תקשורת (שר)מוטה
בדמוקרטיה בריאה התקשורת חופשית. בדיקטטורה, התקשורת מגויסת. בדמוקרטיה הישראלית, התקשורת לא מגויסת ולא חופשית- מתמסרת. נותנת את עצמה, עם כל הקונוטציה של המילה "נותנת". בקיצור, תקשורת (שר)מוטה. לכתבה המלאה...
נובמבר 2011
א ב ג ד ה ו ש
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

גם שריד במסיתים

גם שריד במסיתים

מישנה: יוסי שריד איננו עשב שוטה ולא גידול פרא. זאת הערוגה השמאלנית שמצמיחה מסיתים. יגאל עמיר רצח גם את השלום? תקשיבו מה יש לעמוס עוז לומר על המאשימים. הלכתי לארכיון.
*******************
"יגאל עמיר איננו עשב שוטה ולא גידול פרא", הרעים בקולו העמוק יוסי שריד מול באי העצרת בכיכר, "זאת הערוגה". בהמשך שמעו ממנו באי העצרת (שוב, ושוב, ושוב) את הסיפור על "ההפגנה ההיא עם ארון המתים ברעננה", ו "המסיתים מהמרפסת בכיכר ציון". "הם מעולם לא היכו על חטא", צווח שריד, "ולהתנצלותם אנחנו ממתינים".

יוסי שריד איננו עשב שוטה ולא גידול פרא. זאת הערוגה השמאלנית. כל שנה אותו סיפור. מארגנים עצרת פוליטית, וכדי שיבואו צעירים, מבטיחים זמרים מהשורה הראשונה, ומול קהל שבא לשמוע מוזיקה- מסיתי השמאל מדקלמים את אותם מסרים. שריד הוא מכוכבי המסיתים: "יצחק רבין נרצח, ואיתו נרצח השלום", סיכם שריד את החלום ושברו.

על ההסתה שקדמה לרצח, מזוז אמר "איש לא הוכיח זאת", וכנגד הטוענים שיגאל עמיר רצח גם את השלום, אפילו עמוס עוז הביע דעה שלילית.

הלכתי לארכיון והוצאתי שני קטעים. מהקטע הראשון ניתן ללמוד מה היה היחס האמיתי של רבין ליוסי שריד (ולהיפך), ובקטע השני עמוס עוז. שופופו…

כתיבת תגובה

*