ועוד יותר סימני שאלה.

אני זוכר את הויכוח שפרץ (ב- 81) אחרי שבגין הורה להפציץ את הכור העיראקי. מנהיג האופוזיציה דאז, שמעון פרס, התנגד להפצצת הכור לפני המראת המטוסים. אחרי שנחתו בשלום, האשים את בגין ב"מתן הוראה משיקולי בחירות". הטחת אשמה כזאת בנסיבות האלה בראש הממשלה, העידה יותר על המאשים מאשר על המואשם.

15 שנה אחרי, ביולי 96, שמענו בפעם הראשונה, על הסכנה הגרעינית הנשקפת לעולם מעיראק ואיראן, מפי ראש הממשלה "הטרי" בנימין נתניהו. בנאומו בפני הקונגרס האמריקאי, קרא נתניהו לארה"ב של קלינטון לפעול נגד שתי המדינות. היו בינינו שלגלגו. איראן גרעינית, כך אמרו, נולדה בדמיונו של נתניהו. היום הם מפיצים פאניקה.

נכון לעכשיו, עיראק לא במשחק. אני בטוח שהנחישות של האיראנים להגיע לפצצה, מדירה שינה מעיניהם של מקבלי ההחלטות. הפסטיבל התקשורת בנושא, מן הראוי שירד מסדר היום. יש רק דרך אחת להשפיע על המנהיגים- להחליף אותם בבחירות דמוקרטיות. אתם הבנתם את זה נחום ברנע ומאיר דגן?…

תגובה אחת לפוסט "חדל פטפטת ברשת"

כתיבת תגובה

*